[Lampa] ORZ 9

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 18 maja 2017, 10:13

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 18 maja 2017, 14:37

Zrobiłem małe oględziny oprawy i wygląda to kiepsko, ale z własnego doświadczenia zdobytego przy naprawie karoserii w samochodzie uważam, że jest to 100% do zrobienia.
Żeby zrobić to dobrze trzeba użyć migomatu, wyciąć spruchniałe miejsca i zastąpić je nowymi kawałkami blachy odpowiednio uformowanymi, najlepiej spawanymi do czoła a nie na zakładkę, którą lubią nasi spece blacharze samochodowi ładując potem kilogramy kitu żeby wyprowadzić płaszczyznę.
Zresztą oceńcie sami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez latarnik » 18 maja 2017, 15:46

Oj, do czoła to już jednak wymygany wyższy level umiejętności spawalniczych, na zakładkę zespawać jest znacznie łatwiej... Chociażby tak dokładnie dopasować łatkę to już sporo pracy. Ale jak Ci się uda, to możesz otrzymać ładną, gładką powierzchnię tylko szlifierką, bez szpachli.

LRy to rzadkość ;)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 18 maja 2017, 16:14

Ze spawaniem do czoła nie jest aż tak strasznie :) poniżej zdjęcia jak łatałem samochód i zaznaczam że robiłem to pierwszy raz w życiu, wiec jest do zrobienia.
Trzeba mieć trochę wyobraźni i zdolności manualnych, mamy tutaj na forum takie osoby, które by dały rade bez problemu ;)
A na LRy będę uważał żeby się im nic nie stało :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez KaszeL » 18 maja 2017, 20:15

Jak się chce, to można :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Elektroservice » 18 maja 2017, 21:16

Tak z ciekawości - co to za auto ? :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 18 maja 2017, 21:30

Elektroservice napisał(a):Tak z ciekawości - co to za auto ? :)

Tylne nadkola to przeważnie civic :lol: VI gen 1,4 90koniów, trzeba ostrożnie operować gazem bo rwie się do przodu jak dziki...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Utilizer » 18 maja 2017, 23:07

lumix26 napisał(a):
Utilizer napisał(a):Powiedziałbym że stówka to dużo nawet jak za takiego klasyka (bo za 50 można kupić Strada czy Malage) ale LRy wygrały bank :D

jak na taki rzadki okaz 100 zł to nie drogo ;-) przyzwoita cena ;-)

Tak ale mam na myśli okiem zwykłego człowieka nie kolekcjonera :) Najlepiej nie informować właściciela oprawy panie że to takie rzadkie, bo dla zwykłego człowieka to ma wartość tylko złomu. Widzisz chciał 100zł za starą oprawę, a dał gratis LR-y. :D A taki LR jest wart spokojnie stówkę :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 26 lipca 2018, 21:01

Wytachałem dzisiaj z ciemności piwnicznych moją drugą sztukę w której do tej pory nic nie ruszałem (pierwsza sztuka niecały miesiąc po zdobyciu trafiła na piasek i ocynk), w tej nawet nie zaglądałem do komory z osprzętem. Generalnie jest ona w super stanie (pierwsza też ale w środku miała już w niektórych miejscach wżery rdzy), postanowiłem więc zrobić kilka fotek gdyż pokazałem te oprawy tylko jak jeszcze były na słupie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości