Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Dyskusje na temat oświetlenia zewnętrznego występującego na terenie innych państw i kontynentów.

Re: Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Postprzez andrzejlisek » 5 września 2007, 14:21

KaszeL napisał(a):Ta ostatnia, to jakaś wersją PAR'a MH. Dziwi mnie to, że jest tak po prostu wkręcona i nikt jej jeszcze nie zwinął :)


Te lampy były tylko na terenie hoteli.

W ciągu dnia byłoby widać, kto to jest, a w nocy nie dałoby rady chwycić lampy.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Postprzez neon44 » 5 września 2007, 14:28

andrzejlisek napisał(a):W ciągu dnia byłoby widać, kto to jest, a w nocy nie dałoby rady chwycić lampy.


Dałoby ale gdybyś kręcił kamerą. Mogłeś filmik zrobić
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Postprzez Luk » 14 maja 2009, 15:59

Jak byłem 7 lat temu w Grecji to widziałem oprawy podobne do OBs-ów. Mam nadzieję, że one wiszą do dziś :) Niestety nie wiem czy mam jakieś ich zdjęcia, bo wtedy zdjęc oprawom nie robiłem. Ale przy odrobinie szczęścia jakieś oprawy mogłyby się zachowac na ogólnych zdjęciach.

Mam nadzieję że to jest na temat - w końcu tytułowa Kreta należy do Grecji ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Postprzez DocBrown » 14 maja 2009, 16:17

W tych OBsopodobnych oprawach z pierwszej strony są wkręcone stare świetlówki SL25 Philips :mrgreen:
Kiedyś miałem taką w domu, ale już parę lat temu szlag ją trafił, mam jeszcze bebechy z takiej świetlówki w wersji z mleczną bańką i jedną taką świetlówke w całości (ciut pęknięta bańka, ale sie trzyma).
Faktycznie w nich są dławiki elektromagnetyczne i zapłonnik tlący, a świetlówka ma moc nie 20, a 25W, czy one występowały też w wersji zimnobiałej lub Daylight ?
Te co miałem w domu wszystkie były ciepłobiałe :?
DocBrown
 

Re: Oprawa świetlówkowa inaczej - oświetlenie uliczne na Krecie

Postprzez andrzejlisek » 14 maja 2009, 21:18

DocBrown napisał(a):W tych OBsopodobnych oprawach z pierwszej strony są wkręcone stare świetlówki SL25 Philips :mrgreen:
Kiedyś miałem taką w domu, ale już parę lat temu szlag ją trafił, mam jeszcze bebechy z takiej świetlówki w wersji z mleczną bańką i jedną taką świetlówke w całości (ciut pęknięta bańka, ale sie trzyma).
Faktycznie w nich są dławiki elektromagnetyczne i zapłonnik tlący, a świetlówka ma moc nie 20, a 25W, czy one występowały też w wersji zimnobiałej lub Daylight ?
Te co miałem w domu wszystkie były ciepłobiałe :?


W Grecji, jak ja byłem, to były i takie i takie świetlówki w tych oprawach, tych drugich (daylight) było chyba nawet więcej.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Poprzednia strona

Powrót do Europa i świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości