Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez OUKS340 » 8 grudnia 2010, 01:10

Przeczytałem w portalu "Twoja pogoda" że to dopiero rozgrzewka tegorocznej zimy. Aż strach pomyśleć co może być dalej :?
OUKS340
 
Posty: 1930
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Misiumac » 8 grudnia 2010, 19:10

OUKS340 napisał(a):Przeczytałem w portalu "Twoja pogoda" że to dopiero rozgrzewka tegorocznej zimy. Aż strach pomyśleć co może być dalej :?

Wież mi, ten portal to totalna kicha :!: Często wprowadza ludzi w błąd, opracowuje jakieś bezsensowne i rzadko sprawdzalne prognozy pogody (zwłaszcza te 16-sto dniowe które zmieniają się co chwilę).
Moja opinia na temat tego portalu jest na poziomie zerowym ;)
Misiumac
 

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez amisiek » 8 grudnia 2010, 20:24

:arrow: Misiumac,
A jak praktycznie oceniasz sprawdzalność prognoz z pogodynki (cosmo aladdin) oraz icmu (um nowy i coamps)? Komentarze meteorologa są w porządku bo to profesjonalny portal a nie jakiś wybryk natury.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez MRP200 » 10 grudnia 2010, 23:04

Skoro jesteśmy przy aktualne sytuacji pogodowej w Polsce, to zobaczcie, jakimi drogami muszę codziennie dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do pracy
Obrazek
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez cieszyn » 10 grudnia 2010, 23:09

No to ja Ci nie zazdroszczę, sorry, że nie pamiętam czym to dojeżdżasz? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez MRP200 » 10 grudnia 2010, 23:13

Renault Clio. Silnik tylko 1170 cm3. Ale daje sobie radę na takich drogach. Warunek aby nie władować się w zaspę, bo jak się powiesisz na podwoziu, to tylko łopata i się odkopywać. Niestety, na tej trasie jest wiele miejsc, gdzie śnieg jest cały czas nawiewany z pól przez co tworzą się lokalne zaspy.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez cieszyn » 10 grudnia 2010, 23:16

Ale tam jest tak ciasno, że jak się trafi z 2 str autobus czy TIR, to kicha! nie wyminiecie się
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez MRP200 » 10 grudnia 2010, 23:24

Ciasno niestety jest. Fotka jest z odcinka trasy, gdzie ciężarówki i autobusy są rzadkością. Ale i tak jest czasami problem wyminąć się z osobówką. W takich warunkach i tak za szybko się nie pojedzie, więc jak się widzi auto z przeciwka to jedzie się "na mijankę", wykorzystując miejsca w zaspach. Bardziej niepewny jest dalszy odcinek trasy, bo to już droga powiatowa, po której jeździe wszystko, w tym autocysterny do pobliskiej NAFTOBAZY. Jak przypadkiem taki TIR z naczepą utnie w zaspie, to o razu blokuje całą drogę. Nie ukrywam, że w takich sytuacjach przydaje się CD-radio.
Obawiam się, że najgorsze przed nami, bo na weekend znów zapowiadają opad śniegu.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez KaszeL » 10 grudnia 2010, 23:28

Ja ze swoim tylnym napędem raczej bym nie przejechał :P
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Misiumac » 11 grudnia 2010, 18:47

:arrow: Amiśku,
Model UM oceniam jako dobry i dosyć często sprawdzalny pod względem opadów. Na inne zjawiska jeszcze nie zwróciłem większej uwagi, jednak myślę, iż będzie równie dobry jak w prognozowaniu opadów. Jeśli chodzi o COAMPS to również nie mam do niego większych zastrzeżeń, oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że jest on aż na 84 godziny i ma nieco mniejszą sprawdzalność niż UM. Ogólnie rzecz biorąc stronę ICM oceniam jako bardzo dobra, komentarze synoptyków zawsze napisane są jasno i na temat.
Pogodynka (portal pogodowy IMGW) jest jak dla mnie stroną na ogół OK, jednak czasami potrafi nieźle szfankować (choćby nawet z radarami które często pokazują jakieś nie istniejące chmury o dużej odbiciowości).
To chyba na tyle.
Misiumac
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości