[Wojtek26162] A20 ORZ-2

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Filip » 22 listopada 2023, 22:03

Polamp napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Jest bardzo dobra robota :) Tabliczkę przykręć na śrubki M3 i wymień śrubę przy zamknięciu komory osprzętu :)

Oryginalnym rozwiązaniem są nity aluminiowe pełne z łbem kulistym i takie należałoby zastosować.

Bezapelacyjnie; odtworzenie stanu pierwotnego niewątpliwie wpisuje się w ideę renowacji opraw zgodnie z technologią producenta.


Elektroservice napisał(a):Śrubki M3 z łbem kulistym równie dobrze będą wyglądać a o wiele łatwiej je się stosuje to po pierwsze a po drugie w razie potrzeby bez problemu się je rozkręca. Nity trzeba po prostu rozwalić i przy tym trzeba to tak zrobić aby nic naokoło nie uszkodzić.

Skoro oryginalnie były nity aluminiowe z łbem kulitstym, to żadne śrubki, nawet imbusowe, "równie dobrze" wyglądać nie będą. Jak ktoś lubi półśrodki, zapewne nie widzi tutaj problemu, ale profesjonalizm i perfekcjonizm nie uznają jakichkolwiek kompromisów. Zadajmy sobie pytanie - w jakim właściwie celu trzeba byłoby rozkręcać odremontowaną* oprawę :?: :roll:


*) odremontowaną w sposób niewymagający jakichkolwiek poprawek
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Wojtek26162 » 26 listopada 2023, 13:45

Na razie będą śruby od tabliczki znamionowej, a to z dwóch powodów - po pierwsze, chwilowo nie mam w domu nitownicy, po drugie, nie podjąłem ostatecznej decyzji, czy zostawiam tą tabliczkę jak jest (oryginalna, ale słabo czytelna), czy też dorabiam nową, tutaj mogę poprosić o poradę ;) Bo niestety, ale moim zdaniem ta tabliczka, mimo, że dodaje autentyczności, to gryzie się z resztą oprawy, która jest odnowiona. Tak poza tym to remont w 99% jest ukończony, kiedyś jak będę miał ochotę to poprawię odbłyśniki (są wytrawione i wypolerowane, ale to nie jest jeszcze ten efekt, który chcę osiągnąć), reszta rzeczy jest zrobiona :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Filip » 28 listopada 2023, 22:04

Wojtek26162 napisał(a):Na razie będą śruby od tabliczki znamionowej, a to z dwóch powodów - po pierwsze, chwilowo nie mam w domu nitownicy, po drugie, nie podjąłem ostatecznej decyzji, czy zostawiam tą tabliczkę jak jest (oryginalna, ale słabo czytelna), czy też dorabiam nową, tutaj mogę poprosić o poradę ;) Bo niestety, ale moim zdaniem ta tabliczka, mimo, że dodaje autentyczności, to gryzie się z resztą oprawy, która jest odnowiona. Tak poza tym to remont w 99% jest ukończony, kiedyś jak będę miał ochotę to poprawię odbłyśniki (są wytrawione i wypolerowane, ale to nie jest jeszcze ten efekt, który chcę osiągnąć), reszta rzeczy jest zrobiona :)

Do montażu elementów za pomocą nitów aluminiowych służy młotek :).
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Polamp » 28 listopada 2023, 22:27

Filip napisał(a):
Wojtek26162 napisał(a):Na razie będą śruby od tabliczki znamionowej, a to z dwóch powodów - po pierwsze, chwilowo nie mam w domu nitownicy, po drugie, nie podjąłem ostatecznej decyzji, czy zostawiam tą tabliczkę jak jest (oryginalna, ale słabo czytelna), czy też dorabiam nową, tutaj mogę poprosić o poradę ;) Bo niestety, ale moim zdaniem ta tabliczka, mimo, że dodaje autentyczności, to gryzie się z resztą oprawy, która jest odnowiona. Tak poza tym to remont w 99% jest ukończony, kiedyś jak będę miał ochotę to poprawię odbłyśniki (są wytrawione i wypolerowane, ale to nie jest jeszcze ten efekt, który chcę osiągnąć), reszta rzeczy jest zrobiona :)

Do montażu elementów za pomocą nitów aluminiowych służy młotek :).

Zastosowanie nitownicy (a więc nitów zrywalnych) stawiałoby tę realizację na podobnym poziomie co zastosowane na zdjęciach powyżej wkręty z nacięciem krzyżowym. :|
Avatar użytkownika
Polamp
 
Posty: 117
Dołączył(a): 31 października 2018, 11:24

[Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Wojtek26162 » 29 listopada 2023, 06:46

No oczywiście, szkoda tylko, że zamocowane przeze mnie wkręty, jak już napisałem, są rozwiązaniem tymczasowym. Poza tym jak wspomniałem, nie podjąłem jeszcze decyzji, iż tabliczka zostaje taka, czy ewentualnie też będzie nowa.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Elektroservice » 29 listopada 2023, 10:08

Nie przejmuj się marudzeniem. Zrobiłeś bardzo dobrą robotę i naprawdę nie masz się czym przejmować :)
A osoby, które tak marudzą może sami niech pochwalą się odnowionymi oprawami?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez famorix » 29 listopada 2023, 20:16

:arrow: Wojtek26162, nie przejmuj się, rób swoje. Zawsze najłatwiej jest skrytykować.
Avatar użytkownika
famorix
 
Posty: 148
Dołączył(a): 8 maja 2023, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

[Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Wojtek26162 » 29 listopada 2023, 20:50

Ale przecież ja się takimi głupotami nie przejmuje więc nie wiem skąd takie przekonanie :) Zawsze jak coś robię to robię tylko dla siebie, a remonty opraw także przede wszystkim robi się wedle tego, czego oczekuje jej posiadacz. Oczywiście jakiś zdrowy rozsądek należy trzymać, ale dowalanie się o szczegóły typu śruby to już szkoła wyższa.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że dla niektórych osób remont, który nie zajmuje dużej ilości czasu i który nie kosztuje kilkaset złotych lub w ekstremalnych przypadkach nawet i więcej „to nie remont”, ale cóż, to już nie mi oceniać :)

Ja tam z remontu tej ORZ-2 jestem dosyć zadowolony i to jest najważniejsze :)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Wojtek26162] A20 ORZ-2

Postprzez Elektroservice » 30 listopada 2023, 16:45

Ja przy remontach zawsze zmieniam śruby na nowe i nigdy nie stosuje takich z łbem na wkrętak płaski. Albo imbusy, albo śruby z łbem sześciokątnym. Wyjątkowo czasem stosuje śruby z łbem kulistym z nacięciem na wkrętak płaski do mocowania np takich detali jak wyżej wspomniana tabliczka znamionowa. Nitów zrywalnych w ogóle nie stosuje. Tak samo jak zwykłych. Nie lubię demontować nitowanych elementów a przy montażu z użyciem zwykłych nitów zawsze jest ryzyko omsknięcia się narzędzia i uszkodzenia powłoki malarskiej lub samego montowanego detalu.
Tak jak pisałem wyżej - bardzo dobra robota a osoby, które najwięcej miały do powiedzenia w temacie proponuje żeby same pochwaliły się swoimi osiągnięciami.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości