Wasze instrumenty muzyczne

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez amisiek » 1 sierpnia 2011, 23:18

Heh, niestety Ketron SD-1 z samplerem i wokalizerem kosztuje ponad 5k.. szkoda, bo to świetny sprzęt w rękach dobrego muzyka. Pa500 słuchałem, rzeczywiście do grania pod obcas to bardzo dobry instrument i ma nowsze style dyskotekowe.
wadą Ketronów są moim zdaniem gorsze style typu techno, hiphop, r'n'b.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez mirror » 13 sierpnia 2011, 22:26

A gracie na czymś innym niż klawisze?? Ja gram na mandolinie i planuję kupić bandurrię. Tu link do bandurri: http://www.youtube.com/watch?v=lz1xnTSmY1I
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez moog » 5 września 2011, 21:26

Odebrałem dzisiaj:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez amisiek » 7 września 2011, 16:51

Niestety nie moje, wypożyczone na krótką chwilę E-mu orbit 9090 the dance planet. Ale fajne, do mniej klasycznych rytmów. Brzmienie nieco brudne, sztuczne, akurat do house'a czy techno. Później się pobawię tym, bo warto.
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez mirror » 8 września 2011, 18:48

A jaką muzę gracie ?? Ja uwielbiam grać Jeana Michela Jarre'a i disco polo. Wkurza mnie jak ktoś wyśmiewa disco polo. Ja uwielbiam tą muzykę i nie wstydzę się tego , że ją gram i słucham. Niedługo pokażę swoje nagrania.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez cieszyn » 8 września 2011, 21:47

Ja skończyłem Szkołę Muzyczną, ale mimo że różni ludzie mówią o gatunkach muzycznych (i dobrze) to tak ogólnie można wg mnie muzykę (z akcentem na "u" - kto tak dzis jeszcze mówi?) podzielić na Dobrą i Złą ;)

To jest całkowicie sprawa gustu, choć nie da się ukryć, że niektóre gatunki muzyczne są związane z jakimiś wyznawanymi poglądami, folozofiami czy wpływają na różne zachowania nawet całych grup społecznych.

DisoPolo to muzyka lekka, łatwa i przyjemna. Wielu uważa ją za mało ambitną, płytką, bez wyrazu, prymitywną, pretensjonalną - każdego prawo sądzić o niej inaczej. Dla mnie jest obojętna, choć na krótko można posłuchać. "Lubię" ją o tyle, że przypomina mi studenckie czasy, gdy cieszyn włóczył się po wyprawach studenckich w kraju i za granicą, towarzysząc na gitarze wielu gorącym imprezom przy ognisku i bez ogniska, w pociągu, w autobusie itp.

Natomiast muzyka heavy metalowa na przykład, z pewnych względów jest dla mnie nie do przyjęcia.

Ale dość OT - mamy tu mówić o instrumentach muzycznych.
Moja gitara gdzieś tam jest w domowych rupieciach, akordeon czeka na poważną naprawę (już czeka baaardzo długo), flet F jeszcze mam i czasem dmucham, na keybordzie czasem gram, co już tu opisywałem

Mirror - piszesz, że grasz Jeana Michela Jarre'a - jak grasz? Na zagranie tak samo jak on, z pełnym akompaniamentwm, chyba nie ma szans, więc grasz pewnie tylko główne linie melodyczne jego utworów, tak?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez amisiek » 8 września 2011, 21:57

Sporo utworów disco polo pochodzi wprost z kompozycji Italo Disco, czyli nadal lata 80te ;). Oczywiście oryginały są często zagrane lepiej, ale to często tak bywa. Mam sporą płytotekę italo;) i do tego naprawdę sporo dobrego rocka i rock'nrolla.
Ciekaw jestem jak Mirror gra utwory Jarre'a - na nowoczesnym aranżerze z sekwencerem można się pokusić o zarejestrowanie całego akompaniamentu. Gdy łączysz instrument do sekwencera (np. do komputera, ja używam Rosegarden oraz lmms, a czasami Midisoft Recording Studio) po MIDI, zrobienie ścieżka po ścieżce jest jeszcze prostsze. Nagrywasz do komputera, poprawiasz, potem możesz odtworzyć i nagrać kolejną ścieżkę. Na końcu dostajesz cały akompaniament.
Spotkałem się ze stylami do Ketrona zrobionymi właśnie pod największe hity JMJ (m.in. Oxygene 4: JARRE4 - to właśnie Oxygene cz 4, JARFLD to Magnetic Fields cz 2). Wtedy po wrzuceniu tego stylu do instrumentu, u mnie z dyskietki, wybierasz user style, w poszczególnych częściach utworu posługujesz się wyborem modu aranżera A,B,C,D. Rewelacja, ale wymaga wprawy, której niestety nie mam. W ogóle kiepski w te klocki jestem a grać nie umiem ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez mirror » 9 września 2011, 14:24

Gram same solo czasem z podkładem. Nagram dziś jak mi się uda i wam pokażę.Cliver - Zaufaj mi http://chomikuj.pl/mirror1989 w folderze klawisze. Przeraszam za format, ale nagrywałam dyktafonem, bo mam popsute cos w kompie
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez lampa123 » 30 września 2011, 18:43

moog napisał(a):Odebrałem dzisiaj:
Obrazek

Pokażesz jak działa ten sampler?
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez dawidizolator » 14 października 2011, 20:29

To ja też zaprezentuję mój "instrument" muzyczny, mam nadzieję że dałem do dobrego wątku no bo to w sumie instrument, swojego seta na tym można nagrać, mixować również, oceniajcie: :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konsola DJ'ska firmy Hollywood, model: BEST-DJ. Czytnik płyt CD/DVD, kart SD, USB i wejścia AUX do podłączenia np. komputera, telefonu. Posiada wyjścia: AMP - do wzmacniaczów mocy oraz REC - do nagrywania moich mix'ów i setów. Konsola ma wbudowany mixer, crossfader (X-Fader) i wiele innych bajerów :) .
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości