Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Watt » 16 lutego 2015, 23:42

Pewnie niedługo UE zatrudni stado kontrolerów, który będą chodzić po domach i sprawdzać, czy ludzie używają LED w domu :P Jeśli ktoś będzie miał choć jedno inne źródło, to wsadzą go za działanie na szkodę UE :twisted: A tak na poważnie, to już pachnie Koreą Północną, gdzie to władze narzucają, co jest słuszne :P Wiem, że poruszam tematy polityczne, czego regulamin zabrania, ale to jest prawda. Jak admini uznają za stosowne, to mogą ten post skasować ;)
Watt
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez qba » 17 lutego 2015, 18:42

Ta kretyńska dyrektywa tylko jeszcze bardziej zniechęca mnie do używania LEDów. To już by było przegięcie, jakby jakieś kontrole miały chodzić po domach, doszło by do masowych buntów ludności. Zresztą każdy płaci za prąd i sam decyduje jakich używa źródeł.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Watt » 17 lutego 2015, 18:59

qba napisał(a):Ta kretyńska dyrektywa tylko jeszcze bardziej zniechęca mnie do używania LEDów. To już by było przegięcie, jakby jakieś kontrole miały chodzić po domach, doszło by do masowych buntów ludności. Zresztą każdy płaci za prąd i sam decyduje jakich używa źródeł.

Niestety za jakieś parę lat wszyscy stracą możliwość takiej decyzji. To mi naprawdę pachnie KRLD ;)
Watt
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez KaszeL » 17 lutego 2015, 21:53

Ciesz się, że nikt Ci nie zabrania wypisywania takich durnot publicznie - są kraje, gdzie tak się dzieje.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Watt » 17 lutego 2015, 22:50

Wiem, że są, i to nie są żadne durnoty, tylko prawda. Jakoś tylko UE zabrania produkcji żarówek, halogenów, zwykłych sodówek, T12, LRFów itd. Tylko po co :?: Siedzą tam i wymyślają głupoty :roll:
Watt
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez KaszeL » 17 lutego 2015, 23:17

Nie masz o tym zielonego pojęcia.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Watt » 17 lutego 2015, 23:44

Już mieliśmy dyrektywę odnośnie krzywizny ogórków i bananów. Później ta, o której teraz mówimy. W zeszłym roku zaczęli obmyślać regulację mocy odkurzaczy i czajników elektrycznych. I po co to ? A żadne lampy LED pewnie nie będą zbyt trwałe, bo producenci muszą zarabiać i nie mogą sobie pozwolić, żeby przypadkiem za długo świeciły. A wycofywanie żarówek halogenowych, kiedy jest jeszcze bardzo mało lamp LED, które chociaż dorównują trwałości tych halogenów, to absurd. I nie mam na myśli samych diod, które są OK - tylko ich bezsensowne dobieranie do lamp i w efekcie przegrzewanie. Wiele mocnych diod LED potrzebuje radiatora wielkości netbooka, a z drugiej strony ciągle można kupić chociażby lampy LED w postaci kolby kukurydzy, z elementami przewodzącymi na wierzchu. Do tego zero chłodzenia. I co gorsza, większość ludzi kupuje takie kolby, bo są najtańsze. Także - jak konstrukcja diody LED rozwinie się do takiego stopnia, że będzie się grzała mniej niż świetlówka i jednocześnie nie będzie wymagała jakichś kolosalnych radiatorów, do tego w niskiej cenie, to wtedy UE może sobie wycofać sobie nawet świetlówki. Teraz jeszcze nie jest na to czas.
PS. A jak UE nie ma się czego czepiać, to niech nałoży embargo na g******* chińskie wyroby elektryczne, w tym lampki choinkowe, żarówki, świetlówki kompaktowe, lampy LED, wszelki osprzęt typu przedłużacze, no i oprawy... to będzie decyzja na + ;)
Watt
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez jacekk » 18 lutego 2015, 01:38

Watt napisał(a):PS. A jak UE nie ma się czego czepiać, to niech nałoży embargo na g******* chińskie wyroby elektryczne, w tym lampki choinkowe, żarówki, świetlówki kompaktowe, lampy LED, wszelki osprzęt typu przedłużacze, no i oprawy... to będzie decyzja na +


I trzecia wojna światowa gwarantowana ;) To są potężne pieniądze, tu sraty-taty na temat ekologi i innych bzdetów typu ograniczenie mocy czajnika (ilość energii potrzebna do zagotowania tej samej ilości wody w dwóch czajnikach różnej mocy jest przecież taka sama), a z drugiej strony polityka prośmieciowa polegająca na skupowaniu ton złomu i plastiku i z chin a przy tym powolnym acz sukcesywnym wygaszaniu produkcji w EU.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez robert03 » 18 lutego 2015, 20:38

Jeśli to ma się przyczynić do wzrostu jakości i trwałości źródeł LED i chociaż częściowe wyeliminowanie z rynku oświetleniowego dziadostwa LED to jestem za.
Ja żarówek halogenowych w zasadzie nie używam i nigdy nie używałem za wyjątkiem przedpokoju.
Chętnie je wymienię na źródła LED tylko takiego jakie potrzebuję na razie nie znalazłem. Potrzebuję źródła LED na oprawkę G9 o wymiarach żarówki halogenowej G9, wydajności co najmniej 400 lm, trwałości (rzeczywistej, nie napisanej na opakowaniu ) co najmniej 1000 h ( pracy w zamkniętym szklanym kloszu-kostce), Ra >90, kącie świecenia 360 st. oraz przyzwoitej cenie która nie będzie przekraczała 30 PLN/szt. Kupię choćby zaraz :-).
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez mateusz » 2 sierpnia 2015, 11:00

Ja mam pytanie odnośnie wycofywanych właśnie zródeł.. Ja nie bywam teraz w hurtowniach elektrycznych więc chciałem zapytać czy można jeszcze dostać w normalnym obrocie handlowym wycofane lampy, w szczególności rtęciowe ? Teoretycznie chyba nie powinno już ich być...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron