Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez Jorgus » 14 września 2010, 13:29

cieszyn napisał(a):PS - w niektórych krajach się już powoli zabrania używania tych upierdliwych burczków, jak tak sąsiad lub czasem kilku sąsiadów włączą te kosiarki, to można na łeb dostać od tego głupiego burczenia :lol:

te kosiarki to jeszcze nic,pomyśl sobie,że obok mojego domu(teren kopalni)są telefony które mają dołączone dwucewkowe KBB(bez tuby).Tego to sie zawsze lękam,jak to za buczy w nocy...to w wszystkich domach zaświeca się światło.Ci co mają małe dzieci to dopiero mają na to nerwy-no wiadomo dlaczego.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez qba » 14 września 2010, 17:56

cieszyn napisał(a):Ja to jestem wrogiem wszelkiego mobilnego sprzętu ogrodowego na 230 V

Dopóki nie wymyślą bezprzewodowego przekazu energi niech te kosiarki są tylko na silniki spalinowe

PS - w niektórych krajach się już powoli zabrania używania tych upierdliwych burczków, jak tak sąsiad lub czasem kilku sąsiadów włączą te kosiarki, to można na łeb dostać od tego głupiego burczenia :lol:

Ten przedłużacz nie był akurat używany do kosiarki. Ja też wolę spalinową kosić trawę, bo w elektrycznej wkurza ten kabel. Husqvarna produkowała kosiarki akumulatorowe i na energię słoneczną, ale nie bardzo się chyba przyjęły.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez OUKS340 » 14 września 2010, 23:55

MRP200 napisał(a):Wymyślono. Są do kupienia akumulatorowe kosiarki oraz inne elektronarzędzia ogrodowe. Na pewno taki sprzęt ma kilka zalet. Nie smrodzi, i nie ma problemu z plątającym się przewodem. Jedyny problem, to ograniczony czas pracy, chyba, że mamy przynajmniej dwa akumulatory.
Ja mam specjalnie wyprowadzone gniazda do kosiarki zasilane poprzez osobne RCD. Raz nawet uchroniło mnie to przed porażeniem.

Ja tak samo zasilam swoją kosiarkę. Przy domu stoi mała rozdzielnia do zasilania oświetlenia ogrodu, gniazda do kosiarki. Oczywiście rozdzielnia ta posiada włwsny wyłącznik RCD :)
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez cieszyn » 15 września 2010, 00:14

MRP200 napisał(a):Wymyślono. Są do kupienia akumulatorowe kosiarki oraz inne elektronarzędzia ogrodowe. ..... .


Otóż ja nie o tym pisałem - bowiem:
bezprzewodowego przekazu energi
chyba jeszcze nie wymyślono. Jasne jest, że urządzenie nim zasilane musiało by mieć w standardzie np. podstawowe zasilanie akumulatorowe, jako gwarancja ciągłości działania, a przekaz bezprzewodowy dosyłał by do urządzenia energię potrzebną dla podtrzymania jego pracy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez Jorgus » 28 września 2010, 22:27

Michal napisał(a):No właśnie,z powodu rutyny kilka lat temu zginął mój kolega na linii 15kV,wyłączył w stacji nie to pole które trzeba było,i nie SPRAWDZIŁ ZANIKU NAPIĘCIA :!:


niedawno, niedaleko mnie monterzy wymieniali izolatory na słupach Wn.Przed założeniem uziemniaczy dotykali każdą linię jakimś ...wyglądało jak kij od miotły,ale co to tak dokładnie mieli :?:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez KaszeL » 28 września 2010, 22:52

Tester obecności napięcia, taka większa wersja próbnika :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez Whites86 » 29 września 2010, 15:39

Jorgus napisał(a):
Michal napisał(a):No właśnie,z powodu rutyny kilka lat temu zginął mój kolega na linii 15kV,wyłączył w stacji nie to pole które trzeba było,i nie SPRAWDZIŁ ZANIKU NAPIĘCIA :!:


niedawno, niedaleko mnie monterzy wymieniali izolatory na słupach Wn.Przed założeniem uziemniaczy dotykali każdą linię jakimś ...wyglądało jak kij od miotły,ale co to tak dokładnie mieli :?:

to był wskaźnik obecnosci napięcia na izolowanym drązku ;) przed przystąpieniem do pracy musisz linie uziemic, a zanim ją uziemisz musisz sprawdzic brak napięcia, jako że jest to linia średniego napiecia niemoglbys tak poprostu trzymac go w dłoni bo przekroczylbys dopuszczalną bezpieczną odleglosc dlatego stosuje się ten drązek bo dopuki ta linia nie jest uziemiona musisz traktować ją tak jak by byla pod napięciem (mimo ze zasilanie jest odlączone)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez MRP200 » 30 września 2010, 10:56

Do sprawdzania obecności napięcia na przewodach linii nn, SN i WN, oraz na analogicznych szynach rozdzielni, obecnie powszechnie używa się elektronicznych akustyczno-optycznych wskaźników napięcia, mocowanych na drążku izolacyjnym. Przy braku napięcia wskaźnik generuje dość głośny przerywany dźwięk. W przypadku dotknięcia przewodu pod napięciem dźwięk przechodzi w ciągły.
W rozdzielniach wnętrzowych SN i WN do niedawna stosowano wskaźniki neonowe, jednak wskaźniki te były dość zawodne, a przy każdorazowym użyciu wymagały obowiązkowego dwukrotnego sprawdzenia działania na przewodzie, który był pod napięciem. Akustyczno-optyczne wskaźniki produkowane są na określone napięcia znamionowe. Jest to o tyle ważne, że wskaźnik na napięcie wyższe, może nieprawidłowo sygnalizować przy niższym napięciu. Np. wskaźnik na 15 kV użyty na linii nn 0,4 kV może nie zasygnalizować, że linia jest pod napięciem.
Przykład wskaźników akustyczno-optycznych ze strony producenta:
http://www.aktywizacja.com.pl/content/...ny-wska%C5%BAnik-napi%C4%99cia-aown-4
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Zagrożenia i zdarzenia związane z prądem

Postprzez cieszyn » 30 września 2010, 22:49

Link nie prowadzi do widoku wskaźnika. Dostaję komunikat:

Strona nie znaleziona


Może teraz ? http://www.aktywizacja.com.pl/content/a ... cia-aown-4
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości