Kolekcja dławików

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: Kolekcja dławików

Postprzez DocBrown » 9 lutego 2008, 18:12

Ja też od nivaco kupiłem i dławik dotarł bez uszkodzeń i był solidnie zapakowany, więc troche dziwi mnie to, że ta podstawka odpadła, spróbuj ją przyłożyć tak jak była i zagiąć mocujące ją blaszki tak, by ponownie ją utrzymywały na miejscu
DocBrown
 

Re: Kolekcja dławików

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2008, 18:14

CDM napisał(a):
Witam. Do kolekcji opraw, źródeł i zapłonników, które już zaprezentowałem, dorzucam jeszcze zbiór dławików




CDM, Ty wiesz, jak bardzo chciałbym usłyszeć CHÓR RYCZĄCYCH DŁAWIKÓW! - najlepiej wszystkich z tej fotki!
Możesz kiedyś włączyć kilka ryczących dławików i nagrać to kamerą, żeby było słychać?

Wiadomo, najlepiej dłąwiki ryczą w oprawach, mają wtedy znakomite pudło rezonansowe! To może takie nagraj??

Jak kiedyś zrobimy se nasz zlot, to moim marzeniem jest, żebyśmy - jako przerywnik - mogli co jakiś czas posłuchać NA ŻYWO takiego ryczenia dławików, być może w oprawach, a to by się dało chyba jakoś zaaranżować, nie?

A może ktoś z Was ma takie jęczące dławiki (najlepiej w oprawach)??

Dacie radę je sfilmować z dźwiękiem i tu zapodać?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja dławików

Postprzez rtęciówka » 9 lutego 2008, 21:10

A ja myślałem, że jak dławik głośno pracuje, to to jest jego wada :D ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Kolekcja dławików

Postprzez andrzejlisek » 11 lutego 2008, 18:45

A mi sie wydaje, że wydaje, że przyczyną "grania" dławika jest jakieś obluzowanie. Żeby wygenerować dźwięk, musi coś drgać.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Kolekcja dławików

Postprzez Michal » 11 lutego 2008, 23:00

andrzejlisek napisał(a):A mi sie wydaje, że wydaje, że przyczyną "grania" dławika jest jakieś obluzowanie. Żeby wygenerować dźwięk, musi coś drgać.

Przyczyną buczenia dławików są szczeliny między blachami rdzenia magnet.powstałe na skutek np korozji.Taki dławik buczy w rytm 50Hz.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Kolekcja dławików

Postprzez swietlik » 11 lutego 2008, 23:11

Michal napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):A mi sie wydaje, że wydaje, że przyczyną "grania" dławika jest jakieś obluzowanie. Żeby wygenerować dźwięk, musi coś drgać.

Przyczyną buczenia dławików są szczeliny między blachami rdzenia magnet.powstałe na skutek np korozji.Taki dławik buczy w rytm 50Hz.

W rytm 50 Hz plus powstałe harmoniczne ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dławików

Postprzez Michal » 11 lutego 2008, 23:16

swietlik napisał(a):
Michal napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):A mi sie wydaje, że wydaje, że przyczyną "grania" dławika jest jakieś obluzowanie. Żeby wygenerować dźwięk, musi coś drgać.

Przyczyną buczenia dławików są szczeliny między blachami rdzenia magnet.powstałe na skutek np korozji.Taki dławik buczy w rytm 50Hz.

W rytm 50 Hz plus powstałe harmoniczne ;)

Teraz to już na kasting do kolejnej edycji idola :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Kolekcja dławików

Postprzez cieszyn » 11 lutego 2008, 23:23

cieszyn napisał(a):
CDM napisał(a):
Witam. Do kolekcji opraw, źródeł i zapłonników, które już zaprezentowałem, dorzucam jeszcze zbiór dławików




CDM, Ty wiesz, jak bardzo chciałbym usłyszeć CHÓR RYCZĄCYCH DŁAWIKÓW! - najlepiej wszystkich z tej fotki!
Możesz kiedyś włączyć kilka ryczących dławików i nagrać to kamerą, żeby było słychać?

Wiadomo, najlepiej dłąwiki ryczą w oprawach, mają wtedy znakomite pudło rezonansowe! To może takie nagraj??

Jak kiedyś zrobimy se nasz zlot, to moim marzeniem jest, żebyśmy - jako przerywnik - mogli co jakiś czas posłuchać NA ŻYWO takiego ryczenia dławików, być może w oprawach, a to by się dało chyba jakoś zaaranżować, nie?

A może ktoś z Was ma takie jęczące dławiki (najlepiej w oprawach)??

Dacie radę je sfilmować z dźwiękiem i tu zapodać?


A co z moją prośbą ?
Hę ? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja dławików

Postprzez Michal » 11 lutego 2008, 23:29

W tej OUR 2400jest jeden fajnie buczący dławik,mam jeszcze jeden do LRF 80,który trudno przekrzyczeć.Może założę chór konkurencyjny dla Poznańskich Słowików POZNAŃSKIE DŁAWIKI :D :D :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Kolekcja dławików

Postprzez KaszeL » 11 lutego 2008, 23:33

:>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości