[Lampa] ORZ 6 oo

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 7 czerwca 2016, 21:39

Remik75 napisał(a):wlasnie takiej szukam ,lecz w Krakowie takich jest coraz mniej i chcialbym tobie pogratulowac .


Jak wiesz że są to nie ma co szukać i zwlekać tylko iść i załatwiać zgodę na ściągnięcie...
U mnie w mieście nie ma już klasyków poza ORZ-7 v2 na starym kinie, jest na forum nawet jeszcze zdjęcie ich jak były dwie (jedną kupiłem a drugą kazałem gościowi zostawić żebym mógł na nią patrzeć jak idę po piwo :lol: ) W innym miejscu są jeszcze dwie stalowe ORZ-7 całe pordzewiałe.
Ja w poszukiwaniu mojej objechałem całą okolicę i znalazłem ją 40km od domu, więcej kosztowała mnie benzyna niż sama oprawa bo z załatwianiem jej w gminie zrobiłem ponad 300km...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez amisiek » 7 czerwca 2016, 21:49

Tak naprawdę to warto zacząć szukać takich opraw w dużych miastach na terenach prywatnych. W Warszawie na terenach prywatnych można znaleźć nie tylko stosunkowo popularne ORZ7-1 lub ORZ3kł ale nawet takie kwiatki jak ORZ-1, ORZ-2 czy OUR1000 (niestety juz po przeróbce na inny osprzęt i lampę mniejszej mocy). Jeśli szukać - to teraz. Lada chwila wiele z nich pójdzie na złom, gdy nie da się juz kupić "żarówki" a przeróbka będzie nieopłacalna lub nikomu nie będzie się chciało tego robić. Kupi chiński naświetlacz i powiesi.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Remik75 » 8 czerwca 2016, 06:22

Witam kolegow z tej strony macie racje w tej kwestii,lecz w Krakowie zeby np taka oprwa trafila w moje rece kierwnik zue Krakow musi miec zgode ZIKIT to taka firma od spraw organizacyjnych musi wyrazic zgode na ich demontaz. Jestem caly czas z nim w kontakcie .Widzialem taka oprawa jest na jednym z osiedli tylko na prywatnym terenie. :oops:
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez amisiek » 8 czerwca 2016, 08:13

Na prywatnym terenie nie ma z tym problemu. Dogadaj się z właścicielem terenu i tej oprawy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 11 czerwca 2016, 22:14

Orientuje się może ktoś z jakiego stopu aluminium były produkowane odbłyśniki w ORZtach?
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 21 czerwca 2016, 22:33

Dzisiaj zdobyłem kolejną oprawę ORZ... do kolekcji którą za jakiś czas pokażę, a kiedy jej remont jeszcze nie wiadomo.
A to zdjęcie z rozpoczęcia akcji ;)

Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 22 czerwca 2016, 09:50

Elementy po piaskowaniu. Następna czynność to ręczne polerowanie wstępne odbłyśnika a potem elektropolerowanie :)

Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Beton » 22 czerwca 2016, 10:30

Noo, widzę, ze porządnie podchodzisz do tematu, a nie żadne chromospreje :) Tak trzymać. W jaki sposób będziesz go polerował?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 23 czerwca 2016, 23:02

Beton napisał(a):W jaki sposób będziesz go polerował?


Zacznę od szlifowania papierami rozpoczynając od 150 kończąc za 1000 a co dalej muszę się zastanowić.
Powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana pod elektropolerowanie bo ten zabieg ma tylko na samym końcu wybłyszczyć powierzchnię.
Robiłem już próby i nie będzie lekko...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Beton » 23 czerwca 2016, 23:10

No niestety, sam przekonałem się, że skorodowane aluminium to niewdzięczny materiał do polerki - zaczęło się bajecznie prosto, a skończyło na wielogodzinnej walce...
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości