Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez Michal » 6 sierpnia 2008, 23:33

DocBrown napisał(a):Jeszcze jedno (wiem, że to może głupie pytanie) wymieniając numery zacisków dławika i zapłonnika masz na myśli zapłonnik i dławik skierowany zaciskami w moją stronę (w dół) czy odwrotnie (w górę) ?

Patrz na schemat na stateczniku ze zdjęcia i czytaj mój opis ;) Nie ma głupich pytań,są tylko głupie odpowiedzi :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 7 sierpnia 2008, 10:37

No niestety mimo dość dokładnego opisu coś mi jeszcze nie pasuje, wrzucam foto mojego dławika, narysowałem też jak to połączyłem i niech ktoś to zweryfikuje i powie mi, czy tak jest dobrze OK ?

Obrazek
Obrazek
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 7 sierpnia 2008, 16:45

Zdecydowałem się to podłączyć przez bezpiecznik B5A tak jak to narysowałem i nie zadziałało, bezpiecznik nie wyskoczył, ale nic nie zaczęło dymić, grzać się itp. Postanowiłem więc sprawdzić sam dławik podłączając go na różne sposoby wraz z układem zapłonowym IDS4,2 równierz przez bezpiecznik B5A i zamiast WLS70 dałem WLS400 bo 400tkę zdecydowanie trudniej ubić mając w obwodzie bezpiecznik 5A, w końcu udało mi się odnaleźć właściwe zaciski dławika i uruchomiłem WLSa za pomocą IDSa, a później także za pomocą zapłonnika tlącego od świetlówek :mrgreen:
Ciekaw jestem mimo to, czy ten ignitor SN58 jest sprawny i ponawiam moją prośbę o zweryfikowanie i ewentualne poprawienie mojego rysunku z schematem połączeń.
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez KaszeL » 7 sierpnia 2008, 18:50

Zerknąłem na mój układ. Poprawnie masz podłączone przewodu czarny i szary. Natomiast niebieski i czerwony po stronie zapłonnika są zamienione miejscami. W moim układzie jest co prawda zapłonnik SN57, ale z tego co wiem to one różnią się tylko mocą. Zerknij na schemat na zapłonniku. Wyraźnie widać, że górny odczep powinien być połączony do końca uzwojenia dławika, natomiast dolny powinien być zasilany.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 7 sierpnia 2008, 19:07

Dzięki za podpowiedź KaszeL, zaraz zamienie je miejscami i spróbuje jeszcze raz, może tym razem zadziała :)
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez Michal » 7 sierpnia 2008, 19:09

KaszeL napisał(a):Zerknąłem na mój układ. Poprawnie masz podłączone przewodu czarny i szary. Natomiast niebieski i czerwony po stronie zapłonnika są zamienione miejscami. W moim układzie jest co prawda zapłonnik SN57, ale z tego co wiem to one różnią się tylko mocą. Zerknij na schemat na zapłonniku. Wyraźnie widać, że górny odczep powinien być połączony do końca uzwojenia dławika, natomiast dolny powinien być zasilany.

KaszeL ma rację ,zamień miejscami na zapłonniku niebieski i czerwony-powinno zadziałać.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 7 sierpnia 2008, 19:23

Zamieniłem i zadziałało od razu, dzięki wszystkim za pomoc :)
DocBrown
 

Poprzednia strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości