Lampa MH HSI THX 400W

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Lampa MH HSI THX 400W

Postprzez bartek380V » 21 września 2010, 11:16

Witam, kilka dni temu udalo mi sie zdobyc za male pieniadze lampe MH HSI THX 400W produkcji SYLVANIA. Dzis uruchomilem ja na szybko na statecznikach swietlowkowych | 36 W 36 W 65W 65W | po 10 minutach prad stabilizuje sie 1,96 A a powinien 3,4A tak sie spodziewalem :) , znalazlem info w karcie katalogowej ze lampa moze pracowac na osprzecie rteciowym . Odpalilem lampe statrterem swietlowkowym z wywalonym kondem. :D :D Mimo ze posiadam dlawik STR 400W chcialem sprawdzic jak ustali sie prad na innym osprzecie i lampa swieci normalna barwa (jest malo uzywana) widac jednak mruganie wiec praca nie jest stabilna na tym osprzecie.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampa MH HSI THX 400W

Postprzez amisiek » 21 września 2010, 11:46

Czekamy na fotki i na odpalenie na 400W stateczniku. Ciekawostka, że w ogóle się utrzymuje wyładowanie przy tak małym obciażeniu lampy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampa MH HSI THX 400W

Postprzez bartek380V » 21 września 2010, 14:11

Niestety fotek nie bedzie bo zepsulem aparat niedawno temu :x :x Na kolejnej probie okozalo sie ze lampa zaswiecona na 5 sekund i powtornie wlaczona ale bez zaplonnika tez swieci :lol: . Zaswieca sie rowniez po ponownym wlaczeniu sama jako niedogrzana ale po kilkunastu minutach jak stary LRF,drugi raz oczywiscie jej pomoglem starterem :P Podaje link do katalogow http://www.sylvania-lamps.com/ a tutaj do lampy ktora posiadam http://www.sylvania-lamps.com/Sylvanial ... d=Syl20546 napiecie na lampie stabilizuje mi sie na 118 V i pozwalam temu ukladowi swiecic tylko chwile poniewaz boje sie czy aby dlawiki nie sa przeciazone a nie chce mi sie mierzyc pradow w kazdej galezi producent podaje tez schemat jakiego statecznika i rodzaju zaplonnika uzyc oraz jaki impuls zapala lampe. Lampy te maja dziwna kontrukcje ktora juz wczesniej opisywalem: mianowicie jest jakby elektroda zaplonowa przy czym to jest HSI TSX 250 W gallery/image_page.php?album_id=236&image_id=13967
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampa MH HSI THX 400W

Postprzez DocBrown » 21 września 2010, 16:38

Dławikowi do rtęciówki 400W nic sie nie stanie od prazy z tym MH.
DocBrown
 

Re: Lampa MH HSI THX 400W

Postprzez bartek380V » 21 września 2010, 18:24

Tak wiem ale dziwne jest to ze startuje na samym dlawiku a producent wyraznie pisze ze jesli lampa jest uzywana na osprzecie rteciowym to jest wymagany odpowiedni zewnetrzny zaplonnik. Narazie to moja lampa zachowuje sie jak zwykla rteciowka jedynie pomagam jej starterem kiedy jest juz zimna a nie chce jeszcze odpalic :P
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14


Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości