[SmIRnOff] Na dobry początek...

Wasze źródła światła

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez MercuryFenix » 3 lutego 2014, 20:08

Wykonanie bardzo fajne, ale niestety przyczepiłbym się do tego, że tego typu lampy wydzielają sporą ilość ciepła jak na taki plastik :?
zrób z metalu taką samą i bajka :D bo niedługo zacznie się wbrzuszać i topić.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez litak1 » 3 lutego 2014, 20:53

EEeeeeem fajna przeróbka mnie się podoba nawet bardzo, jedynie z tym ciężkim klamotem jest problem, no i oczywiście lampę trzeba wymienić na nową bo ta zapewne bardzo słaba ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez Lampka » 3 lutego 2014, 21:01

Teraz rzeczywiście będziesz miał jasno na biurku :mrgreen: Tylko rzeczywiście... plastik od takiego ciepła może się zacząć topić.

Wykorzystaj gdzieś ten dławik, możesz przerobić jakąś lampkę w domu z żarówki na PL-S :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez Whites86 » 3 lutego 2014, 21:48

szczeże ? chciałbym zobaczyć ta oprawe na prawdziwym betonowym 11-metrowym WZ-cie na długim grubym wysięgniku :mrgreen: :lol:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez Elektroservice » 3 lutego 2014, 21:59

Wykonanie staranne ale obawiam się o wytrzymałość tego.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez toomm40 » 3 lutego 2014, 22:13

hm, pomysł ciekawy :) a nie jest Ci za gorąco w pobliżu działającej lampy ? (pomijając obawy przedmówców o plastik )
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SmIRnOff » 4 lutego 2014, 12:14

"minilatarnia" wisi 2.30m nad ziemią na wysokiej szafie i całkiem sprawnie oświetla pokój, więc ciepła nie wyczuwam, ale odczuła go lampka. Plastik po bokach na wysokości żarnika dość mocno pożółkł wręcz zbrązowiał. Natomiast od góry za tą blachą na szczęście nic złego się nie dzieje :) Lampka jest zrobiona z twardego plastiku a dodatkowo prześwieciła ze świetlówką około 8 lat.




Tapnięte z mojej Xperii Z1
SmIRnOff
 
Posty: 27
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 30 grudnia 2013, 11:47

Re:

Postprzez MercuryFenix » 4 lutego 2014, 22:04

SmIRnOff napisał(a):"minilatarnia" wisi 2.30m nad ziemią na wysokiej szafie i całkiem sprawnie oświetla pokój, więc ciepła nie wyczuwam, ale odczuła go lampka. Plastik po bokach na wysokości żarnika dość mocno pożółkł wręcz zbrązowiał. Natomiast od góry za tą blachą na szczęście nic złego się nie dzieje :) Lampka jest zrobiona z twardego plastiku a dodatkowo prześwieciła ze świetlówką około 8 lat.




Tapnięte z mojej Xperii Z1

Jarznika* :)
No tak jak myślałem, pada dość szybko, mogłeś ją zostawić w tej oprawie, którą dostałeś wraz z lampką ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez SmIRnOff » 16 lutego 2014, 20:55

mam już nową żarówkę SDW-T 50w/825 za uwaga: 15zł i gratisowo dostałem 3 inne też SDW-T 50w, ale już troszkę przelatane.

Mam od jakiegoś czasu jarznik od fabrycznie nowego LRF 250W z 85r (niestety się stłukła) oraz od kilku lat lampę tzw. kulę neonową.

postanowiłem je połączyć oto efekt:

Obrazek
Obrazek

powiem tyle:

Zawsze od lampy czuć ozon czyli sieje UV i po chwili jej świecenia jest mi nie dobrze i z jarznikiem z LRF było tak samo, czuć było z niego ozon, ale to wiadomo dlaczego :)

fotki tamtych zrobię później.
SmIRnOff
 
Posty: 27
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 30 grudnia 2013, 11:47

Re: [SmIRnOff] Na dobry początek...

Postprzez Lampka » 16 lutego 2014, 21:59

Te kule plazmowe, to świetne testery szczelności lamp wyładowczych ;) Jeżeli w świetlówce na przykład, jonizuje się gaz, to wiadomo, że jest szczelna, nawet jeśli totalnie przepalona, ale jeśli nie, to od razu widać, że musi jak najszybciej trafić w kibel, bo może być rozszczelniona.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości