Ciekawe neony

A więc wszystko to, co nie specjalnie pasuje powyżej

Ciekawe neony

Postprzez andrzejlisek » 30 grudnia 2011, 19:34

Czy słyszeliście o takim czymś? Ktoś z Was miał z tym do czynienia?
http://www.hid.pl/product_info.php?products_id=46

Ja dopiero dzisiaj się przez przypadek dowiedziałem, że takie coś istnieje.

Ciekawe, czy takie coś o średnicy 10-12mm od razu skazałyby na śmierć całą branżę szklanych neonów, bo tak samo wygląda, ale dużo prościej się wytwarza, bez specjalistycznego sprzętu i gazów.

PS. Jeżeli już była o tym mowa i przeoczyłem, to sorry.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Ciekawe neony

Postprzez lgboguszewski » 31 grudnia 2011, 00:15

Widziałem coś w podobi 10 lat temu w Castoramie, sprzedawane było z "metra" jak kabel miało przekruj ze 4 mililimetry, szybko toto znikło z oferty, pamiętam, iż było baaardzo drogie, bo chciałem kupić ale w kasie braki miałem :roll:
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Ciekawe neony

Postprzez litak1 » 26 stycznia 2012, 13:26

Wszyscy zapomnieli już o "kondensatorach świecących" to jest właśnie takie źródło światła odmianą tego są zwykłe iluminatory w zegarkach. Zasilane są stosunkowo wysokim napięciem 50-300v ale najważniejsza jest częstotliwość nawet do 1 kHz im wyższa tym mocniej świeci. Niestety ogólnie to kiepskie źródło światła słabe i niestety szybko spada luminancja . Ale jest napewno ciekawe dlatego że jest inne ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ciekawe neony

Postprzez OUKS340 » 31 stycznia 2012, 00:17

Miałem już z tym do czynienia ok 9 lat temu jak tylko weszła ta technologia i mówię, nigdy więcej :| Tymi wężykami były oświetlone schody w Domu Weselnym i psuło się toto średnio raz na dwa miesiące :shock: . Schodki były połączone oczywiście równolegle do jednego i inwertera i co raz dochodziło do zwarć. Jak padł gdzieś na środku (a objawiało się to czarnym bąblem ) to dopiero była zabawa. Trzeba było wycinać ok 2cm węża i go sztukować co skutkowało przerwami w ciągłości świecenia.
Aktualnie cala instalacja została wyrzucona i zastąpił ją klasyczny neon. Od 1,5roku pracuje bez awarii
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31


Powrót do Inne rodzaje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości