Uwaga, wtyczka-bubel

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez KaszeL » 22 maja 2016, 23:21

I dlatego męczysz się z bublem ;) Tak to niestety jest, jak się przekłada wygląd nad funkcjonalnością. Kupiłeś za frytki, to jakiej wytrzymałości oczekiwałeś?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez daylight » 22 maja 2016, 23:22

Miał być klimat PRLu, wyszedł bubel w klimacie PRLu... ;) Tylko błagam, nie mów mi, że 5zł za wtyczkę sieciową do sprzętu powszechnego użytku to mało...
daylight
 

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez KaszeL » 22 maja 2016, 23:28

IMO mało. Pomyśl trochę. Zarobił na tym sklep sprzedający, zarobił na tym dystrybutor, zarobił też hurtownik. Za ile wyprodukował producent? Głowę daję, że grubo poniżej 1zł. No to jakiej to może być jakości?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez daylight » 22 maja 2016, 23:36

To jak towarzystwo podzieliło się hajsem interesuje mnie najmniej. Jeśli kupuję gówno to to gówno ma zadziałać, chociaż na chwilę, a nie rozpaść się przy próbie uruchomienia - wtedy nie spełnia swojego przeznaczenia. Ergo - staje się przedmiotem reklamacji, zwrotu i w tym momencie moje zainteresowanie jak towarzystwo podzieliło się hajsem osiąga wartość ujemną i interesuje mnie jedynie zwrot tego hajsu. Dla zasady. Tak, grzeję wodę na gazie, jestem cebulakiem.

Pozostaje szukać wtyczek z demobilu. ;)
daylight
 

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez KaszeL » 22 maja 2016, 23:44

No i po co te fochy? Na prawdę nie rozumiesz, że cena - szczególnie w tych niższych widełkach - ma bezpośrednio przełożenie na jakość? Pisałeś, że oczekiwałeś klimatu PRLu no to dostałeś dokładnie klimat PRLu. Klimat bubla i nie działającego, często od nowości sprzętu. Tylko proszę nie pitol mi tutaj jakie to te stare wtyczki były super. Nie były. Jak się ich używało do czegoś więcej niż zasilania lampki nocnej, to paliły się regularnie. Wymieniłem ich niezliczoną ilość, a usterki o których pisałeś, urwane przyłącze przewodu trafiały się notorycznie.

PS. Dla zasady, to ja bym Ci tej reklamacji nie przyjął bo moim zdaniem uszkodziłeś tą wtyczkę mechanicznie przy montażu. Wydawać by się mogło, że tak prostej rzeczy popsuć nie można - no ale nawet metalową kuleczkę można po prosty zgubić ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez daylight » 22 maja 2016, 23:51

Ależ ja nie realizuję tu jakiegokolwiek programu z kategorii foch. Chciałem tylko kupić wtyczkę podobną do tych starych. Tylko tyle. Nie chciałem nią lecieć w kosmos ani podpinać bojlera grzejącego 24/7.

Tych PRLowskich i tych późniejszych, z lat 90 wymieniłem może parę w całym życiu, ta rozpadła się przy próbie odkręcenia śrubek. Wybacz, ale zacisk z grubej blachy przyklepany do bolca z pręta upali się nieco później niż takie rachityczne gówienko jak wytwór, który jest przedmiotem tego wątku. Nie widzisz różnicy w technologii wykonania?

W życiu nie wpadłbym na to, że tak bzdetna rzecz jak wtyczka sieciowa może być przedmiotem tak ożywionej (aczkolwiek pozbawionej głębszego sensu i wzajemnego zrozumienia) dyskusji.
daylight
 

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez KaszeL » 23 maja 2016, 00:25

No tak. Faktycznie. Kupiłeś tylko jeden z tańszych produktów dostępnych na rynku, oczekując od niego trwałości i solidności tego z wyższej półki. Następnie, gdy produkt nie spełnił Twoich oczekiwań zamiast wywalić go do śmieci i kupić coś lepszego wylewasz na niego publicznie żale. Oczywiście, że widzę różnicę w technologii wykonania tych starych i tych nowych wtyczek. Oczywiście, że te starsze były trwalsze niż te nowsze - wiesz dlaczego? Dlatego, że kosztowały sporo więcej. U mnie sam fakt konieczności przejrzenia całego kosza wtyczek w celu znalezienia dwóch sprawnych spowodował by rewizję założeń o kupnie tego produktu. Po prostu w pewnym momencie zapaliło by się czerwone światełko mówiące: stop, zastanów się co to jest za guano. No ale nie, miało wyglądać w określony sposób - to wygląda. Teraz dla zasady będziesz jeszcze leciał z reklamacją tracąc bóg raczy wiedzieć ile czasu. Dla zasady, bo przecież nie dla tych 5zł ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez daylight » 23 maja 2016, 00:46

Nie, nie dogadamy się. A to, że jestem cebulakiem zostało już dawno ustalone. I nie wylewam żali, jedynie ostrzegam przed zakupem takowego wytworu. Gdyby mnie tak bolało to 5zł jak uważasz, to bym się dawno obwiesił zamiast dyskutować o wtyczkach. ;)

Tak, wierzę, że zwroty i reklamacje mają sens. Niezależnie, czy gra idzie o 5000zł czy o 5zł. Nie muszę przecież specjalnie jechać do sklepu, mogę wejść przy okazji? Dopóki producenci będą klepać buble a importerzy i sprzedawcy je sprowadzać. Zwrot zawsze oznacza jakieś straty dla owej paczki, która na tym zarabia. Ja pozbywam się przedmiotu niezdatnego do użytku bądź niepełnowartościowego, a sklep dostaje wyraźny znak że coś jest nie tak.

Czy kosztowały sporo więcej? Pamiętam, że w drugiej połowie lat 90 chciałem sobie zrobić małą lampkę. Oprawkę miałem, żarówkę miałem, przewód miałem. Brakowało mi jedynie wtyczki i wyłącznika. Dokładnych cen nie pamiętam, ale Mieszko w zupełności mi wystarczył, mimo zakupu udziwnionego wyłącznika.

Trzy-cztery-start, teraz zacznie się temat, że 10zł 20 lat temu było warte więcej niż obecnie. :mrgreen:
daylight
 

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez slaweklampy » 23 maja 2016, 06:55

Witam

Moja rada to zmień sklep.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Uwaga, wtyczka-bubel

Postprzez daylight » 23 maja 2016, 09:00

Sławku, Twoja opinia i rada są bezcenne jak zawsze. Moja rada to wstrzymaj sie jeśli nie masz nic mądrego do napisania...

Myślę, że możemy uznać, że wtyczka została ekologicznie zutylizowana, ja więcej takiej nie kupię, a moja krzywa noga więcej w owym sklepie nie postanie. :mrgreen:
daylight
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości