stateczniki SZF1-40/220-LN-305M

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: stateczniki SZF1-40/220-LN-305M

Postprzez FOX » 31 maja 2014, 22:17

matit1 napisał(a):
FOX napisał(a):Zastanawia mnie czym różni się statecznik z pieczątką "do układu 2x20" oraz z tym gdzie zastosowano napis "do układu pojemn." ?

Może te stateczniki z pieczątką " do układu pojemn." były przeznaczone do opraw z zapłonem rezonansowym?

Ten typ był akurat przeznaczony do obwodu z kondensatorem przesuwającym fazę w oprawie z układem antystroboskopowym. Mnie zastanawia jedno- przecież każdy z tych dławików ma teoretycznie te same parametry. Tak dla przykładu w przypadku FL4000 na obudowie jest schemat na którym jest połączenie w układ 2x20w jak i schemat z umieszczonym kondensatorem tak więc zastanawia mnie czemu sprecyzowali konkretne zastosowanie SZF1
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: stateczniki SZF1-40/220-LN-305M

Postprzez paweo » 1 czerwca 2014, 17:49

Może tak pisali, aby sprzedać drożej?
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: stateczniki SZF1-40/220-LN-305M

Postprzez Lampka » 2 czerwca 2014, 12:29

W tamtych czasach często pisano na różnych rzeczach takie "dedykacje" - już nawet same świetlówki, czy inne lampy występowały wbrew pozorom w różnych wersjach, do różnych zastosowań. Problem w tym, że pewnie nie każdy znał te oznaczenia i np. rury z oznaczeniem Z do stosowania na zewnątrz, spotykane były także w domach ;) Obecnie mało jest takich prostych dedykacji na samym sprzęcie, teraz to tylko dostępna jest dokumentacja techniczna i tam wszystko opisane, a same sprzęty mają komputerowo drukowane tylko te dane, które są konieczne (więcej oznaczeń atestowych, niż samych wskazówek technicznych :mrgreen: ).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości