Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Lampy LRJ-czy są produkowane

Postprzez lampa123 » 26 listopada 2008, 15:32

qba napisał(a):LRJ to stare MH. Ciekawe czy obenie produkowane MH odpala bez przeróbek oprawy w łyżce OURJ lub kwadratówce OUH.

One chyba mają taki sam układ jak MH.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: pare pytań do profesionalistów

Postprzez DocBrown » 4 grudnia 2008, 17:16

Whites86 napisał(a):mam pytanie do fachowców z dziedziny świetlówek
czy takie połączenie swietlówek 4W (na rysunku ponizej) ma szanse na prawidłowe funkcjonowanie ?? wiem ze napewno 2 tak ale z 3 ?? czy ktos juz prubowal podobnych eksperymentów ?
Obraz 060.JPG


Na 99,99% to nie zadziała, wydaje mi się, że spadek napięcia na tylu rurach będzie za duży żeby to świeciło :roll:
DocBrown
 

Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez nazgool » 13 grudnia 2008, 12:13

Witam,
nie wiem czy dobrze trafiłem ale szukam nowych rozwiązań dla oświetlenia hali produkcyjnej.
W tej chwili w wszedzie mam swietlowki liniowe 1x58W lub 2x58W z dławikami i starterami ew. elektroniczne ale niewiele.

Cel inwestycji to zmniejszenie kosztów energii na oświetlenie i zwiększenie niezawodności (przepalanie sie swietlówek itp)
Wysokość hal to generalnie 4m, maksymalnie 7m.

Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze?

Pozdrawiam,
n
nazgool
 

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez Whites86 » 13 grudnia 2008, 12:33

tu by potrzeba specjalistów ktorzy mogli by obliczyc to wszystko , ewentualnie zamiast swietlówek mozesz zastosowac punktowo Metalohalogeny np 100W lub 150W (bylo by ich znacznie mniej niz swietlówek a efekt bylby podobny , podejzewam ze koszty energii tez by zmalały)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez nazgool » 13 grudnia 2008, 19:38

wlasnie tez o tym myslalem ale czy przy tak malej wysokosci 4m da sie zastosowac MH?

mozesz polecic jakas firme znajaca sie w temacie?
nazgool
 

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez Whites86 » 13 grudnia 2008, 20:46

nazgool napisał(a):wlasnie tez o tym myslalem ale czy przy tak malej wysokosci 4m da sie zastosowac MH?

mozesz polecic jakas firme znajaca sie w temacie?

mysle ze dalo by sie bez problemu mysle ze nawet przy tych 4 M metalohalogeny 70 - 100W w zupelnoscy by wystarczyly :)
firm niestety nieznam :(
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez nazgool » 13 grudnia 2008, 21:45

metalohalogenkowe maja duza sprawnosc (65-115 lm/W), lepszy wspolczynnik oddawania barw (80) i dluzsza zywotnosc (7,5-20tys h).
przy wiekszej mocy mozna zmniejszyc liczbe opraw...
co sadzisz o dodatkowym montowaniu czujnikow ruchu i/lub czujnikow swiatla, ktore wylaczalyby czesc oswietlenia gdyby bylo wystarczajaco jasno?
jak sie ma czeste wlaczanie/wylaczanie dla lamp metalohalogenkowych?
nazgool
 

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez neon44 » 13 grudnia 2008, 22:01

Czujnik ruchu raczej nie wchodzi w grę gdyż lampa MH po jej zgaszeniu potrzebuje trochę czasu na ponowny zapłon
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez Whites86 » 13 grudnia 2008, 23:17

neon44 napisał(a):Czujnik ruchu raczej nie wchodzi w grę gdyż lampa MH po jej zgaszeniu potrzebuje trochę czasu na ponowny zapłon

dokladnie ponadto czesty zaplon i gaszenie tych lamp zmiejsza jej trwalosc , mozna natomiast zainstalowac wylacznik czasowy wtedy Ty moglbys planowac kiedy ma sie wszystko wlanczac lub wygaszać
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia wewnętrznego w zakładzie przemysłow

Postprzez Michal » 13 grudnia 2008, 23:43

Nie widzę sensu,aby modernizować oświetlenie hali jeżeli jest ona oświetlona świetlówkami.Chyba,że oprawy są wyeksploatowane i zużyte.Nie uzyskasz dużych oszczędnosci jezeli zastosujesz metalohalogen,np 150W w niskiej hali,a 250W-400W w wysokiej.Koszty konserwacji-wymiany takich lamp będą także wysokie,np.świetlówka 58W kosztuje średnio 10-12 zł,a lampa MH ok.100zł.Jeżeli już modernizować to na świetlówkę w dobrych oprawach,najlepiej zamówić sobie projekt.W każdej większej hurtowni elektrotechnicznej jest osoba,która się tym zajmuje-podasz tylko wymiary obiektu i wszystko można bez problemu wyliczyć(np.program Dialux,czy Kalkulux).Poza tym ważne jest także co w tej hali się odbywa-czy to jest magazyn czy produkcja czy też hala sportowa.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość