Laser

A więc wszystko to, co nie specjalnie pasuje powyżej

Laser

Postprzez bartek380V » 23 grudnia 2011, 13:46

Posiadam taki laser ,czy ktos z Was wie jak to podlaczyc bo niewiedza w tym przypadku moze duzo kosztowac ?
32536
na dole sa wyrazne 3 pogrubione lutem styki (patrzac od gory ) ten u gory niech bedzie 1 ten w srodku 2 ,i ten na dole 3
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Laser

Postprzez lampa123 » 9 marca 2012, 22:20

Ta dioda zdaje się posiada wewnętrzną fotodiodę do pomiaru parametrów pracy. Wyjścia z niej to Fotodioda, GND, Dioda laserowa, które - to musisz ustalić sam, niestety rzadko zdarza się że producent udostępnia schematy. Proponuję niskim prądem i niskim napięciem - ok 2V, ja tak robiłem jak nie przekroczysz parametrów to nic się nie stanie.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Laser

Postprzez bartek380V » 12 marca 2012, 19:55

Dzieki ;) ;) ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Laser

Postprzez cieszyn » 12 marca 2012, 23:58

A do jakiego zastosowania ten laser jest zrobiony ?
Cuś mi się zdaje, że ma zastosowanie przemysłowe :roll:

PS - Bartek, jeszcze pokaż kilka takich zdjęć czegoś na dłoni, a świat będzie w posiadaniu Twoich linii papilarnych :lol: ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser

Postprzez bartek380V » 17 marca 2012, 11:23

Laser jest z odtwarzacza DVD :D Uklad optyczny juz usunalem.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Laser

Postprzez cieszyn » 17 marca 2012, 19:19

Posiadam taki laser ,czy ktos z Was wie jak to podlaczyc


Laser jest z odtwarzacza DVD


Bartek - a nie dało się tego napisać w jednym, pierwszym poście? :roll: :cry: zamiast dodawać istotne informacje dopiero po 6 dniach :cry:
Bo mam takie wrażenie, że się z nami bawisz ;)

Poza tym, jeśli wiedziałeś, że to jest z odtwarzacza DVD, to po jego otwarciu bardzo łatwo byś mógł dojść do tego jak go podłączyć - chyba wiesz, jak?.
Nawet, gdybyś nabył gdzieś odtwarzacz używany (gdyby ten twój by uwalony) za kilka zeta tylko po to, żeby go otworzyć, włąćzyć i pomierzyć napięcia na końcówkach dojść do lasera, o co właściwie nas zapytujesz. Miałbyś temat dawno zamknięty
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser

Postprzez bartek380V » 17 marca 2012, 23:21

Kazdy by wpadl na to aby dojsc po plytce drukowanej co i jak podlaczyc. Ja ten laser dostalem od laika ,nawet nie wiem czy dziala. NIe ma znaczenia skad jest poniewaz jesli ktos nie jest w temacie to i tak nie pomoze :( Wiec oczekuje na bardziej konstruktywne komentarze :D
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Laser

Postprzez cieszyn » 17 marca 2012, 23:54

Szkoda, że nie napisałeś, w jakim celu chcesz uruchomić ten laser, jasne, nie musisz, to Twoja sprawa. Ale gdybyś podał cel, to być może ktoś by Ci doradził zastosować inne rozwiązanie, inny laser itd. lub utwierdził Cię w pierwotnym zamiarze ...

Nie odbieraj mojego tekstu jako mało konstruktywnego, przecież ja nie wszystko wiem w tej sprawie co wiesz Ty, dałem zresztą emotikona => ;) oznaczającego śmiech, a nie złość

Nie jest tak, jak piszesz:
NIe ma znaczenia skad jest
bo ogólnie mówiąc, różne zastosowania tego lasera (czyli pochodzenie z różnych urządzeń) mogą się objawiać różnymi żródłami światła laserowego i różnymi aplikacjami zasilania i sterowania.

poniewaz jesli ktos nie jest w temacie to i tak nie pomoze
tu mnie zmartwiłeś :cry: bo piszesz życiową nieprawdę

- przecież Ci moim zdaniem dość dobrze doradziłem (lub jako tako), żeby zdobyć napęd DVD i pogmerać w nim w celu rozpoznania zasilania (jasne, wiem, może to nie być ten sam napęd DVD, od kórego jest wzięty Twój laser).

Czy możesz napisać, skąd zdobyłeś informację po 6-ciu dniach, że to jest laser od DVD?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser

Postprzez lampa123 » 18 marca 2012, 00:10

Tak w ogóle jak chcesz tym laserem przepalać kartki to muszę Cię zmartwić - ale ma on za małą moc. Do tego używa się laserów z nagrywarki DVD.
Kolejny problem to optyka - ta w układzie jest bardzo "krótkowzroczna" co oznacza, że musisz budować własną - kupić kolimator i precyzyjnie go ustawić. Wiązka z wbudowanej optyki jest rzędu dziesiątych milimetra (dobrze że usunąłeś).
Samą diodą laserową niestety nic się nie zdziała ;) Wierz mi, badałem takie diody.
Btw. przy manipulacji uważaj bo są one bardzo czułe na ładunki elektrostatyczne - nawet dotknięcie ręką może uszkodzić.
A co do mocy diody mam wskazówkę - poszukaj jaką moc mają czytniki DVD i porównaj z dowolną diodą o tej samej mocy - to nie jest super sposób bo parametry mogą się różnić - ale jakaś orientacja będzie.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Laser

Postprzez bartek380V » 18 marca 2012, 09:06

lampa123 napisał(a):Tak w ogóle jak chcesz tym laserem przepalać kartki to muszę Cię zmartwić - ale ma on za małą moc. Do tego używa się laserów z nagrywarki DVD.
Kolejny problem to optyka - ta w układzie jest bardzo "krótkowzroczna" co oznacza, że musisz budować własną - kupić kolimator i precyzyjnie go ustawić. Wiązka z wbudowanej optyki jest rzędu dziesiątych milimetra (dobrze że usunąłeś).
Samą diodą laserową niestety nic się nie zdziała ;) Wierz mi, badałem takie diody.
Btw. przy manipulacji uważaj bo są one bardzo czułe na ładunki elektrostatyczne - nawet dotknięcie ręką może uszkodzić.
A co do mocy diody mam wskazówkę - poszukaj jaką moc mają czytniki DVD i porównaj z dowolną diodą o tej samej mocy - to nie jest super sposób bo parametry mogą się różnić - ale jakaś orientacja będzie.

Dzieki :) W chwili wolnego czasu (bo z tym jest naprawde ciezko) postaram sie go odpalic. Postaram sie tez zdobyc laser od nagrywarki bo ma wieksza moc . Martwi mnie jednak fakt ze to cudenko moze juz nie dzialac poniewaz pochodzi ze zlomu i bylo przekladane ,,z reki do reki,, Tak czy tak dzieki za stosowne info ;) Mimo wszystko do celow hobbystycznych jesli nawet zadziala to bedzie dobrze.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Następna strona

Powrót do Inne rodzaje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości