Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 16 grudnia 2018, 09:33

Wg producenta odpowiada za to scalak jego symbol widać na zdj. Jednak po wrzuceniu go do google nie ma najego temat informacji.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 16 grudnia 2018, 11:55

Te układy scalone są produkowane na specjalne zamówienie producentów oświetlenia i nie występują w wolnej sprzedaży. Podobne układy występuja w lampach typu filament.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Postprzez Farel03 » 18 grudnia 2018, 19:39

Dostałem do naprawy oprawę LED. Wyszło, że z hukiem padł zasilacz. Na wejściu spore okopcenie oraz za mostkiem kilka zwęglonych elementów SMD wraz z przytopioną folią izolującą. W wziązku z tym przydałoby się kupić nowy. Jako, że sam nie działam za bardzo w LEDach, pytanie kieruję do osób, które robiłby już różne projekty diodowe. Jakie zasilacze polecacie ? (domyślam się, że markowe są dużo lepsze od chińszczyzny) Mile widziane propozycje o podwyższonym IP :) (mam drobne podejrzenia, co mogło spowodować tą awarię). Ewentualne bajery typy ściemnianie są zbędne. Pasek LED jest tridonica RA 90

Obrazek
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Gismot » 18 grudnia 2018, 19:53

Farel03 napisał(a):Dostałem do naprawy oprawę LED. Wyszło, że z hukiem padł zasilacz. Na wejściu spore okopcenie oraz za mostkiem kilka zwęglonych elementów SMD wraz z przytopioną folią izolującą. W wziązku z tym przydałoby się kupić nowy. Jako, że sam nie działam za bardzo w LEDach, pytanie kieruję do osób, które robiłby już różne projekty diodowe. Jakie zasilacze polecacie ? (domyślam się, że markowe są dużo lepsze od chińszczyzny) Mile widziane propozycje o podwyższonym IP :) (mam drobne podejrzenia, co mogło spowodować tą awarię). Ewentualne bajery typy ściemnianie są zbędne. Pasek LED jest tridonica RA 90

Podaj parametry paska LED lub Drivera LED, diody posiadają rezystory ograniczające?
Z zasilaczy to np.: DELTA, MEAN WELL,
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Postprzez Farel03 » 18 grudnia 2018, 20:06

@Gismot

Parametry zasilacza widać (powinno być widać na zdjęciu)

Napięcie wyjściowe - 50-100v (bez obciążenia 125v)

Prąd wyjściowy - 350mA

Moc wyjściowa - 35W

Pasek LED składa się z 2 modułów Tridonic (jeden 32V 250mA) (drugi 64V 250mA) połączonych szeregowo (czyli całość wymaga 96V przy 250mA do działania pełnią mocy). Diody nie posiadają rezystorów ograniczających
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 19 grudnia 2018, 07:55

Oprawa pracowała na zewnątrz budynku?

Najprawdopodobniej w zasilaczu zwarcia dostały tranzystory kluczujące.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez KaszeL » 19 grudnia 2018, 21:30

Jeśli zależy Ci na jakości, to polecam coś z Mean Well. Koniecznie IP68 i problemy się skończą. Niestety tanio nie będzie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Farel03 » 19 grudnia 2018, 21:44

@slaweklampy
Oprawa pracowała w łazience mając IP20 czyli poniżej wymaganego --> para wodna w końcu zrobiła swoje

@KaszeL
Mean well prawie by był, z tym, że w uwagi na jego rozmiar musiałby być zamontowany pod paskiem. Wg. danych paska, nagrzewa się on do 85° (to chyba jego max temperatura pracy). Mean Well, który znalazłem ma temperaturę pracy max 80°C. Uważam, że w dłuższej perspektywie mógłby to być problem. Z tego powodu raczej wezmę Osrama o nieco niższym prądzie (300mA zamiast 350mA). Strumień nieco spadnie, ale będzie mógł być zamontowany tak jak Tridonic (nie będzie problemów z temperaturą)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 4 stycznia 2019, 16:21

Ostatnio wpadłem na pomysł związany z elektroniką. Mam zamiar zastosować do podgrzewania naczynia szklanego z roztworem trawiącym za pomocą grzałki od czajnika elektrycznego Zelmer w wersji z płaskim dnem (nie spiralna). Moc znamionowa 2400W przy zasilaniu napięciem 230V, jednak będzie podłączona przez transformator o napięciu kilkudziesięciu woltów w celu zmniejszenia mocy. Czy to dobry pomysł?

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez AsXSn » 4 stycznia 2019, 16:59

Nie było by można podłączyć przez jakiś dławik rtęciowy np 700W? lub mniejszy?
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości