Gasnąca lampa od lasera ?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Gasnąca lampa od lasera ?

Postprzez marcinox363 » 1 listopada 2010, 00:36

Gasnąca lampa od lasera ? to prawda czy nie podobno gdy mamy lampę sodową,rtęciową i jak przyświecimy laserem to gaśnie ale jakim zielonym czy czerwonym bo mi się kiedyś obiło o uszy że jak się zaświeci do sodówki laserem czerwonym to gaśnie czy to prawda ja nie mam laserów więc się pytam bo ie wiem czy to działa na te lampy czy na inne wiem że jak jest lampa parkowa ta mała i jak się kopa zasadzi w lampę to gaśnie ale to rtęciowa a z tym laserem to ktoś wie :geek: :?: :? :? :shock:
marcinox363
 
Posty: 25
Zdjęcia: 21
Dołączył(a): 18 września 2010, 22:59

Re: Gasnąca lampa od lasera ?

Postprzez Whites86 » 1 listopada 2010, 08:57

to jakas totalna bzdura, te tanie lasery dostepne w kioskach niemaja wplywu na swiecenie lamp sodowych czy rtęciowych
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Gasnąca lampa od lasera ?

Postprzez matit1 » 1 listopada 2010, 09:56

Widziałem na youtubie film jak gościu świecił zielonym laserem na lampy sodowe, tylko że te oprawy były wyposażone w wyłącznik zmierzchowy i po trafieniu wiązką w czujnik lampa gasła po czym zapalała się jak każda sodówka po zaniku napięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=qJlHRS7eh0A
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Gasnąca lampa od lasera ?

Postprzez Whites86 » 1 listopada 2010, 10:53

matit1 napisał(a):Widziałem na youtubie film jak gościu świecił zielonym laserem na lampy sodowe, tylko że te oprawy były wyposażone w wyłącznik zmierzchowy i po trafieniu wiązką w czujnik lampa gasła po czym zapalała się jak każda sodówka po zaniku napięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=qJlHRS7eh0A

w czujnik to normalne ;) bo wykryl swiatlo i wylaczyl obwód ;) natomiast swiecenie laserem w samą lampę nic nie da ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Gasnąca lampa od lasera ?

Postprzez amisiek » 1 listopada 2010, 10:54

W samą lampę to można świecić długo i namiętnie, jedynym efektem będzie zużycie baterii w kieszonkowym laserze. Ale zaświecenie w czujnik zmierzchowy w oprawie daje pozytywne efekty ;) szczególnie łatwo da się to zrobić w UK z okna hotelu na wyższym piętrze. Nota bene ten czujnik, który w ten sposób zadrażniłem, miał opóźniacz, także wystarczy na chwilę zaświecić, włączy się dopiero po kilku minutach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01


Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość