Driver ten jest bardzo mały:


Został opracowany na układzie scalonym BP1361 zgodnie z notką katalogową (nota katalogowa w załączeniu)

chociaż przy nieco innej realizacji płytki drukowanej:

(ta jest z noty katalogowej, jak widzicie nieco inaczej została zrobiona).
Układ zawiera mostek prostowniczy i kondensator, umożliwiając zasilenie ze źródła prądu przemiennego. W ten sposób można bardzo prosto zrobić retrofit halogena, dając dwie diody 1W szeregowo, zasilane z 12V AC/DC właśnie z takiej przetwornicy. Ważną wadą tej przetwornicy jest to, że żadna z końcówek diody nie jest połączona ani z masą, ani z plusem zasilania, ponadto na diodzie występują szpilkowe impulsy generowane przez przetwornicę, więc może ona generować zakłócenia.
Edit - oto przebieg napięcia na diodzie.

Podstawa czasu 2µs/działkę, Y - 50 mv/cm, okres przebiegu zajmuje około 5 działek, czyli 10µs, zatem częstotliwość jest rzędu 100kHz. Częstościomierz szaleje, pokazując około 600-610kHz. W każdym przypadku mamy w układzie przebieg trójkątny 100kHz o amplitudzie od 2,5 do 6V (zależnie od tego ile diodek szeregowo zasilamy) i prądzie 300mA, bardzo bogaty w harmoniczne (to zresztą widać na przebiegu). Zatem podstawowe zalecenie - stosować jak najkrótsze przewody od przetwornicy do diodek a całość zaekranować.
Jej sprawność przy zasilaniu pojedynczej diody napięciem 3,32V z prądem 310mA to 75% przy napięciu zasilania 9,83V, 83% przy 12,44V i 80% przy 14,36V. Jak widać była przygotowywana pod kątem zasilania diody LED 1W z napięcia 12,5V.
Przetwornica ta ma jednak kolosalną zaletę (oprócz prostoty) - jest o wiele sprawniejsza od stałoprądowych źródeł stosowanych tak powszechnie w latarkach, gdyż na driverze odkłada się znacznie mniejsza moc. Przy zasilaniu z 12V w pojedynczą diodę 300mA (napięcie wyjściowe poniżej 3V), driver jest leciutko ciepły bez konieczności stosowania radiatora. Prawdopodobnie prąd wyjściowy dałoby się podwyzszyć, dolutowując drugi taki sam rezystor R300, maksymalny prąd wyjściowy stosowanego układu scalonego to 700mA.