Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez lumix26 » 11 listopada 2012, 20:54

KaszeL napisał(a):Tak na prawdę LR-R/FR nie mają takiego klasycznego odbłyśnika, tylko coś co przypomina nieco grubszą pokrywę luminoforu. W wersji FR dodatkowo czoło lampy nie jest przeźroczyste, tylko matowe. Przez co cała rtęciówka z daleka wygląda jak jednolicie pokryta. Dopiero z bliskiej odległości można je odróżnić.


Zastanawiam się czym tak naprawdę różnią się te moje lampki.Kaszel pisał że wersja FR jest matowe ja mam przezroczyste czoło lampy
Z tego co widzę to tylko inaczej jest osadzony jarznik tzn LRR jest niżej od LFFR i pokryty trochę wyżej ala luminofor
Czy jest jeszcze jakiś szczegół który rożni się :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez Utilizer » 11 listopada 2012, 22:22

Te drobne różnice nie mają żadnego znaczenia - to po prostu delikatnie się zmieniało w różnych latach

Lampa LRFR powinna mieć pokryte luminoforem czoło, natomiast LRR powinna być przezroczysta :) Tu masz fote z katalogu na dowód:

Obrazek

W praktyce wszystko oznakowywali byle jak - mam różne POLAMY, a wszystkie oznakowane są jako LRFR :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez KaszeL » 12 listopada 2012, 01:25

Widzę, że są wątpliwości. Jutro zrobię fotki porównawcze, bo faktycznie jest burdel :)

EDIT: Właśnie mi coś zaświtało. Trzeba sprawdzić, czy któraś z tych lamp nie ma odbłyśnika pokrytego wewnętrznie luminoforem. Lampy philipsa są w ten sposób produkowane. Można to poznać po charakterystycznej różowawo-czerwonej poświacie na odbłyśniku zaraz po zapłonie. Może polamp produkował lampy FR właśnie w ten sposób?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez Lampka » 12 listopada 2012, 17:38

Oznakowanie Polamów rzeczywiście było dziadowskie, ja mam rtęciówkę bez luminforu, czyli LR jeszcze Telama, a oznaczona jest standardowo, czyli LRF. Wtedy nie bawiono się w tą całą dokładność, co jest obecnie, u świetlówek trzonki klejono byle jak i krzywo oraz przy nich zostawiano nawet i centymetrowy pasek nie pokryty luminoforem. Jedynie, że lampki wtedy bywały trwalsze.
Za dawnych lat Polamp produkował też znane żarówki o rónych kształtach i kolorach dużej matowej bańki, jedna z odmian kształtem przypominała LRFR ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez lumix26 » 12 listopada 2012, 18:08

KaszeL napisał(a):Widzę, że są wątpliwości. Jutro zrobię fotki porównawcze, bo faktycznie jest burdel :)

EDIT: Właśnie mi coś zaświtało. Trzeba sprawdzić, czy któraś z tych lamp nie ma odbłyśnika pokrytego wewnętrznie luminoforem. Lampy philipsa są w ten sposób produkowane. Można to poznać po charakterystycznej różowawo-czerwonej poświacie na odbłyśniku zaraz po zapłonie. Może polamp produkował lampy FR właśnie w ten sposób?

Mam taką właśnie Philipsa reflektorowego przy czym przy odpalaniu jest kolor różowy z kolei LRR czy LRFR tego nie ma czyli nie jest pokryty luminoforem choć ten LRFR powinien być - czyli chyba błędne oznaczenia mam :?
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez lumix26 » 25 listopada 2012, 14:07

Udało mi się zdobyć LRFR-a z mlecznym czołem :)
Parę fotek ode mnie - oto prezentacja lamp LRFR-y i LRR
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W akcji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pełna moc
Obrazek

filmik bonus ;) :)

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez litak1 » 25 listopada 2012, 14:25

Ale kolorowo :D Trzy takie lampy musiałeś mieć doświetlone pomieszczenie :shock:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez lumix26 » 25 listopada 2012, 14:30

litak1 napisał(a):Ale kolorowo :D Trzy takie lampy musiałeś mieć doświetlone pomieszczenie :shock:

A jak nawet sąsiedzi się gapili przez okno :shock: bo miałem bardzo jasno :D
Póki mam możliwość to będę robił wam różne prezentację ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez Lampka » 25 listopada 2012, 20:52

Ta mleczna wygląda na początku, jakby to był MIX ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rtęciówka o niestandardowym kształcie.

Postprzez JeD » 25 listopada 2012, 21:24

A ja myśałem że to LRFRŻ :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron