jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Dyskusja na tematy dowolne

jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez Whites86 » 6 lipca 2008, 20:31

ok przedstawiam wam krótka historyjke obrazkową (taka jak chciałKaszel ) jak wykonalem mojego LRa ;)
zdiecie nr 1 potrzebny nam 1 LRF i jakis pilnik najlepiej jak najdrobniejszy (ja uzylem do metalu takiego jak na zdieciach :P)
Obrazek
zabieramy sie za pilowanie ;) trzeba naprawde uwazac bo ten sposob niejest bezpieczny mozna bardzo latwo uszkodzic lampe , pilowanie trwa ok 15 minut (lepiej wolno a dokladnie) zd. nr 2
Obrazek
po wypilowaniu otworu sytuacja wyglada następująco:
Obrazek
gdy mamy juz gotowy otwór poswiecamy kilka bezpieczników (ok 4 -7) i wysypujemy piasek do bańki LRFa ;]
(zwykly piach moze porysowac delikatne szklo lampy od wewnątrz i wtedy bedzie lipa)
Obrazek
po wsypaniu piachu bełtamy tym we wszystkie strony do calkowitego starcia luminoforu
Obrazek
gdy luminofor juz calkowicie sie zetrze i sytuacja wyglada tak:
Obrazek
wysypujemy piach,
Obrazek
w bance pozostanie "kurz" po luminoforze zeby sie go dokladnie pozbyc nalezy powtórzyc czynnosci takie jakie sa podane od przykladu 4 ,zamiast piachu używamy spirytusu lub wody powtarzajac czynnosci do calkowitego wyczyszczenia wnętrza bańki, i pozostawiamy ją do calkowitego wyschnięcia :)

po wyschnieciu nasz "nowy" LR jest gotowy do użycia :mrgreen:
Obrazek


zycze powodzenia w "produkcji" :mrgreen:
:idea: * niebiore odpowiedzialnosci za powstale szkody :!:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez cieszyn » 6 lipca 2008, 20:40

Fajny instruktaż !!! Extra fotki :shock:

Już nie pamiętam, a pokazywaleś nam, jak toto potem świeci?
Przecież bez luminoforu leci na nas promieniowanie UV - szkodliwe i niewidoczne,
A działa taka lampa wogóle po wytarciu luminoforu?

Swoją drogą myślałem, że ten luminofor się trochę lepiej trzyma bańki lampy, a tu .. . drobny piasek go wyzamiatał i cześć

PS. to już teraz wiem, jak mój dawny kolega ze studiów robił z kinoli (kineskpopów :D ) AKWARIUM
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez Whites86 » 6 lipca 2008, 20:43

cieszyn napisał(a):Fajny instruktaż !!! Extra fotki :shock:

Już nie pamiętam, a pokazywaleś nam, jak toto potem świeci?
Przecież bez luminoforu leci na nas promieniowanie UV - szkodliwe i niewidoczne,
A działa taka lampa wogóle po wytarciu luminoforu?

Swoją drogą myślałem, że ten luminofor się trochę lepiej trzyma bańki lampy, a tu .. . drobny piasek go wyzamiatał i cześć

pokazywałem ;) fotki sa w mojej kolekcji ;) to swieci bez problemu bo dopuki jarznik jest caly to bedzie swiecic banka jest tylko osłoną a jesli chodzi o UV to przez 5 minut swiecenia tym nic mi sie niestanie ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez swietlik » 6 lipca 2008, 20:48

Niezła robota ;)
Choć szczerze z tym pilnikiem to kicha :!: :!: Mogłeś wziąć gumówkę z tarczą widiową lub zwykłą do betonu. Przy ostrożności powstał by otwór bez pęknięć :) Pilnik do metalu się totalnie nie nadaje. Już lepiej wziąć taki do paznokci. Najlepiej oczywiście bańkę podgrzewać miejscowo łukiem elektrycznym. wtedy szkło się topi a podciśnienie w bańce samo zrobi otwór :)
No cóż człowiek uczy się na błędach ja zanim zrobiłem takiego fajnego LRa uszkodziłem z 3 rtęciówki :mrgreen:

cieszyn napisał(a):Fajny instruktaż !!! Extra fotki :shock:

Już nie pamiętam, a pokazywaleś nam, jak toto potem świeci?
Przecież bez luminoforu leci na nas promieniowanie UV - szkodliwe i niewidoczne,
A działa taka lampa wogóle po wytarciu luminoforu?

Swoją drogą myślałem, że ten luminofor się trochę lepiej trzyma bańki lampy, a tu .. . drobny piasek go wyzamiatał i cześć

PS. to już teraz wiem, jak mój dawny kolega ze studiów robił z kinoli (kineskpopów :D ) AKWARIUM

Cieszyn przecież bańka szklana nie przepuszcza UV. Po co te nerwy ;)
Ostatnio edytowano 6 lipca 2008, 20:50 przez swietlik, łącznie edytowano 1 raz
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez cieszyn » 6 lipca 2008, 20:53

Nie ma żadnych nerwów - co to już doradzić nic nie można?
Już się nie odzywam, niech każdy robi eksperymenty z UV na swoją odpowiedzialność
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez Whites86 » 6 lipca 2008, 20:54

swietlik napisał(a):Niezła robota ;)
Choć szczerze z tym pilnikiem to kicha :!: :!: Mogłeś wziąć gumówkę z tarczą widiową lub zwykłą do betonu. Przy ostrożności powstał by otwór bez pęknięć :) Pilnik do metalu się totalnie nie nadaje. Już lepiej wziąć taki do paznokci. Najlepiej oczywiście bańkę podgrzewać miejscowo łukiem elektrycznym. wtedy szkło się topi a podciśnienie w bańce samo zrobi otwór :)
No cóż człowiek uczy się na błędach ja zanim zrobiłem takiego fajnego LRa uszkodziłem z 3 rtęciówki :mrgreen:

wiem ze pilnik to kicha ale jak widzisz to moja 1 próba i udana ;) tarcz widiowych niemam do betonu tez nie a do obcinania LRFa nieoplacalo mi sie ich kupowac pozatym moja gumówka ma takie bicie ze rozwalilbym LRFa za 1 podejsciem, pilnik do paznokci tezs niedal rady bo sie sporo nim nameczylem, niemam tez mozliwosci wytworzenia luku elektrycznego ktory przepalil by równomierny otwór najlepiej pod gwintem , mi niestety nieudalo sie tego gwintu "obezwladnic" dlatego wypilowalem otwór nad nim
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez swietlik » 6 lipca 2008, 20:58

Whites86 napisał(a):
swietlik napisał(a):Niezła robota ;)
Choć szczerze z tym pilnikiem to kicha :!: :!: Mogłeś wziąć gumówkę z tarczą widiową lub zwykłą do betonu. Przy ostrożności powstał by otwór bez pęknięć :) Pilnik do metalu się totalnie nie nadaje. Już lepiej wziąć taki do paznokci. Najlepiej oczywiście bańkę podgrzewać miejscowo łukiem elektrycznym. wtedy szkło się topi a podciśnienie w bańce samo zrobi otwór :)
No cóż człowiek uczy się na błędach ja zanim zrobiłem takiego fajnego LRa uszkodziłem z 3 rtęciówki :mrgreen:

wiem ze pilnik to kicha ale jak widzisz to moja 1 próba i udana ;) tarcz widiowych niemam do betonu tez nie a do obcinania LRFa nieoplacalo mi sie ich kupowac pozatym moja gumówka ma takie bicie ze rozwalilbym LRFa za 1 podejsciem, pilnik do paznokci tezs niedal rady bo sie sporo nim nameczylem, niemam tez mozliwosci wytworzenia luku elektrycznego ktory przepalil by równomierny otwór najlepiej pod gwintem , mi niestety nieudalo sie tego gwintu "obezwladnic" dlatego wypilowalem otwór nad nim

Mam małą gumówkę i ciąć można delikatnie ;) Fakt tarcz widiowa kosztuje trochę.
Chodziło mi o pilnik do paznokci nie z metalu. Siostra miała raz taki fajny jakby pokryty ziarenkami. Był drogi a ja go zniszczyłem robiąc otwór w żarówce :mrgreen: Siora się wściekła :P
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez KaszeL » 6 lipca 2008, 21:03

Super poradnik! Jak widzę, udało się bez problemu :) Teraz masz dwa LR 250? :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez Whites86 » 6 lipca 2008, 21:08

KaszeL napisał(a):Super poradnik! Jak widzę, udało się bez problemu :) Teraz masz dwa LR 250? :)

niee nadal mam jednego ;) ten na pierwszych 2 zdieciach sluzyl jako "statysta" tak dla pokazu ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: jeden ze sposobów na wykonanie LRa :)

Postprzez Luk » 6 lipca 2008, 21:31

A ta wypiłowana dziura zostanie tak?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości