[Polamp11] Polamp OUS-400

Wasze oprawy oświetleniowe

[Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez Polamp11 » 9 listopada 2020, 20:22

Nowa oprawa w kolekcji, kupiona za 30zł. Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione na szybko telefonem

Tak wyglądała jak do mnie dotarła. Jedyne czego nie było to klosz, ale wziąłem od innej Strady 400w z kolekcji

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnego dnia oprawę rozebrałem, i wyczyściłem. Niewielkie elementy metalowe (śrubki, podkładki, zaczepy do wysięgnika) wsadziłem do plastikowej skrzynki i zalałem Coca-Colą.

Obrazek
Taka czysta woda była po umyciu oprawy
Obrazek
Tak wyglądała cola którą przez godzinę były zalane elementy
Obrazek
Oprawa po złożeniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I w akcji. Beczkowaty MH Osram
Obrazek
Obrazek
I z beczkowatą sodą Polamp
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez OUKS340 » 10 listopada 2020, 01:05

Układ zapłonowy TWELVE a oryginalny TUZ jak widzę został usunięty. Szkoda, łatwo można by go naprawić. Sprawdź pojemność kondensatorów. Widzę, że są produkcji TELPOD także powinny być w porządku ale sprawdzić nie zaszkodzi. Swoją drogą bardzo sympatyczna oprawa. Ito z początków produkcji ;)
OUKS340
 
Posty: 1924
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez Polamp11 » 10 listopada 2020, 08:25

OUKS340 napisał(a):Układ zapłonowy TWELVE a oryginalny TUZ jak widzę został usunięty. Szkoda, łatwo można by go naprawić. Sprawdź pojemność kondensatorów. Widzę, że są produkcji TELPOD także powinny być w porządku ale sprawdzić nie zaszkodzi. Swoją drogą bardzo sympatyczna oprawa. Ito z początków produkcji ;)

Kondensatory są sprawne. Dobrze trzymają. A oryginalnego TUZ'a próbowałem naprawić ale nie udało się :/
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez Elektroservice » 11 listopada 2020, 16:00

Niestety oryginalne układy zapłonowe TUZ czasem padają tak, że elektronika działa a trafo jest przebite. Ja takiego kiedyś wypatroszyłem wykorzystując z niego tylko obudowę i kostkę a w środek włożyłem inny zapłonnik - wygląd klasyczny, działanie bardzo dobre :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez Polamp11 » 11 listopada 2020, 16:04

Elektroservice napisał(a):Niestety oryginalne układy zapłonowe TUZ czasem padają tak, że elektronika działa a trafo jest przebite. Ja takiego kiedyś wypatroszyłem wykorzystując z niego tylko obudowę i kostkę a w środek włożyłem inny zapłonnik - wygląd klasyczny, działanie bardzo dobre :D

Próbowałem wyłupać tą żywice, ale bezskutecznie. Strasznie śmierdzi to czarne co jest w transformatorze z tego TUZ'a
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez Elektroservice » 11 listopada 2020, 20:28

Bez problemu idzie wyjąć wszystko żeby została sama blaszana obudowa :D Wtedy zostawiasz tylko kostkę do której podłączasz nowy układ zapłonowy (pilnując właściwego oznaczenia wyprowadzeń) i gotowe.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Polamp11] Polamp OUS-400

Postprzez OUKS340 » 12 listopada 2020, 01:34

Polamp11 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Niestety oryginalne układy zapłonowe TUZ czasem padają tak, że elektronika działa a trafo jest przebite. Ja takiego kiedyś wypatroszyłem wykorzystując z niego tylko obudowę i kostkę a w środek włożyłem inny zapłonnik - wygląd klasyczny, działanie bardzo dobre :D

Próbowałem wyłupać tą żywice, ale bezskutecznie. Strasznie śmierdzi to czarne co jest w transformatorze z tego TUZ'a

Coś mi się wydaje, że ten zapach zdradza co się z tym transformatorem stało :? W tym przypadku faktycznie TUZa nie da się już uratować :(
OUKS340
 
Posty: 1924
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron