Białe światło w sklepach typu Adidas

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez arw » 21 października 2012, 16:03

To jeszcze mało widziałeś.
Ale nie przejmuj się, podobnie jest z audio.
99% ludzi nie usłyszy, ze ich sprzęt za 2000zł brzmi fatalnie i nie słyszą różnicy z Nad'em, czy Audiolabem wartym 6000-9000zł

Ciężko uwierzyć, ze technologia ceramiczna jest tak chybiona, bardzo mnie rozczarowała. Producenci lamp wyładowczych nie radzą sobie z cieplejszą barwą, bo zamiast przechodzić w żółte, ciepłe fragmenty, przechodzi w różowe.
To samo się tyczy SDW-T 100W - niby 2500K, nie? ale nie... jest poświata różowa. Żółte jest, owszem, ale tylko w momencie rozgrzewania sody.

Pozostaje z ciekawości pójść do tych sklepów i pogadać z managerem. A z chłodną barwą trzeba wrócić do rur T8, może Philips Graphica 950? Jeszcze nie wiem jak to świeci..
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez KaszeL » 21 października 2012, 17:08

Volt napisał(a):Te lampki widzę na co dzień u siebie w domu.


No to pochwal się jak to świeci, zrób nam fotki porównawcze. Ja też mam te źródełka, ale odczucia nieco inne. Szczególnie do HQI-T 250W/D
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez Volt » 21 października 2012, 19:14

arw napisał(a):To jeszcze mało widziałeś.
Ale nie przejmuj się, podobnie jest z audio.
99% ludzi nie usłyszy, ze ich sprzęt za 2000zł brzmi fatalnie i nie słyszą różnicy z Nad'em, czy Audiolabem wartym 6000-9000zł

Ciężko uwierzyć, ze technologia ceramiczna jest tak chybiona, bardzo mnie rozczarowała. Producenci lamp wyładowczych nie radzą sobie z cieplejszą barwą, bo zamiast przechodzić w żółte, ciepłe fragmenty, przechodzi w różowe.
To samo się tyczy SDW-T 100W - niby 2500K, nie? ale nie... jest poświata różowa. Żółte jest, owszem, ale tylko w momencie rozgrzewania sody.

Pozostaje z ciekawości pójść do tych sklepów i pogadać z managerem. A z chłodną barwą trzeba wrócić do rur T8, może Philips Graphica 950? Jeszcze nie wiem jak to świeci..

Widziałem wiele lamp metalohalogenkowych i ksenonowych , z tym, że te co podałem wyżej najbardziej mi odpowiadają.
Jest wiele osób, którym wystarczy sprzęt za 2000zł, bo jak mówią nie słyszą różnicy. Nie każdy jest audiofilem. To samo z lampami. Znam wiele osób, którym wystarczy zwykła kompaktowa lampa (z kilkoma liniami) niż dobry halogen czy metalohalogen - wystarczy że świeci, a jak - to już nie ważne. Ci co dbają o dobre światło to między innymi ludzie z forum. A i tak jest nas mało.
Co do barwy 3000K zgadzam się. Daleko jej do żółtego halogenowego koloru. Nawet HCI-E/P150WDL z Ra=93 sobie nie radzi.

A Ty Kaszel jakie masz odczucia co do HCI-E/P150NDL i HQI-T250/D?

W sumie lampa lampie nie jest równa. Nawet w sklepie widać, że nie wszystkie świecą tak samo. Jak się dobrze przyjrzeć to jedna będzie miała bardziej poświatę różowego, inna może zielonego. Może na kontroli jakości mają większe tolerancje i takie puszczają.
gg 692361
Avatar użytkownika
Volt
 
Posty: 62
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 czerwca 2012, 23:12

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez arw » 21 października 2012, 19:50

HQI-T 250/D wpada we fioletową poświatę, ale bardzo delikatnie i nie męcząco jak róż w HCI-T 150W/942


Druga sprawa jaka mi sie nasuwa na myśl, to to, że swoją lampke kupowaleś za ponad 100zł w jakimś sklepie, ja mam od pablosso, od którego tak naprawde nie zna nikt pochodzenia i może jakieś podróby?
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez amisiek » 21 października 2012, 20:17

Od Pablosso kupiłem sporo i mam porównanie z lampami kupionymi na 100% z oryginalnego źródła, włącznie z samplem uzyskanym wprost od firmy Osram na targach CEBIT. To są takie same lampy, świecą identycznie, z dokładnością do rozrzutu poszczególnych egzemplarzy. MH nadaje się świetnie do barwy zimnej, ale powyżej pewnego poziomu potrzeb trzeba wybierać poszczególne sztuki. Z ośmiu sztuk HQI-BT które przewinęły się przez moje ręce wybrałem jedną, z sześciu sztuk HQI-T 250/D wybrałem dwie, a ostatecznie jedną. Z czterech HCI-T 150 /NDL wybrałem jedną, najlepszą, to samo CDM-T 70 /930.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez arw » 1 listopada 2012, 21:37

wychodzi na to, że masz rację.

Zmienilem miejsce, zmieniłem też lampkę (wzialem drugą i prawdopodobnie tą, którą uruchamiałem poraz pierwszy i się zachwycałem)
Świeci biało, fajnie, przyjemnie, aczkolwiek nie jest to taka fajna mleczna biel jak w sklepach wymienionych na początku, ale - co najwazniejsze - nie ma różu!
Musze zrobić jeszcze porównanie z drugą, żeby to potwierdzić.

Niemniej, jest jeszcze nadzieja w ceramiczne swiatełka!
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez amisiek » 1 listopada 2012, 22:33

Nadzieja jest, bo są to dobre lampki, najlepsze wśród sprawnych źródełek światła. Niestety technologia i tak jest trudna, także trzeba dobierać, szczególnie w przypadku kwarcowych lampek 250 i 400W - zdarzają się migające, różowawe, niebieskawe. A nawet mocnoniebieskie ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez arw » 11 listopada 2012, 15:05

Faktycznie jedna świeci nieco różowo, druga bardziej biało, choć nie jest to biel, której oczekuję.
Niemniej, problem z glowy, bo udalo sie całość sprzedac w dobrej cenie, choć na pewno wrócę do 150W, ale do Rx7s-24 i na pewno w jakiejś oprawie a nie pająk na kablach, że strach to ruszać. Wypróbuję philips'a jeszcze.

PS. Dziwne z tymi HQI, miałem 3 lampy HQI-E 400/D i wszystkie swiecily porównywalnie, rzekłbym zaryzykować stwierdzenie, że tak samo.
Jedną zostawiłem dla siebie dożywotnio ;)
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez KaszeL » 11 listopada 2012, 17:27

Ja niestety miałem problemy z HQI-BT 400W/D. O ile barwa światła była w porządku, to niektóre lampki mi po prostu migają i to tak na prawdę widocznie. Nie wiem dlaczego. Światło drży i jest to bardzo nieprzyjemne. Teraz świecę taką sztuką, która świeci idealnie stabilnie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Białe światło w sklepach typu Adidas

Postprzez Volt » 11 listopada 2012, 19:32

Też mam jedną lampę która migocze. HQI-T400/N. Jest nowa a migocze jakby miała efekt prostownikowy. W przyszłości dobrze by było sprawdzić lampę przed kupnem czy dobrze świeci. Niestety nie w każdym sklepie jest to możliwe.
gg 692361
Avatar użytkownika
Volt
 
Posty: 62
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 czerwca 2012, 23:12

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości