[Niemcy] oświetlenie zewnętrzne

Dyskusje na temat oświetlenia zewnętrznego występującego na terenie innych państw i kontynentów.

Re: [Niemcy] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 3 lipca 2021, 13:31

Ja to myślę, że to jest raczej kwestia tego, że z jednej strony te wieże jako wielkie grzmoty przeszkadzają, ale z perspektywy historyczno-krajobrazowej nie mogą ot tak ich usunąć gdyż mogłoby to wywołać oburzenie osób chcących zachowania stylistyki Berlina Wschodniego. Dlatego postanowili olewawczo podchodzić do konserwacji, żeby samo się rozsypało, a wtedy jak będzie w stanie katastrofalnym to się usunie pod pozorem zagrożenia bezpieczeństwa. Obecnie świeci jedna sodówka raczej nie dlatego, że do tej jednej tylko zostawili zasilanie lecz po prostu pozostałe sodówki zdechły i nie zostały wymienione. Wieża po przeciwnej stronie ulicy była zaś w całości martwa.

Co do łyżek to faktem jest, że niespotykane, żeby u nas coś takiego tak długo przetrwało.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Niemcy] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez trojmiejski » 6 lipca 2021, 10:15

Drobne uzupełnienie fotkami z Frankfurtu nad Odrą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teren stacyjny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwujarznikowa soda i halogen, prawdopodobnie podłączony do jakiejś awaryjnej instalacji bateryjnej jak przypuszczam:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Niemcy] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 6 lipca 2021, 11:31

Parkówki z jedną zaślepioną oprawką to chyba powszechna praktyka w całych wschodnich Niemczech. I to od dawna. W latach 90 widziałem sporo takich, a te co miały dwie rtęciowki były wyjątkiem.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Europa i świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości