moje stateczniki

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 28 października 2010, 20:55

A czy ja wykonałem kiedykolwiek urządzenie wielkości mebla ? :lol:
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 28 października 2010, 20:56

DocBrown napisał(a):A czy ja wykonałem kiedykolwiek urządzenie wielkości mebla ? :lol:

a ten tester to co ? malutki moze jest ? :mrgreen: calosc szlo by zmiescic w pudełku po cukierkach takim 20x15cm jak bys sie postaral;) Ty wybrales pudlo od telewizora 20 calowego :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez Michal » 28 października 2010, 20:57

DocBrown napisał(a):A czego mam zazdrościć :mrgreen: ?
Też mam sprzęt do odpalania lamp, tylko dużo bardziej rozbudowany, a co do przewodów alu, masz racje, boje się używać takiego dziadostwa i nigdy nie użyje, pozatym mam zasadę że alu sie nie naprawia, alu się skutecznie usuwa i zastępuje Cu, mam tu na myśli alu poniżej 16mm2 oczywiście.
A co do doświadczenia, to chyba nikt nie jest od razu wszechwiedzącym :P

Z tym strachem do przewodów alu trochę przesadzasz,mieszkałem w ponad 30 lat w bloku z instalacją z YADY 2,5 mm i nie odnotowałem żadnej awarii ,a uwierz mi,że obwód na którym" wisiał" mój pokój był mocno obciażony :D
Whites :arrow: Układy i wykonanie super ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 28 października 2010, 20:59

Whites86 napisał(a):
DocBrown napisał(a):A czy ja wykonałem kiedykolwiek urządzenie wielkości mebla ? :lol:

a ten tester to co ? malutki moze jest ? :mrgreen: calosc szlo by zmiescic w pudełku po cukierkach takim 20x15cm jak bys sie postaral;) Ty wybrales pudlo od telewizora 20 calowego :mrgreen:


Zmieść dwa styczniki TSM-1, oraz jeden ID-2 i jeszcze jeden dużo większy od tamtych poprzednich w pudełku po cukierkach :)

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):A czego mam zazdrościć :mrgreen: ?
Też mam sprzęt do odpalania lamp, tylko dużo bardziej rozbudowany, a co do przewodów alu, masz racje, boje się używać takiego dziadostwa i nigdy nie użyje, pozatym mam zasadę że alu sie nie naprawia, alu się skutecznie usuwa i zastępuje Cu, mam tu na myśli alu poniżej 16mm2 oczywiście.
A co do doświadczenia, to chyba nikt nie jest od razu wszechwiedzącym :P

Z tym strachem do przewodów alu trochę przesadzasz,mieszkałem w ponad 30 lat w bloku z instalacją z YADY 2,5 mm i nie odnotowałem żadnej awarii ,a uwierz mi,że obwód na którym" wisiał" mój pokój był mocno obciażony :D
Whites :arrow: Układy i wykonanie super ;)


Michał, może i troche panikuje, ale tylko alu przewód potrafi upalić się po kolei w kilku miejscach, z miedziakami nie ma takich cudów :)
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 28 października 2010, 21:28

DocBrown napisał(a):
Whites86 napisał(a):
DocBrown napisał(a):A czy ja wykonałem kiedykolwiek urządzenie wielkości mebla ? :lol:

a ten tester to co ? malutki moze jest ? :mrgreen: calosc szlo by zmiescic w pudełku po cukierkach takim 20x15cm jak bys sie postaral;) Ty wybrales pudlo od telewizora 20 calowego :mrgreen:


Zmieść dwa styczniki TSM-1, oraz jeden ID-2 i jeszcze jeden dużo większy od tamtych poprzednich w pudełku po cukierkach :)


i tu jest pies pogrzebany ;) instalujesz mase niepotrzebnych rzeczy chyba tylko poto by sluchac jak one strzelaja przy zalączaniu calosci ;) te uklad ktory wykonales dalo by sie zmiescic w jeszcze mniejszym pudelku niz to ktore wymienilem post wczesniej ;) zobacz urządzonko Kaszela :) to dopiero jest profesjonalnie wykonane, mozliwosci ma naprawde sporo, malo tego szlo by go jeszcze lepiej rozbudowac i to bez jakis wielkich zabytkowych styczników (w dodatku zbędnych)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez KaszeL » 28 października 2010, 21:34

DocBrown napisał(a):Zmieść dwa styczniki TSM-1, oraz jeden ID-2 i jeszcze jeden dużo większy od tamtych poprzednich w pudełku po cukierkach :)


Problem w tym, że ani styczniki TSM-1, ani ID-2, ani tym bardziej te pralkowe włączniki nie były tam potrzebne. Całość dała się opracować w dużo mniejszym wydaniu. Widziałeś coś podobnego u mnie. Funkcjonalność dużo większa, całość znacznie mniejsza. Na dodatek u mnie można faktycznie wykonywać dokładne pomiary.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 28 października 2010, 21:36

Whites86 napisał(a):
DocBrown napisał(a):Zmieść dwa styczniki TSM-1, oraz jeden ID-2 i jeszcze jeden dużo większy od tamtych poprzednich w pudełku po cukierkach :)


i tu jest pies pogrzebany ;) instalujesz mase niepotrzebnych rzeczy chyba tylko poto by sluchac jak one strzelaja przy zalączaniu calosci ;) te uklad ktory wykonales dalo by sie zmiescic w jeszcze mniejszym pudelku niz to ktore wymienilem post wczesniej ;) zobacz urządzonko Kaszela :) to dopiero jest profesjonalnie wykonane, mozliwosci ma naprawde sporo, malo tego szlo by go jeszcze lepiej rozbudowac i to bez jakis wielkich zabytkowych styczników (w dodatku zbędnych)


Wierz mi że tam nie ma nic niepotrzebnego :)
Owszem sterowanie start/stop z przycisków to troszke wybajerowany pomysł, ale to i tak nie eliminowałoby mi ani jednego stycznika. Pierwszy stycznik to rozłącznik główny, odpina L i N, drugi sterowany czasówką odłącza i załącza UZ pozatym jest stycznikiem pomocniczym dla stycznika odłączającego voltomierz na czas pracy UZ (stycznik o naprawde dużym odstępie styków), trzeci stycznik opisałem już do czego służy, a czwarty to właśnie ten od załączania obwodu lampy :) KaszeLa urządzonko jest małe ale wymaga podłączenia mierników zewnętrznych, może testować tylko lampy o jednej mocy (chyba 70W o ile pamiętam), mało tego nie ma żadnego systemu ochrony miernika przed uszkodzeniem impulsami napięcia pochodzącymi z UZ, a u mnie taka ochrona jest zrealizowana i to najprostszym możliwym sposobem. Tester jest duży, ale jest samodzielnym urządzeniem wymagającym do pracy tylko zasilania z sieci 220V i podłączenia dławika dobranego do mocy lampy.

KaszeL napisał(a):
DocBrown napisał(a):Zmieść dwa styczniki TSM-1, oraz jeden ID-2 i jeszcze jeden dużo większy od tamtych poprzednich w pudełku po cukierkach :)


Problem w tym, że ani styczniki TSM-1, ani ID-2, ani tym bardziej te pralkowe włączniki nie były tam potrzebne. Całość dała się opracować w dużo mniejszym wydaniu. Widziałeś coś podobnego u mnie. Funkcjonalność dużo większa, całość znacznie mniejsza. Na dodatek u mnie można faktycznie wykonywać dokładne pomiary.


Twój tester ma zaletę taką że pomiary są dokładne, bo używasz mierników zewnętrznych, ale jak już wspominałem wyżej ma też pewne wady :) Ja jak do swojego zamontuje inne, dokładne mierniki to funkcjonalność także wzrośnie.
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 28 października 2010, 21:43

tak w roli przypomnienia doc zaprezentuje Twój tester :)
czy tu naprawde potrzeba tyle miejsca ?
Obrazek
mozna tu jeszcze wstawić radio, telewizor, jakaś konsole np PS 2 , znalazlo by sie jeszcze miejsce na czajnik i jakis schowek na lampy :mrgreen:
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 28 października 2010, 21:45

Płyta będąca podstawą testera ma wymiary 50x40cm, albo 60x50cm, teraz dokładnie nie pamiętam, ale coś koło tego :P
I gdzie tu niby 1m albo i 2m ? :mrgreen:
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 28 października 2010, 21:46

DocBrown napisał(a):Płyta będąca podstawą testera ma wymiary 50x40cm, albo 60x50cm, teraz dokładnie nie pamiętam, ale coś koło tego :P
I gdzie tu niby 1m albo i 2m ? :mrgreen:

a wysokosc ? :mrgreen: Twoj tester jest wiekszy niz moje 50 litrowe akwarium :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości