[kolekcjoner] Polamp OUS 400

Wasze oprawy oświetleniowe

[kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez kolekcjoner » 4 marca 2021, 19:06

Witam. W tym wątku pokażę moją oprawę uliczną : Polamp OUS 400 z 1986r. Oprawę dostałem od wujka który pracował dawniej w zakładach Polamp i dostał ją za darmo, niestety jak ją dostałem to nic w niej nie było, więc włożyłem panel osprzętu wraz z statecznikiem Na 400, niestety TUZ był padnięty - włożyłem układ zapłonowy VS. Stan oprawy oceniam na BDB-. Minus ponieważ oprawa ma małe wgniecenie na boku po lewej.

Obrazek
Wgniecenie o którym mówiłem
Obrazek
Tabliczka znamionowa
Obrazek
Osprzęt
Obrazek
Obrazek
W akcji z lampą MH 400W Kolorarc
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z WLS Natrium z 1994 roku, pierwsze zdjęcie fajnie wyszło muszę przyznać :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następną oprawą którą pokażę, będzie Polam OSOPz 240 lub trumna ORZ 3KŁ 250w :)
Ostatnio edytowano 4 marca 2021, 20:10 przez kolekcjoner, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Polamp OUS 400

Postprzez Elektroservice » 4 marca 2021, 19:30

Fajna Strada z początków produkcji :) Poszczęściło Ci się z tą oprawą bo pomimo braków stan jest naprawdę fajny :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Polamp OUS 400

Postprzez kolekcjoner » 4 marca 2021, 19:44

Elektroservice napisał(a):Fajna Strada z początków produkcji :) Poszczęściło Ci się z tą oprawą bo pomimo braków stan jest naprawdę fajny :D


Z początków produkcji to mam też jedną, z 1985 roku :) I właśnie z niej jest ten osprzęt, a jeśli chodzi o kondensatory to są , tylko dopóki nie znajdę nowego Tuza to nie ma na nie miejsce. Bo niby jest te mocowanie na klapce, ale przewód do 3 kondensatora jest niestety za krótki :roll:
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Polamp OUS 400

Postprzez Lodzkie2oprawy » 4 marca 2021, 19:57

Świetna oprawa mam do nich ogromny sentyment. :)
Uwielbiam światło WLSów
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 191
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez kolekcjoner » 4 marca 2021, 21:18

Ja za to mam sentyment do łyżek, jeszcze 6 lat temu w moim mieście wisiało ich trochę, a teraz jest... jedna
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez Elektroservice » 4 marca 2021, 22:10

Wymień przewody i po sprawie. W oryginale w tej wersji OUS400 Strada był na klapce jeden z kondensatorów. Jakbyś nie mógł dorwać oryginalnego TUZa sprawnego to zdobądź takiego żeby miał ładną obudowę, ostrożnie wypatrosz (nie uszkadzając kostki przyłączeniowej oczywiście) i do jego obudowy włóż jakiś współczesny zapłonnik taki aby się zmieścił i wyprowadź z niego przewody do kostki oryginalnego TUZa (oczywiście zgodnie ze schematem na obudowie po TUZie). Taki sposób to ostateczność, ale jeśli TUZ jest nienaprawialny to można tak zrobić. Po zamontowaniu na miejscu wygląda tak jak trzeba a działa lepiej od oryginału, sam mam tak zrobione w swojej Stradzie OUS400 :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez kolekcjoner » 4 marca 2021, 22:27

Elektroservice napisał(a):Wymień przewody i po sprawie. W oryginale w tej wersji OUS400 Strada był na klapce jeden z kondensatorów. Jakbyś nie mógł dorwać oryginalnego TUZa sprawnego to zdobądź takiego żeby miał ładną obudowę, ostrożnie wypatrosz (nie uszkadzając kostki przyłączeniowej oczywiście) i do jego obudowy włóż jakiś współczesny zapłonnik taki aby się zmieścił i wyprowadź z niego przewody do kostki oryginalnego TUZa (oczywiście zgodnie ze schematem na obudowie po TUZie). Taki sposób to ostateczność, ale jeśli TUZ jest nienaprawialny to można tak zrobić. Po zamontowaniu na miejscu wygląda tak jak trzeba a działa lepiej od oryginału, sam mam tak zrobione w swojej Stradzie OUS400 :)


Ja właśnie dzisiaj to robiłem , ale jak trudno wydłubać tą żywicę :roll: Bo tuz był , ale transformator padnięty. A przewód mi się urwał wczoraj w kondensatorze i właśnie go lutowałem, więc narazie tak niech zostanie. Najwyżej Tuz sobie będzie dyndał w komorze osprzętu :)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Polamp OUS 400

Postprzez Polamp11 » 5 marca 2021, 08:27

kolekcjoner napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Fajna Strada z początków produkcji :) Poszczęściło Ci się z tą oprawą bo pomimo braków stan jest naprawdę fajny :D


Z początków produkcji to mam też jedną, z 1985 roku :) I właśnie z niej jest ten osprzęt, a jeśli chodzi o kondensatory to są , tylko dopóki nie znajdę nowego Tuza to nie ma na nie miejsce. Bo niby jest te mocowanie na klapce, ale przewód do 3 kondensatora jest niestety za krótki :roll:

To dolutuj nowy, dłuższy (?)
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez kolekcjoner » 5 marca 2021, 21:44

Polamp11 napisał(a):
kolekcjoner napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Fajna Strada z początków produkcji :) Poszczęściło Ci się z tą oprawą bo pomimo braków stan jest naprawdę fajny :D


Z początków produkcji to mam też jedną, z 1985 roku :) I właśnie z niej jest ten osprzęt, a jeśli chodzi o kondensatory to są , tylko dopóki nie znajdę nowego Tuza to nie ma na nie miejsce. Bo niby jest te mocowanie na klapce, ale przewód do 3 kondensatora jest niestety za krótki :roll:

To dolutuj nowy, dłuższy (?)


Na razie niech zostanie tak jak jest, bo i tak ten tuz zostanie wydłubany. I wtedy będzie za długi przewód, a ja zawsze wolę jak jest porządek w komorze osprzętu :)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] Polamp OUS 400

Postprzez OUKS340 » 6 marca 2021, 01:25

Ładna ta OUSka, gratuluję :) Co do uszkodzonego TUZa to sprawdź kondensator foliowy na płytce (wartości nie pamiętam) czy nie jest przebity. Razem z nim lubił się palić rezystor 27om. Jeżeli jednak padł transformator to niestety koniec :?
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości