Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 21:08

Witam, posiadam wyżej wymieniony dławik oraz zapłonnik i nie wiem jak to podłączyć, dławik ma 4 wyprowadzenia, a schemat na jego obudowie jest bardzo mało czytelny, schemat na zapłonniku nie uwzględnia zaś dławika z 4 wyprowadzeniami, tak więc nie wiem jak to podłączyć :(
Czy ktoś z was wie jak to podłączyć ?
Jeśli tak, to bardzo proszę o narysowanie schematu, nie chcę samodzielnie kombinować, bo nie chcę czegoś spalić.
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2008, 21:52

DocBrown napisał(a):Witam, posiadam wyżej wymieniony dławik oraz zapłonnik i nie wiem jak to podłączyć, dławik ma 4 wyprowadzenia, a schemat na jego obudowie jest bardzo mało czytelny, schemat na zapłonniku nie uwzględnia zaś dławika z 4 wyprowadzeniami, tak więc nie wiem jak to podłączyć :(
Czy ktoś z was wie jak to podłączyć ?
Jeśli tak, to bardzo proszę o narysowanie schematu, nie chcę samodzielnie kombinować, bo nie chcę czegoś spalić.


Doc ja Ci nie pomogę, ale jakbyś dał fotkę tego dławika to może ktoś ci pomoże
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 21:57

Fotkę dławika zapodam jutro, mam nadzieje, że ktoś wie jak go podłączyć i wie jak go sprawdzić, czy jest sprawny, bo tego też nie wiem :roll:
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez Michal » 6 sierpnia 2008, 22:45

DocBrown napisał(a):Witam, posiadam wyżej wymieniony dławik oraz zapłonnik i nie wiem jak to podłączyć, dławik ma 4 wyprowadzenia, a schemat na jego obudowie jest bardzo mało czytelny, schemat na zapłonniku nie uwzględnia zaś dławika z 4 wyprowadzeniami, tak więc nie wiem jak to podłączyć :(
Czy ktoś z was wie jak to podłączyć ?
Jeśli tak, to bardzo proszę o narysowanie schematu, nie chcę samodzielnie kombinować, bo nie chcę czegoś spalić.

Doc,na tym stateczniku są trzy wyprowadzenia,jeden z zaciskow listwy zaciskowej nie jest podłączony.Patrząc od lewej-na pierwszy przychodzi faza,drugi idzie na na środkowy zacisk układu zapłonowego,trzeci jest pusty,a czwarty na lewy zacisk układu zapłonowego i stamtąd na lampę .Najlepiej cyknij fotkę tego statecznika to potwierdzę na 100%.Jeżeli okazało by się że wszystkie cztery zaciski są podłączone to jest to statecznik,kóry ma przystosowane uzwojenia do napiecia 230 i 240V.Schematu nie narysuję bo na kompie rysować nie umiem.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 22:48

Jutro wrzucę foty tego dławika, choć to jest taki dławik jak na tej fotce:

Obrazek
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez Michal » 6 sierpnia 2008, 23:06

Ten z fotki podłączasz tak:patrząc od prawej na pierwszy faza,drugi na środkowy zacisk układu zapłonowego,trzeci na na trzeci zacisk układu zapłonowego(patrząc od lewej) i stamtąd na lampę a czwarty zacisk statecznika zostaw wolny bo to na napięcie 240V.Zobacz też na str 8 wątku prywatne muzeum opraw-tam jest identyczny statecznik w Maladze.Do pierwszego zacisku ukladu zapłonowego(patrząc od lewej) podłącz zero.Trochę zawile to opisałem,ale myślę,że sobie poradzisz ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 23:12

OK jutro to sprawdzę i rezultatami pochwale się na forum, mam nadzieje, że rezultatem nie będzie "bum błysk i czarny pysk" :mrgreen: :twisted:
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 23:14

Aha, podobno zapłonnik SN 58 jest do lamp od 100W w zwyż, czy używając go do odpalenia lampy 70W mogę coś uszkodzić ?
DocBrown
 

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez Michal » 6 sierpnia 2008, 23:21

DocBrown napisał(a):Aha, podobno zapłonnik SN 58 jest do lamp od 100W w zwyż, czy używając go do odpalenia lampy 70W mogę coś uszkodzić ?

Nie powinno się nic stać.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dławik BSN 70L427 ITS i zapłonnik SN 58

Postprzez DocBrown » 6 sierpnia 2008, 23:28

Jeszcze jedno (wiem, że to może głupie pytanie) wymieniając numery zacisków dławika i zapłonnika masz na myśli zapłonnik i dławik skierowany zaciskami w moją stronę (w dół) czy odwrotnie (w górę) ?
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości