moje stateczniki

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 29 października 2010, 17:58

1) Na tej desce, tak samo na desce Whitesa nie pomierzy się nic, bo to po prostu podstawka pod lampe z wbudowanym osprzętem.

2) Brak kondensatora nie wpłynie na pomiary parametrów pracy lampy, on jedynie zmienia prąd pobierany przez cały obwód.

3) Ta decha zostanie rozmontowana, nie potrzebuje czegoś takiego, złożyłem to tylko dlatego, że co niektórzy wątpili w to że potrafie wykonać taki układ :twisted:
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 29 października 2010, 18:51

tymczasem wykonalem kolejny uklad do odpalania lamp sodowych i MH o mocy 250W
(chwilowo brak kostki laczącej przewody do zasilania, gdzies mi sie zapodzialy, ale niedlugo dorobie to ;)

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez FOX » 29 października 2010, 18:59

3) Ta decha zostanie rozmontowana, nie potrzebuje czegoś takiego, złożyłem to tylko dlatego, że co niektórzy wątpili w to że potrafie wykonać taki układ


Tak ale budując układ miałeś udowodnić że zrobisz go lepiej od tego co prezentował Adam.

Zastosowałeś przewody przekroju 1,5 więc jeżeli chodzi o przewodność to wyszło podobnie jak w układzie Adama. Spokojnie można było tam zastosować 1mm Cu zaś 2,5 AL to i tak z dużym zapasem wyszło więc nie wiem czego się czepiać.

Jeżeli chodzi o styki podłączenia przewodów oprawki w układzie Adama to nie przesadzajmy by je dotknąć trzeba się bardzo postarać. Zakładając że są dwie oprawki to nawet gdyby były dwie z zabudowanymi stykami jak w maladze nie wniosło by praktycznie nic w układ.

Deska- miała być ładniejsza w Twoim układzie zaś nie jest wykończone do końca okleiną.

Podsumowując układy które wykonał Adam nie są żadną partacką prowizorką. To ma służyć do testowania lamp a nie użytkowania na co dzień.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 29 października 2010, 19:15

FOX napisał(a):
3) Ta decha zostanie rozmontowana, nie potrzebuje czegoś takiego, złożyłem to tylko dlatego, że co niektórzy wątpili w to że potrafie wykonać taki układ


Tak ale budując układ miałeś udowodnić że zrobisz go lepiej od tego co prezentował Adam.

Zastosowałeś przewody przekroju 1,5 więc jeżeli chodzi o przewodność to wyszło podobnie jak w układzie Adama. Spokojnie można było tam zastosować 1mm Cu zaś 2,5 AL to i tak z dużym zapasem wyszło więc nie wiem czego się czepiać.

Jeżeli chodzi o styki podłączenia przewodów oprawki w układzie Adama to nie przesadzajmy by je dotknąć trzeba się bardzo postarać. Zakładając że są dwie oprawki to nawet gdyby były dwie z zabudowanymi stykami jak w maladze nie wniosło by praktycznie nic w układ.

Deska- miała być ładniejsza w Twoim układzie zaś nie jest wykończone do końca okleiną.

Podsumowując układy które wykonał Adam nie są żadną partacką prowizorką. To ma służyć do testowania lamp a nie użytkowania na co dzień.


Nie chciało mi się bawić w naklejanie obrzeża, a mam obrzeże meblowe o tym samym kolorze co użyta deska, takie przyklejane na gorąco żelazkiem, jednak nie ma żadnego sensu się w to bawić skoro ta decha już jest rozmontowana. Przewód z miedzi mimo wszystko jest dużo lepszym rozwiązaniem niż aluminiak. 2,5mm2 Al ma obciążalność porównywalną, ale nie taką samą jak 1,5mm2 Cu :P

Whites86 napisał(a):tymczasem wykonalem kolejny uklad do odpalania lamp sodowych i MH o mocy 250W
(chwilowo brak kostki laczącej przewody do zasilania, gdzies mi sie zapodzialy, ale niedlugo dorobie to ;)


Widze użyłeś dławik oraz ignitor philipsa, nie lubie tych układów zapłonowych, ich zaletą jest to, że bardzo rzadko sie palą, ale w zamian palą uzwojenie zapłonowe dławików :twisted:
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez FOX » 29 października 2010, 19:18

Tak ale materiały które zastosował Adam wcale nie są wadliwe. Wykonanie połączeń jak i użyte części są na wysokim poziomie więc określenie partacka prowizorka jest bardzo nie na miejscu.
Chcąc można całość zabudować, zastosować oprawki z rozłączanymi stykam i inne bajery tylko pytanie po co w to ładować kasę a każda taka konstrukcja to niemały wydatek.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 29 października 2010, 19:21

ma taką sama obciązalnosc ;) zabezpiecza się go tym samym bezpiecznikiem co przewody 1,5mm z miedzi, zreszta nie raz widywalem powkrecane bezpieczniki o mocach 25A na takich przewodach i nic się nie działo :)

ostatni na dzis uklad do odpalania LRFa 700W
kostka zaciskowa dojdzie pozniej ;)
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez DocBrown » 29 października 2010, 19:24

Tak, tak zwłaszcza w Twojej piwnicy nic sie nie działo :P
25A bezpiecznik i co ? :D Idą przewody, a on wytrzyma :)
A co do kolejnego układu, no ten mi sie podoba, tylko osłoń czymś zaciski od oprawki, chyba tym razem użyłeś Cu ??
DocBrown
 

Re: moje stateczniki

Postprzez Whites86 » 29 października 2010, 19:26

DocBrown napisał(a):Tak, tak zwłaszcza w Twojej piwnicy nic sie nie działo :P
25A bezpiecznik i co ? :D Idą przewody, a on wytrzyma :)
A co do kolejnego układu, no ten mi sie podoba, tylko osłoń czymś zaciski od oprawki, chyba tym razem użyłeś Cu ??

niewiem z kad w tobie ta nadzieja na miedziane przewody ;) nie bede specjalnie tracil kasy i latal po sklepie by potem je pokroic i użyc do tego ;)
co do piwnicy, tam sie wszystko jara tylko z 1 powodu... osoby nieupowaznione przerabialy ją nieraz by sie podpinac na lewo, uszkadzjac przy tym wszystko, i tylko to jest powodem tych usterek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: moje stateczniki

Postprzez MRP200 » 30 października 2010, 00:14

No Adamie, podoba mi się twoje dzieło. Chyba coś podobnego wykonam na swoje potrzeby.
A kolega Doc niech za bardzo się nie czepia nie osłoniętych zacisków. To z założenia są układy laboratoryjne, obsługiwane przez osobę, która wie co robi. Ciekawe, czy Twój tester lamp ma tak w pełni osłonięte zaciski.
Wpadnij kiedyś do mnie, to pokaże Tobie jak się ładuje akumulatorek(i) Ni-MH z 600 V DC, i to ze źródła o sporej wydajności prądowej.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: moje stateczniki

Postprzez KaszeL » 30 października 2010, 00:26

Pokaż nam fotki jak to robisz ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości