Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Postprzez Farel03 » 9 października 2018, 20:33

Jeżeli jest złej pojemności lub o dużej tolerancji to tak. Jednak gdy jest sprawny, nie zgodzę się. W szkole jest mnóstwo opraw z lat 60-90 z układem antystoboskopowym i nie ma wyraźnej tendencji padania strony pojemnościowej szybciej od indukcyjnej. Dodatkowo ten kondensator troszeczkę zmniejsza prąd, przez co gdy działa ze starym statecznikiem na 220v (gdy teraz mamy 230-250v), to może nawet pomagać rurom
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Marcin » 9 października 2018, 20:57

Ja wywalam kondensatory z opraw poniżej 1995r. W mojej OUR 125 kondensator wizualnie był cudny, odpaliłem więc oprawę... 5 minut później zaczął się on gotować - dosłownie (dźwięk można porównać do iskrzenia połaczonego z gotowaniem się ziemniaków), na szczęście zdążyłem odłączyć ją od sieci.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re:

Postprzez Whites86 » 9 października 2018, 21:05

Farel03 napisał(a):Jeżeli jest złej pojemności lub o dużej tolerancji to tak. Jednak gdy jest sprawny, nie zgodzę się. W szkole jest mnóstwo opraw z lat 60-90 z układem antystoboskopowym i nie ma wyraźnej tendencji padania strony pojemnościowej szybciej od indukcyjnej. Dodatkowo ten kondensator troszeczkę zmniejsza prąd, przez co gdy działa ze starym statecznikiem na 220v (gdy teraz mamy 230-250v), to może nawet pomagać rurom

nigdy się nie spotkałem z tym by w czymkolwiek on pomagał, a miałem do czynienia z setkami opraw na rury , również przy tych które miałem okazje tylko obserwować normą i standardem był utrudniony zapłon i szybsze zużycie swietlowki zasilanej przez kondensator
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez AsXSn » 10 października 2018, 09:03

Marcin napisał(a):Ja wywalam kondensatory z opraw poniżej 1995r. W mojej OUR 125 kondensator wizualnie był cudny, odpaliłem więc oprawę... 5 minut później zaczął się on gotować - dosłownie (dźwięk można porównać do iskrzenia połaczonego z gotowaniem się ziemniaków), na szczęście zdążyłem odłączyć ją od sieci.

Tu chodzi o kondensator wpięty szeregowo do obwodu świetlówki ;)
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Marcin » 10 października 2018, 13:34

AsXSn napisał(a):
Marcin napisał(a):Ja wywalam kondensatory z opraw poniżej 1995r. W mojej OUR 125 kondensator wizualnie był cudny, odpaliłem więc oprawę... 5 minut później zaczął się on gotować - dosłownie (dźwięk można porównać do iskrzenia połaczonego z gotowaniem się ziemniaków), na szczęście zdążyłem odłączyć ją od sieci.

Tu chodzi o kondensator wpięty szeregowo do obwodu świetlówki ;)


Takie również kończą w śmietniku, a jak mi się nudzi to w imadle :twisted:
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Postprzez Farel03 » 10 października 2018, 16:17

@Marcin

Po co je niszczyć ? Jeżeli kondensator ma odpowiednią pojemność i dławik jest dostosowany do pracy w układzie antystoboskopowym, to nie ma prawa wpływać na żywotność rur
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 10 października 2018, 17:47

W moich bn-ach, kondensatory są z 1985 roku, wyglądają na całkiem, ale jeden okazał się być uszkodzony. Oprawy jak je dostalem były sfatygowane, ale czyszczenie i już wyglądają jak nowe.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez latarnik » 10 października 2018, 18:59

Mnie jeszcze nie trafiły się felerne kondensatory w oprawach - przynajmniej nie miałem wycieków ani eksplozji.

Dlatego jak na razie wszystkie kondensatory użytkuję :P
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re:

Postprzez Marcin » 11 października 2018, 07:07

Farel03 napisał(a):@Marcin

Po co je niszczyć ? Jeżeli kondensator ma odpowiednią pojemność i dławik jest dostosowany do pracy w układzie antystoboskopowym, to nie ma prawa wpływać na żywotność rur

Każde kondensatory wyrzucam. Stoboskop mi nie przeszkadza. Jeżeli bardzo potrzebuję kondensatora to wolę kupić nowy. Mój kolega chce te kondensatory więc mu zostawiam niektóre, mam już ich 3. A i w imadle kończą te uszkodzone ;)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 13 października 2018, 11:01

Czym wypełniacKeramzytie fundament rozdzielnicy wolnostojącej żeby w środku nie skraplała się woda ? Myślałem o zalaniu cienką warstwą betonu .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości