metalohalogenki z elektrodą zapłonową

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

metalohalogenki z elektrodą zapłonową

Postprzez Wysokoprezny » 27 stycznia 2011, 21:51

Czy można jeszcze dziś dostać lampy metalohalogenkowe z elektrodą zapłonową jak w rtęciówce? To był- o ile dobrze pamiętam- zamiennik rtęciówek. Miała jedyne 8000 h żywotności. Jarznik był oczywiście kwarcowy. Była chyba wyłącznie w wersji pokrytej eliptycznej. Czy ktoś ma taką lampę? :)
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36

Re: metalohalogenki z elektrodą zapłonową

Postprzez matit1 » 27 stycznia 2011, 21:56

Ja mam taką lampkę ale czy to jest zamiennik to już sam nie wiem bo w katalogu internetowym Osram nie ma podanego prądu ani napięcia na lampie, tym bardziej ze jest to wersja made in USA.
Na stateczniku rtęciowym 400W odpala normalnie ale potem świeci jak WDL a nie NDL.

http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=24&t=1445&start=90 ----------- ten MH jest na samym dole strony (Osram HQI-T 400W/N/SI made in USA)
Edit - Matit, przypominam, używaj proszę tagów [ u r l ] i [/u r l] by oznaczyć adres i dodawaj spację na końcu, inaczej łączy się to z tekstem i link nie działa.
Ostatnio edytowano 27 stycznia 2011, 21:58 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Dodanie tagu [url]
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: metalohalogenki z elektrodą zapłonową

Postprzez bartek380V » 29 stycznia 2011, 22:39

Ja mam taka lampe http://www.sylvania-lamps.com/Sylvanial ... d=Syl24407 nie wiem czy to elektroda zaplonowa bo wg specyfikacji wymaga impulsu zaplonowego nawet juz o tym pisalem. Podobno ta elektroda sluzy do wlasciwego rozkladu halogenkow w jarzniku.

viewtopic.php?f=20&t=2510 to o tym pisalem ,jest to lampa o dziwnej konstrukcji tu wszystko pisze,


Moderator: przypominam o opcji edytuj gdy chcesz dopisac cos zaraz po wyslaniu posta
Ostatnio edytowano 30 stycznia 2011, 11:55 przez Whites86, łącznie edytowano 1 raz
Powód: post pod postem w tym samym czasie
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14


Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości