Neckermann Konzert 430W 1954rok

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Whites86 » 14 października 2008, 05:42

cieszyn napisał(a):
elek napisał(a):Fajne radyjko :D ale napewno nie bierze 430W , to jest oznaczenie typu, max mocy to ono może z 50W brać, najwięcej na żarzenie lamp i wzmacniacz audio w klasie A zapewne :)


Whites - pytałem, czy masz oryginalną tylną ściankę, to zobacz na nią uważnie, tam musi pisać, ile on bierze mocy! To z reguły zawsze pisało na tylnej ściance.

Trochę tego będzie, bo jeszcze są żarówki oświetlające skalę, no i chyba tam jest tez trafo?

tak mam oryginalna sciankę ale niepisze nic oprócz nazwy radia, opisu połaczenia anteny i dodatkowych glosników oraz napięc na jakich moze pracować

lampa123 to radio napewno niebierze 50W ;) to by bylo bardzo malo jak dla tego odbiornika mysle ze ze 120W napewno bierze
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2009, 15:37

ostatnio moje radio przeszlo małą modernizacje ;) wymienilem zużyta i wyblakłą tkanine osłaniającą głosnik
stara wygladała tak:
Obrazek
a tak się prezentuje z nowa tkaniną :)
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Edziu » 18 kwietnia 2009, 19:42

Super, a skąd miałeś taką tkaninę? Jeżeli widzę taki sprzęt, który jest w pełni sprawny, bardzo mnie to cieszy, chocaż w mojej kolekcji najstarszy jest amator z 78r, ostatnio po generalnym remoncie. Whites najbardziej cieszy mnie to że twoje radio posiada oryginalne chassis, nie wstawiłeś tam jakiejś, badziewnej płyteczki, ( co niestety jest często spotykane) uratowałeś klasyka, elektrodowicze bardzo by się ucieszyli gdybyś umieścił projekt w DIY.
Czy radio odbiera na górnym UKF?
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2009, 20:05

Edziu napisał(a):Super, a skąd miałeś taką tkaninę? Jeżeli widzę taki sprzęt, który jest w pełni sprawny, bardzo mnie to cieszy, chocaż w mojej kolekcji najstarszy jest amator z 78r, ostatnio po generalnym remoncie. Whites najbardziej cieszy mnie to że twoje radio posiada oryginalne chassis, nie wstawiłeś tam jakiejś, badziewnej płyteczki, ( co niestety jest często spotykane) uratowałeś klasyka, elektrodowicze bardzo by się ucieszyli gdybyś umieścił projekt w DIY.
Czy radio odbiera na górnym UKF?

tkanine mam z allegro :) ogolnie takich podobnych radioodbiorników mialem 5 ale niestety 3 znich muslalem sprzedać bo mialem wielki kryzys finansowy, jeden zawiozłem mojej matce gdzie tez go uzywa

ja nietoleruje inwazyjnego przerabiania radia w taki sposob zeby byle grało, 99% jest tam oryginalne, ogolnie doprowadzenie go do tego stanu wynioslo mnie okolo 350zł moze nawet wiecej, bo gdy je nabylem niedawalo znaków zycia, wszystkie lampy sa w nim nowiutkie, jedyne nieoryginalne w nim czesci to pare kondensatorów elektrolitycznych ktore trzeba bylo powymieniac bo stare powysychaly i potracily swoje pojemnosci, ale mysle ze na to oko mozna przymknąć

odbiera wszystko do 103MHz najbardziej mnie cieszy ze odbiera takie stacje jak Radio Eska, RMF Maxx itp gdzie jeszcze czasem leci jakas normalna muzyka ;) malo tego odbiera to czysto bez anteny! gdzie zaden nowy sprzęt u mnie w domu praktycznie niemoze tych stacji sciagnac , lub sciaga je z wielkim trudem(a mam wierze hi-fi i pare innych odbiorników radiowych w domu)

co do forum elektrody to mam tam konto ale się na nim nieudzielam, mam swoje powody, niewstawie tam juz zadnych zdjec ani nic nienapisze, mam bardzo zle zdanie o tym forum niestety...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez cieszyn » 18 kwietnia 2009, 20:33

Te stare radia miały b. wysoką czułość gowicy UKF, nie to co dziś, ten chiński szajs
Więc mnie jego osiągi nie dziwią

Co do elektrody, tam są bardzo narwani admini, za byle co podpadasz i dają popalić, przeginają za bardzo, ale niestety nawet o tym nie wiedzą :lol: Ale ogólnie spoko forum
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2009, 20:38

cieszyn napisał(a):Te stare radia miały b. wysoką czułość gowicy UKF, nie to co dziś, ten chiński szajs
Więc mnie jego osiągi nie dziwią

Co do elektrody, tam są bardzo narwani admini, za byle co podpadasz i dają popalić, przeginają za bardzo, ale niestety nawet o tym nie wiedzą :lol: Ale ogólnie spoko forum

nietylko admini... jest duzo osob ktorzy odrazu wielkie halo zrobia z tego ze zadasz pytanie dotyczące czegos lub poprosisz o pomoc... moim zdaniem to forum to dno
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez DocBrown » 18 kwietnia 2009, 21:36

Radio spoko, dobrze, że są ludzie co ratują takie klasyki zamiast bezmyślnie je dewastować.
A co do elektrody to u mnie też to forum jest przegrane.
DocBrown
 

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez cieszyn » 18 kwietnia 2009, 21:40

Ja teraz już na Elektrodzie mało bywam, kiedys więcej, jak naprawiałem sprzęt RTV, ale wspominam nieźle te kontakty, choć paru modów czy adminów to można by spokojnie wysłać za nożnym napędem na Marsa - na zawsze :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Edziu » 18 kwietnia 2009, 21:53

W tym się z wami zgodzę,wielu ludzi na Elektrodzie jest strasznie nieprzychylnych, kilka swoich projektów pozamieszczałem w dziale DIY, min. mój wzmacniacz stylizowany na WS442, moim zdaniem wyszedł elegancko, inne osoby też tak sądziły, a na elektrodzie potraktowano mnie bardzo krytycznie, admini też strasznie się wożą , za byle co dają ostrzeżenia , z projektami dalem więc pokój. Używam ją teraz właściwie jako kopalnie porad RTV, i schematów serwisowych, gdyż pod tym względem jest najlepszą stroną elektroniczną jaką spotkałem. jednak twoje radio przyjęło by się pomyślnie, był kiedyś podobny projekt, ktoś zregenerował stary telewizor wisła, chassis oryginał, bardzo duża popularność.
Co do czułości nigdy nie spodziewał bym się takiej po lampowcu, ponieważ Dziadkowie mieli kiedyś Diorę DML301 potrzebował ze 2M anteny do UKF, Ale co prawda te radia były zrobione znacznie lepiej niż współczesne chińczyki
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Neckermann Konzert 430W 1954rok

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2009, 21:56

Edziu napisał(a):W tym się z wami zgodzę,wielu ludzi na Elektrodzie jest strasznie nieprzychylnych, kilka swoich projektów pozamieszczałem w dziale DIY, min. mój wzmacniacz stylizowany na WS442, moim zdaniem wyszedł elegancko, inne osoby też tak sądziły, a na elektrodzie potraktowano mnie bardzo krytycznie, admini też strasznie się wożą , za byle co dają ostrzeżenia , z projektami dalem więc pokój. Używam ją teraz właściwie jako kopalnie porad RTV, i schematów serwisowych, gdyż pod tym względem jest najlepszą stroną elektroniczną jaką spotkałem. jednak twoje radio przyjęło by się pomyślnie, był kiedyś podobny projekt, ktoś zregenerował stary telewizor wisła, chassis oryginał, bardzo duża popularność.
Co do czułości nigdy nie spodziewał bym się takiej po lampowcu, ponieważ Dziadkowie mieli kiedyś Diorę DML301 potrzebował ze 2M anteny do UKF, Ale co prawda te radia były zrobione znacznie lepiej niż współczesne chińczyki

niestety polskie lampowce byly fatalne... ciezko je przestroić, te niemieckei są najlepsze, mialem pare polskich ;) wiem jaka jest miedzy nimi przepasc technologiczna
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości