zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez jabol79 » 6 stycznia 2011, 18:12

Pytanie za 100 punktów : Po czym można poznać zdychającego SOX a ? Wiadomo że klasyczna wysokoprężna sodówka jak jest na wykończeniu to mruga i świeci na różowo. A jak ma się to co do wersji niskoprężnej ??? Ciekawe ??? :twisted:
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez bartek380V » 6 stycznia 2011, 19:16

Z reguly traci na strumieniu swietlnym, zaczyna mrugac i ma problemy ze startem poza tym uzyskanie normalnego pelnego strumienia przychodzi jej z wielkim trudem co . W zasadzie wszystko oprocz chyba okresowego zapalania sie i wylaczania jak to jest z lampami wysokopreznymi po nagrzaniu . Od dluzszego czasu obserwuje SOX y i tyle moge powiedziec :) :)

Taka lampa oczywiscie nie uzyskuje juz pelnego strumienia ;)
Ostatnio edytowano 6 stycznia 2011, 19:27 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie postów
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez jabol79 » 6 stycznia 2011, 20:29

bartek380V napisał(a):Z reguly traci na strumieniu swietlnym, zaczyna mrugac i ma problemy ze startem poza tym uzyskanie normalnego pelnego strumienia przychodzi jej z wielkim trudem co . W zasadzie wszystko oprocz chyba okresowego zapalania sie i wylaczania jak to jest z lampami wysokopreznymi po nagrzaniu . Od dluzszego czasu obserwuje SOX y i tyle moge powiedziec :) :)

Taka lampa oczywiscie nie uzyskuje juz pelnego strumienia ;)



hmmm... to w zasadzie ciężko stwierdzić czy SOX już zdycha czy nie na pierwszy rzut oka. Ale skoro juz nie świeci to jest martwy na 100 procent ;) Z tego wnioskuje :)
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez bartek380V » 6 stycznia 2011, 21:07

No tak , zazwyczaj kilkanascie minut po starcie w szeregu swiecacych lamp wyroznia sie jakas. Zdarza sie tez ze bardzo dlugo swieci na rozowo,poblyskuje i miga i nic wiecej sie nie dzieje. ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez Lampka » 27 listopada 2011, 20:58

A gdzie w Polsce można znaleźć takie lampy w akcji?
Ja widziałem je tylko raz, przy zjeździe a drogi niedaleko Tychów.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez trojmiejski » 27 listopada 2011, 22:05

Lampka napisał(a):A gdzie w Polsce można znaleźć takie lampy w akcji?
Ja widziałem je tylko raz, przy zjeździe a drogi niedaleko Tychów.

Reszta SOXów została tu wymieniona (ale ta droga niedaleko Tychów wspomniana nie jest):
viewtopic.php?f=21&t=69&start=80#p115053
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez mariano » 27 listopada 2011, 22:31

Lampka napisał(a):A gdzie w Polsce można znaleźć takie lampy w akcji?
Ja widziałem je tylko raz, przy zjeździe a drogi niedaleko Tychów.


Ja widziałem dwupasmówkę oświetloną SOX-ami koło Poznania, nie wiem czy tam jeszcze są. Natomiast w Anglii jest mnóstwo SOX-ów i to nie tylko na dwupasmówkach, ale także w mieście na głównych ulicach i uliczkach osiedlowych. Mam kilka zdjęć SOX-ów z Angli zrobionych telefonem komórkowym, trochę słabej jakosci ale spróbuje kiedyś na tym forum dodać.
mariano
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 16:04

Re: zdychająca niskoprężna sodówka ( SOX )

Postprzez Lampka » 28 listopada 2011, 00:00

W Anglii byłem i widziałem. Nawet miałem okazję widzieć tam pare zużytych, które świeciły słabo na różowo, albo tylko przy samych elektrodach. W innych krajach, np w Holandii, Belgii, albo na południu Europy też można je nieraz spotkać, głównie na autostradach, ale nie tylko ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości