Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 8 maja 2018, 21:09

Ja swoje LRJ odpalam zwykłym UZ-tem dwukońcówkowym, ale fakt, że świecę nimi "od święta". Do zbudowania ZLM potrzebny jest zapłonnik do świetlówek dużej mocy 160 W, bo popularne do rur 40 W niezbyt nadają się.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 8 maja 2018, 21:44

Można zbudować ZLM na zapłonniku świetlówkowym i będzie działał bez większych problemów. Trzeba tylko usunąć z zapłonnika kondensator.
A odpalanie LRJ zwykłym UZ na pewno jej nie zaszkodzi :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Farel03 » 8 maja 2018, 22:06

MRP200 napisał(a):Ja swoje LRJ odpalam zwykłym UZ-tem dwukońcówkowym, ale fakt, że świecę nimi "od święta". Do zbudowania ZLM potrzebny jest zapłonnik do świetlówek dużej mocy 160 W, bo popularne do rur 40 W niezbyt nadają się.

Nie wiem, jak ja te testy robiłem. Mój nie chciał działać. Raz zapalał po kilku piknięciach, raz po 5 minutach, a często nigdy. Mam Philipsy S12 i S16. Popróbuję z nimi jesze poeksperymentować
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez OUKS340 » 8 maja 2018, 23:38

Odpalasz ją starym TUZem w szarej obudowie :?: Niestety one mają swoje kaprysy :roll: Były serie niedopracowane, które to albo nie dały rady odpalić lampy (dając zbyt słaby impuls) albo po prostu uszkadzały się po krótkim czasie eksploatacji. Mam kilka kwadratówek i w żadnej z nich jak jak je dostałem TUZ nie działał.
P. S. Co do jakości TUZów wypowiadał się elektryk, który serwisował kwadratówki na PKP.
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Whites86 » 9 maja 2018, 09:27

kamil napisał(a):Problem być może banalny ale czy odpalanie lampy LRJ 400W zwykłym tuzem jej nie zaszkodzi czy lepiej zbudować układ zlm ?

co ma zaszkodzić lampie która jest przystosowana do odpalania tuzem ? :) jakikolwiek tuz użyjesz czy to będzie 2 przewodowy, 3 przewodowy czy jakikolwiek inny nie ma to żadnego znaczenia
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 9 maja 2018, 11:07

To dzięki za wyjaśnienie tematu :) Jeszcze czy LRJ do pracy wymaga rtęciowego dławika czy sodowy też może być ? Tak po za tematem to ja nic nie mam do starych szarych tuzów posiadam taki z mocno leciwej kwadratówki i dalej działa bezproblemowo co najlepsze lepiej odpala lampy niż ids klepany przez elgo .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Alexander » 9 maja 2018, 11:14

LRJ jest przystosowany do pracy na stateczniku STH-400, choć dosyć trudno go dostać, więc w tym wypadku lepszy będzie rtęciowy ;)
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 9 maja 2018, 16:50

kamil napisał(a):To dzięki za wyjaśnienie tematu :) Jeszcze czy LRJ do pracy wymaga rtęciowego dławika czy sodowy też może być ? Tak po za tematem to ja nic nie mam do starych szarych tuzów posiadam taki z mocno leciwej kwadratówki i dalej działa bezproblemowo co najlepsze lepiej odpala lampy niż ids klepany przez elgo .


No w to akurat nie uwierzę :) Mam 4 sztuki nowiutkich IDSów. 2szt 4-1 i 2szt 4-2. Wszystkie odpalają o wiele lepiej niż nawet nowy nigdy nie używany TUZ-U400.
Układy TUZ są fajne bo fajnie wyglądają ale pod względem użytkowym niestety kiepsko. TUZa z mojej Strady OUS400 musiałem zreanimować w radykalny sposób - patrosząc go z oryginalnych "flaków" i montując do obudowy współczesny zapłonnik 3 przewodowy. Wykorzystałem do tego oryginalną kostkę więc z zewnątrz nic nie widać, układ połączeń się zgadza jedyne co się nie zgadza to wnętrzności :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 9 maja 2018, 18:07

Może mi się trafiła jakaś lepsza sztuka ;) Skoro jesteśmy przy tuzach może miał by ktoś schemat takiego równoległego dwu przewodowego tuza , ciekawy jestem jak to jest zrobione i mając schemat pokusił bym się o zbudowanie własnego i poeksperymentowanie z nim .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 9 maja 2018, 21:13

Proszę bardzo
Obrazek
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości