Oprawę, którą tu prezentuję wypatrzyłem pod koniec kwietnia tego roku, na prywatnej posesji przy drodze którą przejeżdżałem wielokrotnie od 3 lat.
Po kilku próbach dotarcia do właściciela udało mi się uzyskać zgodę na demontaż tej oprawy.
Akcję demontażu przeprowadziłem osobiście przy pomocy mojego kolegi, znanego na tym forum jako piekarz.
Do demontażu takiego klasyka nie wypadało używać gumówki, więc posłużyłem się piłką ręczną z najtańszym brzeszczotem...
Na podmianę zamontowałem naświetlacz led 50W 5000lm, gdyż oprawa była od czasu do czasu używana.
Zakładałem że w oprawie ożk źródłem jest mix 160, ale jak już byłem na drabinie okazało się że siedzi tam LRF125W a dławik jest w dzwonku

Oprawa jest w średnim stanie, na upartego szło by ją jakoś doprowadzić do normalnego stanu, ale ta kwestia jest do przemyślenia.
Na razie wstawiam poglądowe fotki z akcji, później jak będę miał trochę czasu wstawię coś więcej, czekam na źródła żarowe 500W, może wtedy coś się cyknie.



