Kolekcja Michała

Wasze źródła światła

Re: Kolekcja Michała

Postprzez cieszyn » 2 grudnia 2007, 00:41

Nie wiem, czy ta
żaróweczka projektorowa 2000W
nie była też stosowana w latarniach morskich ? :idea: :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja Michała

Postprzez CDM » 2 grudnia 2007, 13:48

andrzejlisek napisał(a):O ile pamiętam, rtęciówki HPL Comfort Philips produkuje w dwóch wersjach barwowych: 634 i 642. Jaka jest w Twojej kolekcji?

Nie mam pojęcia.Ta rtęciówka ma conajmniej 10 lat, zdaje się,że wtedy jeszcze na bańkach takich informacji nie podawano.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez CDM » 2 grudnia 2007, 13:56

cieszyn napisał(a):Nie wiem, czy ta
żaróweczka projektorowa 2000W
nie była też stosowana w latarniach morskich ? :idea: :(
Tego nie wiem, ale na pewno były takie stosowane w starych reflektorach scenicznych. Niedawno miałem przyjemnosć być na scenie Teatru Wielkiego i przy okazji obserwować oświetlenie sceniczne. Są tam ogromne ilości najróżniejszych lamp, sterowanych na różne sposoby, a znakomita większosć z nich to właśnie źródła podobnych mocy, co nasza "żaróweczka" Na scenie jest strasznie gorąco, nie ma się czemu dziwic..Jako ciekawostkę mogę dodać, że ciągi komunikacyjne za sceną są oświetlone..UOSF'ami 4X40!!
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez cieszyn » 3 grudnia 2007, 00:59

CDM napisał(a):
cieszyn napisał(a):Nie wiem, czy ta
żaróweczka projektorowa 2000W
nie była też stosowana w latarniach morskich ? :idea: :(
Tego nie wiem, ale na pewno były takie stosowane w starych reflektorach scenicznych. Niedawno miałem przyjemnosć być na scenie Teatru Wielkiego i przy okazji obserwować oświetlenie sceniczne. Są tam ogromne ilości najróżniejszych lamp, sterowanych na różne sposoby, a znakomita większosć z nich to właśnie źródła podobnych mocy, co nasza "żaróweczka" Na scenie jest strasznie gorąco, nie ma się czemu dziwic..Jako ciekawostkę mogę dodać, że ciągi komunikacyjne za sceną są oświetlone..UOSF'ami 4X40!!



Nie wytrzymam i zapytam: - a w jakim charakterze byłeś na deskach tak znakomitego Teatrum?

A skoro teatru..
No właśnie!
Może nam się urodzi nowy ciekawy wątek "Oświetlenie teatrów" (potem Opery, Kina itp.) :idea: :?: , możesz to zainicjować, jeśli dasz radę coś sfocić na zimno i gorąco ... w tak znakomitych wnętrzach
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja Michała

Postprzez swietlik » 3 grudnia 2007, 12:41

Super jest ta LRJ-R z daleka wyglada jak "kwoka" ;) Ładna kolekcja...
Czy LRF-80W jest już tak mocno wyeksploatowany, że aż dławik buczy??
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez CDM » 3 grudnia 2007, 23:12

:arrow: cieszyn, w operze nagrywaliśmy z kolegami pewien materiał filmowy, dotyczący dalekiej przeszłości, miałem przyjemność w tym dokumencie występować. Co do oświetlenia scenicznego, to niestety, niewiele się w tym temacie orientuje..Na planie jednego z powstających właśnie filmów widziałem rekwizyty w postaci opraw świetlówkowych, których datę produkcji szacuję na lata 60te, było to ciut podobne do prezentowanej przeze mnie oprawy BJ, miały być wykorzystane w scenie szpitalnej z lat 80tych. W oprawach były ruskie świetlówy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez cieszyn » 5 grudnia 2007, 15:40

CDM napisał(a)::arrow: cieszyn, w operze nagrywaliśmy z kolegami pewien materiał filmowy, dotyczący dalekiej przeszłości, miałem przyjemność w tym dokumencie występować. Co do oświetlenia scenicznego, to niestety, niewiele się w tym temacie orientuje..Na planie jednego z powstających właśnie filmów widziałem rekwizyty w postaci opraw świetlówkowych, których datę produkcji szacuję na lata 60te, było to ciut podobne do prezentowanej przeze mnie oprawy BJ, miały być wykorzystane w scenie szpitalnej z lat 80tych. W oprawach były ruskie świetlówy.


No to gratulacje! Mamy forumowicza z karierą filmową:o :!: :D :D

Myślałem bardziej o oświetleniu stacjonarnym w teatrach, typu rampa świetlna, przecież tam biega ładne parenaście albo lepiej kilowatów mocy!!!
Dasz radę zrobić kiedyś takie foty?
No i warto by wówczas się zgadać z jakimś teatralnym elektrykiem, co by pokazał ich źródła :idea: światła, nie :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja Michała

Postprzez CDM » 1 stycznia 2008, 16:58

Witam w nowym roku. Zapraszam ponownie do kolekcji Michała. Bawiliśmy się niedawno rteciówką ultrafioletową. Włożyliśmy ją do oprawy OZS 70, zmieniliśmy dławik na STR 125 i oto efekty
Obrazek Obrazek
Jak wygląda pomieszczenie oświetlane przez tą lampę? Proszę bardzo! Widać same świecące etykietki na półkach
Obrazek Zrobiliśmy jeszcze fotkę dwujarznikowej lampie sodowej marki Sylvania
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez swietlik » 3 stycznia 2008, 12:32

Uuuu nie wiedziałem, że OZSy miały taki dziwny odbłyśnik :shock:
Ta sodówka dwujarznikowa to czasem nie pening?? Ma takie anteny na jarzniku jak mają właśnie WLSP...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja Michała

Postprzez CDM » 3 stycznia 2008, 12:52

Nie, to normalna sodówka, tyle, ze dwujarznikowa.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości