Dodatki do mojej kolekcji z dnia 08.06.2007

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Dodatki do mojej kolekcji z dnia 08.06.2007

Postprzez KaszeL » 8 czerwca 2007, 22:53

Witam wszystkich serdecznie.

Przez jakiś czas jeszcze na starym forum nie dodawałem nowych fotek moich zdobyczy. Nie dla tego, że ich nie było, tylko dlatego, że atmosfera na forum temu nie sprzyjała. Jako, że tutaj jest zupełnie inaczej przedstawiam wam nowe fotki :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Słowo komentarza się należy. Na pierwszych trzech fotkach widać coś, z czego najbardziej się ciesze. Wreszcie udało mi się zdobyć statecznik do 600W WLSa. Tak się szczęśliwie złożyło, że sprzedawca miał także układ zapłonowy do kompletu. Widać go na zdjęciu piątym. Wszystko kupione na allegro, niestety za niezbyt przyjazną kwotę dla kieszeni. Statecznik 50pln, układ zapłonowy 30pln, przesyłka całości (statecznik waży prawie 6kg) 20pln, razem 100pln :\ Te dwa maleństwa kupiłem w sumie znacznie wcześniej, a tutaj wrzuciłem je dla skali. To stateczniki do lamp rtęciowych o mocy 125W. Tym razem było znaczenie taniej. Bo tylko 10pln/sztukę. Również na allegro. Ostatnie trzy fotki to również niedawno zdobyty układ stabilizacyjno zapłonowy do białych sodówek, a więc do Philips SDW-T. Żeby było śmieszniej układ zapłonowy kupiłem z oprawą typu downlight, która przedstawię w odpowiednim dziale. Całość razem z nieco już zurzytą lampą kosztowała mnie 55pln co uważam za bardzo przystępną kwotę. O ile mi wiadomo sprzedawca ma jeszcze 10 sztuk, ale już tylko o mocy 50W.

ObrazekObrazek

Na koniec zostawiłem sobie smakowity kąsek. Elektroniczne stateczniki Philips PrimaVision do lamp metalohalogenkowych 150W. Kupiłem ich łącznie 6 sztuk, w bardzo atrakcyjnej cenie 25pln/sztuka z myślą o wykorzystaniu ich w domowym oświetleniu. Niestety tym zakupem jestem rozczarowany jak nigdy. Wszystkie 6 sztuk podczas pracy wydaje z siebie bardzo delikatny pisk o wysokiej częstotliwości. Ja osobiście jestem bardzo przeczulony na takie dzwięki dlatego nie będę ich w stanie używać. Natomiast niektórzy moi znajomi w ogóle nie słyszą tego dźwięku. Ja nawet jak go nie słyszę bezpośrednio, to "czuję" go jakoś w niewytłumaczalny dla siebie sposób. Jak by tego było mało, to piszczą nie tylko stateczniki, ale także lampy podłączone do nich. Najbardziej to słuchać na sodówkach, nieco mniej na kwarcowych metalohalogenkach, za to ceramiczne metalohalogenki nie grają prawie wcale. Ciekawe, nie? :) Niestety ze względu na tą przypadłość, będę musiał się ich pozbyć, a wielka to szkoda niestety.

Na koniec małe pytanko. Czy ktoś zna może pojemność kondensatora do kompensacji mocy biernej dla 600W lampy sodowej? Na pewno jest to więcej niż 45uF bo taki jest do lamp 400W. Pytanie tylko ile?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatki do mojej kolekcji z dnia 08.06.2007

Postprzez artuled » 4 stycznia 2009, 11:29

A te stateczniki to od malag ,piszę tak bo mnie się tak kojarzy ,fajne foto...
artuled
 

Re: Dodatki do mojej kolekcji z dnia 08.06.2007

Postprzez Michal » 4 stycznia 2009, 13:14

KaszeL , pojemność kondensatora do sodówki 600W to 65 mikroF.Co do tego dzwięku wydawanego przez układ PrimaVision czy to nie jakaś wada fabryczna danej serii :?: Mam podobny układ i pracuje bez zarzutu ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Dodatki do mojej kolekcji z dnia 08.06.2007

Postprzez KaszeL » 4 stycznia 2009, 14:58

Trudno powiedzieć od czego to zależało. Tych stateczników elektronicznych dawno się pozbyłem. W sumie miałem ich kilka sztuk i wszystkie piszczały.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości