[Wojtek26162] SL-100

Wasze oprawy oświetleniowe

[Wojtek26162] SL-100

Postprzez Wojtek26162 » 21 sierpnia 2020, 16:41

Najnowszy nabytek, z całą pewnością jest to jedna z najbardziej lubianych opraw na forum :twisted: Choć mi akurat one nie przeszkadzają, i nie ukrywam, że dla mnie to są fajne oprawy :D Mój egzemplarz pochodzi z 1997 roku (data na kondensatorze i układzie zapłonowym), w wersji 150W i jest w dobrym stanie. Niestety naklejki z tabliczką znamionową nie ma. Swoją drogą, zawsze myślałem, że plastikowe klosze w tych oprawach są tylko z PC, a na moim kloszu pisze, że jest z PMMA ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osprzęt. Statecznik niestety pordzewiały i z ledwo co widocznymi nadrukami, ale można odczytać, że jego producentem jest "VS" Vossloh Schwabe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z lampą sodową Piła WLS 150W:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Eliptyczna sodówka Osram NAV-E 150W:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Metalohalogen GE CMH 150W 842:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Wojtek26162] SL-100

Postprzez famabud » 21 sierpnia 2020, 17:25

Z ceramicznym MH jak na wielu Orlenach :) Widać musiała być mało używana skoro klosz jest w tak dobrym stanie ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Wojtek26162] SL-100

Postprzez AsXSn » 21 sierpnia 2020, 19:47

famabud napisał(a):Z ceramicznym MH jak na wielu Orlenach :) Widać musiała być mało używana skoro klosz jest w tak dobrym stanie ;)

To wersja z kloszem PMMA, więc nic dziwnego, że jest w dobrym stanie, późniejsze wersje miały już chyba tylko PC.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [Wojtek26162] SL-100

Postprzez Wojtek26162 » 21 sierpnia 2020, 20:46

famabud napisał(a):Widać musiała być mało używana skoro klosz jest w tak dobrym stanie ;)


Ile była dokładnie używana to nie wiem, ale z nią była soda Osram 150W z 2007 roku, po której widać, że już trochę prześwieciła lecz wciąż jest sprawna, jednak ze względu na uszkodzone dolne doprowadzenie które lata, raz łączy a raz nie to lampa trafiła do worka gdzie wraz z innymi rupieciami czeka na recykling ;)

famabud napisał(a):Z ceramicznym MH jak na wielu Orlenach


Fakt, u mnie chyba prawie każdy Orlen oświetlony jest SL-100 z MH ;) Stan kloszy w tych SL w większości jest już okropny, zdarzają się nawet przypadki wkręcania sody w miejsce padniętych MH, a na jednej stacji jak w jakiejś SL padł MH to zapewne ze względu na tragiczny stan klosza całą oprawę wymieniali na Malagę z sodą.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości