Linie kolejowe - zaniedbania

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 22 maja 2011, 09:22

:shock:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez amisiek » 22 maja 2011, 09:24

Oj, po tym to nawet drezynka nie przejedzie. Szkoda.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 23 maja 2011, 21:41

Drezyna to i owszem, chyba by przejechała, szyny grube są i twarde, gdyby stała nad tym otworem, to mogło by być źle, ale mam pytanie - Jorguś, co się stało, że te tory się takim wężykiem "wygły"?

Mi to wygląda na jakieś ruchy górotworu, być może w wyniku działań kopalni jakiejś ? :roll:
Ale wtedy raczej są widoczne tąpnięcia, czyli zapadliska, jak na 2-giej fotce kotce :D

Sam zrobiłeś te zdjęćia?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 26 maja 2011, 22:13

cieszyn napisał(a):Drezyna to i owszem, chyba by przejechała, szyny grube są i twarde, gdyby stała nad tym otworem, to mogło by być źle, ale mam pytanie - Jorguś, co się stało, że te tory się takim wężykiem "wygły"?


Jako że jestem drezyniarzem to wydaje mi się że drezyna chyba nie przejechałaby po takim czymś. Szyny mają to do siebie że są giętkie jak "gumka od majtek" i na mój gust mogłoby się to nieciekawie skończyć. Kiedyś oglądając album o jakiejś linii kolejowej (już nie pamiętam jakiej) widziałem zdjęcie jak podmyło nasyp a szyny z podkładami wisiały w powietrzu. Cóż smutne ale niestety prawdziwe :?
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 27 maja 2011, 18:14

Tam kawałek toru wisi jakieś 3-5 m w powietrzu, ale reszta szyny jest przymocowana do podkładów. Właśnie ta reszta powinna głównie zapobiec ugięciu się szyny w dół

Nie wiem, ile taka drezyna waży, pewnie jest ich kilka rodzajów, ale szyna gruba jest jak fiks, więc gdyby drezyna po takich szynach przejechała, to chyba by dała radę ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez MRP200 » 27 maja 2011, 22:38

Mocowanie szyn do podkładów jet mocowaniem suwliwym. Utrzymuje szynę w pionie, ale zapewnia ruch wzdłużny chociażby ze względu na wydłużenie cieplne. Poszczególne odcinki szyn na torze widocznym na fotce to raczej tor klasyczny, czyli łączony łubkami. Pytanie czy te łubki jeszcze są, bo może pokradli je złomiarze. W każdym bądź razie nie ryzykowałbym wjazdu na taki tor nawet derezyną. Szyna kolejowa ma specyficzny kształt i wbrew pozorom jest dość wiotka, a przy tym krucha. Przy zbyt dużej "strzałce ugięcia " lubi się złamać. A wtedy tragedia murowana.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4284
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 28 maja 2011, 22:13

Ale nawet jeśli są łubki to franca może się wygiąć na bok i nieszczęście gotowe. Ta wyrwa w nasypie jest za duża żeby cokolwiek tu przejechało. Nawet rowerem szynowym nie odważyłbym się wjechać na takie coś.

Ale skoro już zaczęliśmy o drezynach no to powiem wam co nieco: generalnie drezyny dzielą się na dwie grupy: ręczne (potocznie zwane "moja - twoja" kiwajka lub machajka) napędzane siłą ludzkich mięśni i spalinowe. Ta druga grupa to drezyny z silnikiem od WSki (drezyny lekkie DL używane niegdyś na kolei) i drezyny z silnikiem od malucha. Te drugie są zdecydowanie lepsze bo mogą ciągnąć wagoniki z ludźmi i przewozić dość spore ładunki.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Mannerheim » 29 maja 2011, 09:47

DoubleSuper8 napisał(a):Ale skoro już zaczęliśmy o drezynach no to powiem wam co nieco: generalnie drezyny dzielą się na dwie grupy: ręczne (potocznie zwane "moja - twoja" kiwajka lub machajka) napędzane siłą ludzkich mięśni i spalinowe. Ta druga grupa to drezyny z silnikiem od WSki (drezyny lekkie DL używane niegdyś na kolei) i drezyny z silnikiem od malucha. Te drugie są zdecydowanie lepsze bo mogą ciągnąć wagoniki z ludźmi i przewozić dość spore ładunki.


Dla ścisłości dodam że są też inne drezyny (wózki motorowe) nie wymienione wyżej, takie jak WM5, WM-10, WMB-10 czy WM-15. Są to konstrukcje zdecydowanie cięższe niż drezynki pokroju DL-2. O ile lekkie drezynki używane są już niemal tylko przez miłośników kolei ("drezyniarzy") o tyle te cięższe wykorzystują kolejowe służby drogowe, różne ekipy konserwacyjne i naprawcze itp.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 29 maja 2011, 11:52

dodam jeszcze kilka fot
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w najbliższym czasie będzie filmik o kolei :)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez dawidizolator » 29 maja 2011, 11:57

Widzę słupy trakcyjne z izolatorami, na jeden fotce nawet leżał jakiś, Jorgus, powiedz czy są na ziemi jakieś izolatory czy wszystko pozabierane?
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości