Ciekawa lampka

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Ciekawa lampka

Postprzez bartek380V » 19 lutego 2012, 21:40

Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Ciekawa lampka

Postprzez lumix26 » 19 lutego 2012, 21:51

Ciekawa - 2 w jednym :) - chciałbym zobaczyć w akcji najlepiej na żywo ;)

Oto w akcji :) :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=d0HBnGUiAiE&feature=related

A tak w ogóle to wolałbym zastosować dwa oddzielne źródła w jednej oprawie jeżeli miałbym iść w tym kierunku ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ciekawa lampka

Postprzez Marek140 » 20 lutego 2012, 06:39

Niezłe dziwadło :shock: ;)
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Ciekawa lampka

Postprzez bartek380V » 20 lutego 2012, 23:20

Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Ciekawa lampka

Postprzez arw » 20 lutego 2012, 23:41

gdzie to znajduje zastosowanie?
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Ciekawa lampka

Postprzez bartek380V » 21 lutego 2012, 20:14

Bladego pojecia nie mam :( Oswietlenie specjalistyczne ,militarne ?? zob . tu http://www.youtube.com/watch?v=UR9fzmfZ ... re=related
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Ciekawa lampka

Postprzez Lampka » 21 lutego 2012, 23:17

Ja znalazłem nieawno kilka takich halogenowych lampek w recyklingu, więc gdzieś zastosowanie znajdują. Są bardzo dużej mocy i mają kilka takich pionowych żarników, wyglądają zupełnie, jak na tym filmiku. Są produkcji Tungsrama i GE.
Mam też świetlówkę PL-L, która świeci w dwóch kolorach - jedna prosta rurka świeci na biało, a druga na niebiesko. Kupiłem ją w sklepie akwarystycznym w Anglii. Mieli tam też różowo-niebieskie takie świetlówki, ale tylko na ekspozycji.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ciekawa lampka

Postprzez KaszeL » 22 lutego 2012, 01:15

Lampka napisał(a):Ja znalazłem nieawno kilka takich halogenowych lampek w recyklingu, więc gdzieś zastosowanie znajdują. Są bardzo dużej mocy i mają kilka takich pionowych żarników, wyglądają zupełnie, jak na tym filmiku. Są produkcji Tungsrama i GE.


Foteczki poprosimy ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciekawa lampka

Postprzez DarekG » 22 lutego 2012, 13:06

Fajne takie połączenie MH z Sodą :D
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Ciekawa lampka

Postprzez mariano » 22 lutego 2012, 17:26

arw napisał(a):gdzie to znajduje zastosowanie?


Jak to gdzie stosowane. Jeśli chodzi o ten link z pierwszego postu to oczywiście, że w plantacji do uprawy roślin. Lampy sodowe zawsze stosowane są do wzrostu roślin a białe metalohaolenkowe do kwitnienia, albo na odwrót nie wiem jak dokładnie jest. Np do uprawy truskawek czy chryzantem pod szklarnią wymagane jest światło sodowe i MH, bo musi być wzrost i kwitnienie, to stosuje się mieszane światło. A ta lampa z tego filmiku uważam, że jest odpowiedzią na rynek, zamiast stosować dwie różne lampy sodę i MH i osobny osprzęt do nich, to wystarczy ta podwójna lampa i jeden osprzęt, wychodzi taniej i mniej plataniny opraw i kabli w szklarni. Tak wnioskuję.
mariano
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 16:04

Następna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości