[SzymonMesko] Kolekcja opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez SzymonMesko » 16 sierpnia 2023, 21:41

Elektroservice napisał(a):To nie jest to ORZ 6-1 tylko 7-1 wtedy. 6 to 400W, 7 to 250W.


No to dziwne, bo na tabliczce piszę że to jest ORZ 6-1 na 250w, a więc może jakiś błąd w produkcji?
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez Elektroservice » 16 sierpnia 2023, 22:05

Zrób czytelne foto tej tabliczki. W oryginale zawsze ORZ6 wszelakiej wersji były 400W a ORZ7 na 250W. Nie ma opcji żeby była ORZ6 na 250W, takiego czegoś w serii nie było :)
Szkoda, że pomalowałeś statecznik bo na nim na pewno była podana moc lampy jaką należy zastosować, ale patrząc po jego zamontowaniu i rozmiarze to on jest na 400W. Kondensator też jakiś taki duży. Zobacz jakiej pojemności jest ten kondensator i podaj jej wartość. Będzie wtedy wiadomo na jaką moc jest oprawa, póki co ja uważam, że to jest na 99% 400W tak więc odpalając w niej LRF o mocy 250W mocno przeciążasz lampę :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez Wojtek26162 » 16 sierpnia 2023, 22:39

Moim zdaniem kształt tego statecznika definitywnie sugeruje moc 400W :) ORZ-6 na 250W to już samo w sobie brzmi jak bzdura, ale przy takiej ilości w jakiej łyżki były robione to mogła taka pomyłka w oznaczeniu wyjść, choć jeszcze nie miałem okazji tego spotkać.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez Pataax01 » 16 sierpnia 2023, 23:07

Żaden zakład nie wprowadziłby takiego chaosu w oznaczenia swoich produktów, nawet za komuny. Wersja "6" była na 400W, a "7" na 250W. To były specjalne oznaczenia, nadające pewnej logistyki dla całej pracy. Pomijając już rozmiar statecznika, można nawet zauważyć jak "nisko" umiejscowiony jest LRF 250W w tej łyżce. W oryginalnych "siódemkach" jest on nieco wyżej względem całej komory lampowej. Tutaj aż się prosi dać prawidłowe z tego punktu 400W.
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 345
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez SzymonMesko » 17 sierpnia 2023, 07:02

Elektroservice napisał(a):Zrób czytelne foto tej tabliczki. W oryginale zawsze ORZ6 wszelakiej wersji były 400W a ORZ7 na 250W. Nie ma opcji żeby była ORZ6 na 250W, takiego czegoś w serii nie było :)
Szkoda, że pomalowałeś statecznik bo na nim na pewno była podana moc lampy jaką należy zastosować, ale patrząc po jego zamontowaniu i rozmiarze to on jest na 400W. Kondensator też jakiś taki duży. Zobacz jakiej pojemności jest ten kondensator i podaj jej wartość. Będzie wtedy wiadomo na jaką moc jest oprawa, póki co ja uważam, że to jest na 99% 400W tak więc odpalając w niej LRF o mocy 250W mocno przeciążasz lampę :roll:


Nie wiem o co chodzi, ale przed chwilą do mojej łyżki wkręciłem 400w i w ogóle nie działał (chodź że był nowy z fabryki) A po chwili sprawdziłem moje archiwalne zdjęcia osprzętu przed remontem i piszę na stateczniku SR1-400w , a więc o co w tym chodzi? Czy to jest jakaś wada produkcyjna czy co? Że zamiast 400w odpala 250w????
Ostatnio edytowano 17 sierpnia 2023, 07:07 przez SzymonMesko, łącznie edytowano 1 raz
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez SzymonMesko » 17 sierpnia 2023, 07:06

Wojtek26162 napisał(a):Moim zdaniem kształt tego statecznika definitywnie sugeruje moc 400W :) ORZ-6 na 250W to już samo w sobie brzmi jak bzdura, ale przy takiej ilości w jakiej łyżki były robione to mogła taka pomyłka w oznaczeniu wyjść, choć jeszcze nie miałem okazji tego spotkać.


No właśnie chyba doszło do jakieś pomyłki i wady osprzętu, bo przed chwilą do mojej łychy wkręciłem 400w (nowy z fabryki) i w ogóle nie odpalił, a jak sprawdziłem zdjęcia osprzętu (przed remontem) to na stateczniku piszę SR1-400w, A więc to jakaś wada produkcyjna? Że zamiast 400w odpala 250w??
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez AsXSn » 17 sierpnia 2023, 09:41

SzymonMesko napisał(a):
Wojtek26162 napisał(a):Moim zdaniem kształt tego statecznika definitywnie sugeruje moc 400W :) ORZ-6 na 250W to już samo w sobie brzmi jak bzdura, ale przy takiej ilości w jakiej łyżki były robione to mogła taka pomyłka w oznaczeniu wyjść, choć jeszcze nie miałem okazji tego spotkać.


No właśnie chyba doszło do jakieś pomyłki i wady osprzętu, bo przed chwilą do mojej łychy wkręciłem 400w (nowy z fabryki) i w ogóle nie odpalił, a jak sprawdziłem zdjęcia osprzętu (przed remontem) to na stateczniku piszę SR1-400w, A więc to jakaś wada produkcyjna? Że zamiast 400w odpala 250w??

Na każdym dławiku niezależnie od mocy lampy do jakiej jest przystosowany odpali ci każda rtęciówka, każdy dławik na wyjściu ma to samo OCV równe napięciu sieci, więc nawet na za małym rtęć 400W przykładowo by zapaliła bez problemów, jak wiadomo LRFy startują bez potrzeby podawania żadnego impulsu przez elektrodę pomocniczą co umożliwia rozruch przy napięciu sieci 230V.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1073
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez SzymonMesko » 17 sierpnia 2023, 11:08

,
Ostatnio edytowano 17 sierpnia 2023, 11:26 przez SzymonMesko, łącznie edytowano 1 raz
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez Marcin » 17 sierpnia 2023, 11:14

AsXSn napisał(a):Na każdym dławiku niezależnie od mocy lampy do jakiej jest przystosowany odpali ci każda rtęciówka, każdy dławik na wyjściu ma to samo OCV równe napięciu sieci, więc nawet na za małym rtęć 400W przykładowo by zapaliła bez problemów, jak wiadomo LRFy startują bez potrzeby podawania żadnego impulsu przez elektrodę pomocniczą co umożliwia rozruch przy napięciu sieci 230V.


Skłaniałbym się ku temu, że jeśli faktycznie lampa 400W nie zapaliła to gdzieś wystąpił brak kontaktu, lub samo źródło jest uszkodzone.

Najlepiej będzie, jak dostaniemy zdjęcia tabliczki znamionowej, bo tak jak kolega Pataax01 wspomniał - ciężko byłoby uwierzyć w to że stempel dla pokrywy ORZ 6 nagle dostał inną wartość jeśli chodzi o moc źródła. Wiadomo, w PRL trafiały się różne absurdy, ale taka sytuacja raczej by na forum już została opisana, gdyby coś
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 747
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [SzymonMesko] Kolekcja opraw

Postprzez SzymonMesko » 17 sierpnia 2023, 11:25

Marcin napisał(a):
AsXSn napisał(a):Na każdym dławiku niezależnie od mocy lampy do jakiej jest przystosowany odpali ci każda rtęciówka, każdy dławik na wyjściu ma to samo OCV równe napięciu sieci, więc nawet na za małym rtęć 400W przykładowo by zapaliła bez problemów, jak wiadomo LRFy startują bez potrzeby podawania żadnego impulsu przez elektrodę pomocniczą co umożliwia rozruch przy napięciu sieci 230V.


Skłaniałbym się ku temu, że jeśli faktycznie lampa 400W nie zapaliła to gdzieś wystąpił brak kontaktu, lub samo źródło jest uszkodzone.

Najlepiej będzie, jak dostaniemy zdjęcia tabliczki znamionowej, bo tak jak kolega Pataax01 wspomniał - ciężko byłoby uwierzyć w to że stempel dla pokrywy ORZ 6 nagle dostał inną wartość jeśli chodzi o moc źródła. Wiadomo, w PRL trafiały się różne absurdy, ale taka sytuacja raczej by na forum już została opisana, gdyby coś


Niestety podczas malowania, farba przykryła trochę napisy, ale przed remontem było napisane to co mówię.

Obrazek
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości