[Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Wasze oprawy oświetleniowe

[Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Postprzez Wojtek26162 » 4 czerwca 2021, 14:42

OUKs-340 z 1975 roku, oprawa była używana wewnątrz budynku przez co zachowała się w dobrym stanie, niestety ma jakieś wady typu brak uchwytów mocowania czy dwa nieduże pęknięcia klosza, ale do co klosza warto zaznaczyć, że pomimo, iż ta oprawa świeciła bardzo dużo i nieraz po 24/7, to tworzywo z którego jest wykonany reprezentuje wysoki poziom jakości i klosz nie zżółkł ani nic podobnego, nadal jest przejrzysty ;) Uchwyty wkrótce postaram się załatwić:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawki wszystkie są całe ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osprzęt, jedyna oryginalna rzecz to ten kondensator. Wszystkie trzy dławiki byłem zmuszony wymienić na nowe, ponieważ jednego w ogóle brakowało, drugi był spalony na węgiel, a trzeci choć wygląda na sprawnego, to kondensator z nim współpracujący powiększył swoje rozmiary i padł, więc z jego braku wstawiłem 3 nowe dławiki z 2 złączami, jeden z nich to Elgo sporo starszy niż oprawa, ale może być. Również przewody, które były koło spalonych dławików ze względu na nadpalenie izolacji były do wymiany (ten zdechły dławik musiał się naprawdę ostro nagrzać, bo i kostkę ma totalnie spaloną, a na samej oprawie zostały ślady):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spalony dławik i kondensator:

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ten wygląda na sprawnego, ale ze względu na brak wspomnianego kondensatora też wyleciał:

ObrazekObrazek

Ślady po spalonych dławikach:

Obrazek

A teraz oprawa w akcji, z dwoma dziennymi T12 Piła i Tesla oraz Narva T10 ciepła:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Postprzez narva2006 » 4 czerwca 2021, 22:39

Ładna sztuka ;) pierwszy raz widzę taki uszkodzony kond Telpoda, co prawda z tej serii one były trwałe i rzadko nawalały, raz miałem przypadek ze starym Telpodem z 1962r. kiedy były widoczne ślady wylewającego się oleju, z Miflexami to miałem kilka takich przypadków z utratą pojemności lub z wyciekiem oleju.
lubię światło SOXów
Avatar użytkownika
narva2006
 
Posty: 201
Dołączył(a): 7 marca 2021, 20:59
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Postprzez PKPENK » 5 czerwca 2021, 09:19

W moim jest jeden podwójny dławik i pojedynczy, i pojedynczy padnięty, wisi w piwnicy i czeka na lepsze czasy :)
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: [Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Postprzez OUKS340 » 5 czerwca 2021, 20:45

narva2006 napisał(a):Ładna sztuka ;) pierwszy raz widzę taki uszkodzony kond Telpoda, co prawda z tej serii one były trwałe i rzadko nawalały, raz miałem przypadek ze starym Telpodem z 1962r. kiedy były widoczne ślady wylewającego się oleju, z Miflexami to miałem kilka takich przypadków z utratą pojemności lub z wyciekiem oleju.

Z tymi kondensatorami Miflex to jest ciekawa sprawa. W moich kwadratówach wszystkie utraciły pojemność. Taka seria się trafiła czy jak :?: Natomiast Telpody zawsze trzymały ładnie pojemność. Może poza 3,7uF w układach antystroboskopowych świetlówek :? Co do utraty szczelności to też jeden mi się taki trafił.
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

[Wojtek26162] Mesko OUKs-340

Postprzez Farel03 » 6 czerwca 2021, 00:23

Zależy o których Telpodach 3.7 mowa. Kostki ze szklanymi izolatorkami są praktycznie nieśmiertelne. Te z żywicą w roli izolatora - gorzej. Te okrągłe natomiast - pierwszy raz widzę tak skasowany i wybulony. Dobrze, że urwało mu doproawdzenie, bo mogłoby się skończyć niezłą eksplozją
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości