Linie kolejowe - zaniedbania

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 29 kwietnia 2011, 07:35

no w zeszłym roku był przetarg na rozbiórkę linii Jastrzębie-Cieszyn :(
Aktualnie rozbierają tory przy ŚP.KWK.Moszczenica...
Co dziwne,rozebrali już prawie całą linię KWK JAS-MOS, KWK 1MAJ'a .A jeszcze nie tak dawno temu pociągi jeździły tymi torami do zakładów naprawczych w Rybniku...
.Ale coś z tego przywrócenia może być,bo jak remontowali ul.Witczaka (SCC),to nie ruszali tego małego mostu-pod mim to raczej kurier furgonetką nie przejedzie,jest baaardzo niski.Tory kolejowe to chyba nie problem,powycinać drzewa,posprzątać to co pozostało,nowy tłuczeń,podkłady,szyny...tylko kłopotem mogą być mosty,bo z tego co wiem,to z Jastrzębia do Wodzisławia są trzy,czy więcej,tego to niewiem.No i oczywiście kasa.... znając JSK,to oni ostatnio strasznie kombinują... .
Wieczorem postaram pokazać Ci Staszku,tzn wszystkim wam filmik który zrobiłem na szybko...on będzie mi się długo wysyłał bo ma chyba ze 12min :x
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 29 kwietnia 2011, 20:25

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że rozbiorą całą linię aż do Cieszyna :o

Linia Cieszyn Jastrzębie to zbyt duża linia do rozbiórki, po drodze jest ważny węzeł - Zebrzydowice!

Pociągi jeżdżą nadal z Cieszyna do Zebrzydowić i tak moim zdaniem będzie nadal. Załączam aktualny rozkład jazdy z serwera PKP:
Obrazek

Więc zupełnie nie rozumiem, po co ktoś miałby likwidować linię Jastrzębie - Cieszyn. Może "połączenie" chcą zlikwidować w tej relacji? To możliwe. Ale nie całą linię, bo nie ma takiej linii.


Linię można zlikwidować, jeśli łączy BEZPOŚREDNIO jakieś dwa miasta, a tutaj mamy po drodze stacje pośrednie, z możliwością jazdy z NICH dalej w zupełnie innym kierunku, więc sprawa jasna.

PS - Sprawdziłem - otóż nie ma już połączeń z Zebrzydowic do Jastrzębia, a to znaczy, że na 100% likwidacji ulegnie LINIA Jastrzębie - Zebrzydowice oraz (przy okazji jakby) połączenie kolejowe Jastrzębie - Cieszyn.

Oto mapka poglądowa. Widać te 3 miejscowości oraz ich rozkłąd geograficzny:
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez MRP200 » 29 kwietnia 2011, 22:23

Analizując aktualną mapę linii kolejowych w kraju http://www.pkp.pl/cop/mapa czasami można natrafić na ciekawostki.
Przykład. Linia 403 relacji Wałcz - Kalisz Pomorski. Nieczynna od dobrych 5-6 lat. Chyba rok temu rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację tejże linii (w trybie "projektuj i buduj"). Z kolei nieczynnej linii relacji Frombork - Elbląg na tejże mapie już nie ma. Nie ma również linii Wągrowiec - Żnin, chociaż obie linie fizycznie istnieją. Natomiast przeglądając aktualną mapę samochodową Polski (z 2010 roku) cały czas natkniemy się na linię kolejową relacji Szubin - Żnin (kujawsko-pomorskie). Tyle, że ta linia nie istnieje dobre 15 lat.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4284
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 1 maja 2011, 20:05

kolejarze dołożyli kawałek toru,zapomnieli o podkładzie i taki efekt wyszedł jak najechał wagon...
Obrazek
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez famabud » 1 maja 2011, 23:27

Podkładu zapomnieli... a to pech! :lol:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9306
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 3 maja 2011, 18:54

Cóż zdarza się nawet najlepszym :P
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 13 maja 2011, 18:25

tutaj był kiedyś przejazd kolejowy...
był...
Obrazek
aktualnie jest to hałda kwk jas-mos,kiedyś była ona własnością kwk moszczenica.Ciekawe,jak JSK poprowadzi te tory do Wodzisławia,bo tędy to nie...te tory co pozostały po zamknięciu,to są,ale na kilkunastu metrach przysypane... kamieniem...Ta stara linia znajduje się tam obok słupa,tam gdzie ten znak"zakaz wysypywania śmieci".Dokładnie to niewiem,czy to Jastrzębie czy Mszana.
Obrazek
To był kiedyś budynek dróżnika.Cieszyn chyba poznaje.On jest obok kwk moszczenica,..Na fotce tego nie widać,ale krzyżowały się tu linie towarowe i osobowe(Jastrzębie-Zebrzydowice-Wodzisław).Ciężko mi focić te tory,bo ich tam już nie ma-pokradli...

Edit:
Staszku,coś gadali w radio,że ruch pociągów na trasie Zebrzydowice-Cieszyn ma zostać "okrojony"do minimum.W Raciborzu-Markowicach mieli całkowicie zamknąć linię...aż do Rybnika.Jednak studentci obronili ją,została tylko ze względu na studentów,co jeżdżą na uczelnie do Wrocławia.Mam tam koleżankę,bardziej chwali jazdę pociągiem,niż autem czy autobusem.Jak to powiedziała,do pociągu siadasz,płacisz,jedziesz i nic Cie nie obchodzi-oczywiście po za wysiadką na właściwej stacji.Kiedyś ponoć jeździła do Wrocławia autobusem,jednak powiedziała,że raz podróż zajęła jej 5godz,bo na tej drodze był wypadek.
Może to i głupie,ale ja jeszcze nigdy nie jechałem pociągiem osobowym :oops: jak się tym jeździ :?: naprawdę tam stuka puka i śmierdzi :?:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Mannerheim » 14 maja 2011, 09:25

Jorgus napisał(a):Może to i głupie,ale ja jeszcze nigdy nie jechałem pociągiem osobowym :oops: jak się tym jeździ :?: naprawdę tam stuka puka i śmierdzi :?:


Wszystko zależy od taboru.
Jeśli trafi się jakiś stary zdezelowany EN57 (popularny polski elektryczny zespół trakcyjny o konstrukcji z lat 60.) to często podróży towarzyszy stukot (szczególnie jeśli siedzisz blisko zestawu kołowego), skrzypienie, wycie silników trakcyjnych i tym podobne. Smród tylko jeśli obok jest kibelek (albo jeśli trafisz na współpasażerów którym obce jest pojęcie higieny osobistej...).
Nieco inaczej wygląda sprawa w składach zestawionych z lokomotywy i wagonów osobowych - hałas dużo mniejszy gdyż słychać tylko odgłosy kół, nie szarpie tak jak EZT, jedzie się dość wygodnie i przyjemnie.
A jeśli trafisz na jeden z nowszych składów (jakiś nowy szynobus lub lepiej szwajcarski EZT "Flirt") to już w ogóle bajka, szczególnie we Flirtach (od jakiegoś czasu jeżdżą również tam u was na Śląsku), w środku niemal idealna cisza, wygodnie i czysto, łagodna jazda, no po prostu bajka :)

Jeśli rzeczywiście do tej pory nie miałeś okazji podróżować pociągiem to nie czekaj tylko idź na stację, kup bilet i przejedź się - nawet jeśli to będzie tylko kilka kilometrów.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 15 maja 2011, 19:21

Ja znam taki zaasfaltowany przejazd tyle że na innej linii kolejowej i w innym miejscu. To taka samowolka samorządowców żeby było taniej przy naprawie drogi. I jak tu teraz jeździć drezyną?

Może to i głupie,ale ja jeszcze nigdy nie jechałem pociągiem osobowym :oops: jak się tym jeździ :?: naprawdę tam stuka puka i śmierdzi :?:


A ja nigdy nie miałem okazji jechać pociągiem z elektryczną lokomotywą ani kiblem. A to tylko dlatego że u mnie w mieście jest trakcja spalinowa. Kiedyś jak byłem na komunii u kuzynów w Wałbrzychu (mieszkają koło stacji) to co przejechał pociąg to ja wyglądałem przez okno i robiłem oczy jak stare 5zł (jeżdżą tam kible EN57 EU07 byczki) a oni mieli w sumie ubaw bo nie wiedzieli że u mnie nie ma trakcji elektrycznej ;) Niby zwykły pociąg a jednak ;)
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 15 maja 2011, 22:57

To był kiedyś budynek dróżnika.Cieszyn chyba poznaje.On jest obok kwk moszczenica,..
nie bardzo, bo nigdy tam nie byłem

Staszku,coś gadali w radio,że ruch pociągów na trasie Zebrzydowice-Cieszyn ma zostać "okrojony"do minimum
no właśnie, i to byłby dowód na to, że linii Jastrzębie-Cieszyn się jednak nie likwiduje. Likwiduje się tylko odcinek do Zebrzydowic, a dalej pociągi jednak chodzą 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości