Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez matit1 » 1 stycznia 2020, 16:41

Ponoć jest tam dioda XM-L2 o barwie +- 5000K. C8 ogólnie jest mała i poręczna, a myślę że zdecydowanie lepsza w porównaniu do tej drugiej. Ja jestem z niej ogólnie zadowolony i polecałbym C8 ale to moje zdanie.

Moja tak wygląda
viewtopic.php?f=61&t=6496#p239680
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 1 stycznia 2020, 20:53

To chyba zamowię klon c8 zastanawiam się tylko czy brać model z tm COB na obudowie, czy bez. Dioda L2 U3 cz T6? Może T6 a jak mi się znudzi to wstawię sobie L2. Dobrze kombinuję?
Jeszcze jedno pytanie jak wypada ten convoy C8 w pomieszczeniach czy spot nie jest za jasny i nie razi i czy wiązka nie jest zbyt wąska?
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez matit1 » 3 stycznia 2020, 20:28

Do świecenia z bliskiej odległości to nie jest zbyt idealna z powodu wąskiego kąta świecenia , ale skoro pisałeś, że masz inną latarkę o szerokim kącie to z tym chyba problemu nie będzie. W tej z ostatniego linku podane jest, że są 2 poziomy :średni i max więc przy średniej mocy nie powinno razić( co innego świecenie po oczach ale tego nie polecam :)) Tu jeszcze ten w miarę wąski kąt rekompensuje powiedzmy poświata która ma dużo większy kąt świecenia i doświetla trochę przestrzeń której nie obejmuje ten główny strumień światła. Widać to z resztą na którymś z ostatnich zdjęć na stronie z 3 linku gdzie jest świecone na ścianę. Mi ogólnie bardzo przydaje się do robienia nocnych zdjęć linii 400kV itp. które tu wstawiałem nie raz.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 3 stycznia 2020, 21:40

Nie mogłem się zdecydować i kupiłem dwie latarki C8 i 502B, obie na tej samej diodzie. Jak przyjdą to zlbaczę która mi bardziej podejdzie, druga pogonię po kosztach.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez matit1 » 4 stycznia 2020, 15:35

Jak już je będziesz miał to pokaż i napisz jakie wrażenia
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Marcin » 2 kwietnia 2020, 13:58

Witajcie Koledzy!
Chciałem się zapytać osoby które bardziej ogarniają temat takich problemów. A mianowicie posiadałem starego PC'ta i działał do jakiegoś czasu. Później przestał, a jego zachowanie jest dość dziwne - po uruchomieniu, jak to się powinno dziać migają sobie raz wszystkie lampki na klawiaturze, wentylator od CPU się kręci, ono samo też się grzeje, z tym, że głośnik od BIOS'u wydaje dźwięki jakby stukania, a CD-ROM ciągle jest w stanie jakby miał szukać ścieżki jakiejś płyty.. w nieskończoność. Monitor nie pokazuje żadnego obrazu. Pomimo prób z różnymi RAM'ami w różnej ich konfiguracji problem dalej jest taki sam. Problem na 100% nie leży po stronie zasilacza. Bez karty graficznej i bez włożonego RAM'u problem jest identyczny. Płyta to Biostar M7VIZ ver. 8.0, procek AMD Athlon XP. Całość bodajże z 2003r. Celem lepszego wskazania i zaprezentowania problemu załączam film:

wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez lumix26 » 2 kwietnia 2020, 14:40

miałem kiedyś taki sam przypadek oczywiście inna płyta główna ,piszczyk w płycie głównej piszczał cały czas z przerwami i chodziła cały czas stacja dyskietek ,bios padł,musiałem wgrać nową wersję na dyskietkę z odpowiednią nazwą i wystartować odpowiednią kombinacją z klawiatury by automatycznie wgrał fimware biosa z dyskietki
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Gismot » 2 kwietnia 2020, 21:21

Zresetuj bios do ustawień fabrycznych, jeśli to nie pomoże to uruchom płytę główną bez CPU lub go podmień.

Chłodzenie CPU masz poprawnie założone?
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Marcin » 2 kwietnia 2020, 22:43

Gismot napisał(a):Zresetuj bios do ustawień fabrycznych, jeśli to nie pomoże to uruchom płytę główną bez CPU lub go podmień.

Chłodzenie CPU masz poprawnie założone?


Bios był resetowany, poprzez zworkę jak i wyjmowanie na pewien czas baterii. Bez CPU nie dzieje się nic, tzn. włącza się ale nic poza tym nie daje z siebie. Chłodzenie jest dobrze założone. Znajomy który miał identyczny problem, poradził mi wymianę kondów, toteż spróbuję pójść tą drogą. Nie mam innego CPU na socket A462 niestety.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 4 kwietnia 2020, 18:14

W przypadku braku obrazu prawdopodobne jest uszkodzenie karty graficznej (miałem taki przypadek) lub monitora.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości