[latarnik] oprawy

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez latarnik » 18 lutego 2024, 17:03

Kolejna oprawa w holenderskim klimacie: Philips SRM (krótka wersja), oprawa nie zawierająca statecznika, przeznaczona do lamp SOX od 55W poprzez lampy 90W aż do 135W. Oprawy te stosowane były wyłącznie w Holandii; Na terenie Wielkiej Brytanii Philips miał w ofercie inne oprawy na lampy SOX. Oprawa składa się z bardzo solidnego odlewu aluminiowego oraz pryzmatycznego klosza spełniającego rolę optyki oprawy, na zasadzie działania soczewek Fresnela.

Ponieważ lampa SOX 90W dotarła do mnie niestety w kawałkach, a i tak nie posiadam nawet statecznika do lamp SOX, oprawa została przerobiona na 4x PL-L 24W.
Obrazek

Świetlówki przymocowałem do tacki z blachy aluminiowej, przymocowanej w dawnym miejscu mocowania lampy SOX:
Obrazek

Świetlówki umieściłem w miejscu fokalnym refraktorów, by założenia optyczne producenta były nadal spełnione.
Obrazek

Uchwyt na świetlówki:
Obrazek

Stateczniki:
Obrazek

W akcji: Światło oddawane jest wyłącznie w kierunkach zamierzonych przez producenta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co sądzicie? ;)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez Marcin » 18 lutego 2024, 17:27

Jak dla mnie świetlówki dodają tej oprawie szczególnego klimatu, a sama przeróbka wygląda bardzo profesjonalnie :)
Gdzieś zawiśnie?
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

[latarnik] oprawy

Postprzez Wojtek26162 » 18 lutego 2024, 17:30

Bardzo fajna oprawa, choć ogólnie nie lubię takich opraw co są wyładowcze i bez osprzętu, tak ta jest fajna i też bym nie pogardził :) Przeróbka też wykonana profesjonalnie, choć ja bym pewnie zostawił w oryginale ;)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez latarnik » 18 lutego 2024, 17:39

Marcin napisał(a):Jak dla mnie świetlówki dodają tej oprawie szczególnego klimatu, a sama przeróbka wygląda bardzo profesjonalnie :)
Gdzieś zawiśnie?


Dziękuję, ten panel osprzętu kosztował naprawdę dużo pracy... :twisted: Choć domyślam się, że elektryk-fachowiec być może znalazł by jeszcze coś, co mogłem wykonać lepiej ;) Naprawdę kusi by tej oprawy używać, bo dzięki elektronicznym statecznikom wydajność oprawy jest nie najgorsza, białe światło jest naprawdę przyjemne, a ponad 7000 lm to już coś ;)

Wojtek26162 napisał(a):Bardzo fajna oprawa, choć ogólnie nie lubię takich opraw co są wyładowcze i bez osprzętu, tak ta jest fajna i też bym nie pogardził :) Przeróbka też wykonana profesjonalnie, choć ja bym pewnie zostawił w oryginale ;)


Dziękuję :D Ja też nie lubię opraw bez osprzętu :twisted: dlatego po przeróbce oprawa jest kompletna z osprzętem 8-)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez Marcin » 18 lutego 2024, 17:51

latarnik napisał(a):a ponad 7000 lm to już coś ;)


7000lm to niezły wynik - więcej niż taki np. CDM-TT 70W/942
Ma to potencjał ;)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez KaszeL » 21 lutego 2024, 16:10

Szacun, wygląda jak fabryka :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez latarnik » 24 lutego 2024, 20:33

KaszeL napisał(a):Szacun, wygląda jak fabryka :)


Dzięki, nie mam zbyt wielu narzędzi do takich prac, ale udało się coś zaimprowizować ;)

Film z modyfikacji oprawy na moim kanale YouTube (komentarz po angielsku): Kliknij tutaj!
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [latarnik] oprawy

Postprzez KaszeL » 25 lutego 2024, 11:38

Narzędzia są mniej ważne. Determinacja i zaangażowanie bardziej. Tutaj wyszło pięknie. Gratulacje :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości