Stare auta - GRATY

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Bartek » 15 stycznia 2009, 15:36

Ja widziałem taką kolejową wersję Żuka, były to dwa żuki sprzężone ze sobą tyłami :)

To się zowie MiTor 01 ;)
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez TurboDiesel » 15 stycznia 2009, 15:39

Bartek napisał(a):A poza tym GRATY to czarne BMW czy VW Golf 2 z którego dobywa się słyszalne na 666km techno, a jednej ze śrub od koła czasem brak.


Nie zgodze się :)
VW Golf MK2 to nie grat, no chyba, że dopadnie go jakiś wiejski tjuner i zrobi z tego ufo, albo batmobil z wielkimi spoilerami, obniżony tak, że szoruje podwoziem o jezdnie, w serii, to jest to naprawde fajne i ładne auto, tak samo BMW stare w serii jest super :)
TurboDiesel
 

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Edziu » 15 stycznia 2009, 16:15

Golf w gruncie rzeczy do dobry niemiecki samochód tylko powstał ostatnio taki stereotyp że to auto młodych, do tuningu, i kojarzy sie z wydobywajacej sie z niego głosnej muzyki techno
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Jasin » 15 stycznia 2009, 17:53

Uech. Co do gratów - z tym określeniem najczęściej spotykam się w przypadku autobusów, dlatego mój post będzie traktował o nich. Może najpierw pokażę kilka fotek z Grudziądza. [dlaczego autobusy? To moja druga pasja ;) ]
Obrazek
Obrazek Zdjęcie z roku 1995 ;)
Obrazek a to najstarszy obecnie wóz w Grudziądzu. Niestety, w tym roku wszystkie wozy marki JELCZ kończą swoją służbę. Szkoda, JELCZ to jedna z najsłynniejszych polskich marek pojazdów nieosobowych :(
Avatar użytkownika
Jasin
 
Posty: 609
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 29 grudnia 2007, 12:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez cieszyn » 15 stycznia 2009, 20:13

TurboDiesel napisał(a):
Bartek napisał(a):A poza tym GRATY to czarne BMW czy VW Golf 2 z którego dobywa się słyszalne na 666km techno, a jednej ze śrub od koła czasem brak.


Nie zgodze się :)
VW Golf MK2 to nie grat, no chyba, że dopadnie go jakiś wiejski tjuner i zrobi z tego ufo, albo batmobil z wielkimi spoilerami, obniżony tak, że szoruje podwoziem o jezdnie, w serii, to jest to naprawde fajne i ładne auto, tak samo BMW stare w serii jest super :)


Kurcze, co to za użytkownik TurboDiesel, czyżby już wyrzucony? Jego nazwa się nie linkuje do profilu usera :shock: a przecież każda nazwa usera zawiera link do jego profilu
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Whites86 » 15 stycznia 2009, 20:14

cieszyn napisał(a):
TurboDiesel napisał(a):
Bartek napisał(a):A poza tym GRATY to czarne BMW czy VW Golf 2 z którego dobywa się słyszalne na 666km techno, a jednej ze śrub od koła czasem brak.


Nie zgodze się :)
VW Golf MK2 to nie grat, no chyba, że dopadnie go jakiś wiejski tjuner i zrobi z tego ufo, albo batmobil z wielkimi spoilerami, obniżony tak, że szoruje podwoziem o jezdnie, w serii, to jest to naprawde fajne i ładne auto, tak samo BMW stare w serii jest super :)


Kurcze, co to za użytkownik TurboDiesel, czyżby już wyrzucony? Jego nazwa się nie linkuje do profilu usera :shock: a przecież każda nazwa usera zawiera link do jego profilu

to był doc ktory zarejestrowal sie na chwile zeby wyjasnic conieco ;) jego post mozna przeczytac zacytowany przez kaszela w watku z ankieta dotyczącą Doca
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Bartek » 15 stycznia 2009, 21:04

Ten najstarszy Jelcz mi wygląda na PR-110(poznaję po przedniej osi :P ) Ten z drugiego zdjęcia to mój ulubiony M11. Szkoda że kończą służbę. Ale możesz się przejechać w moje okolice(wiem, wiem, daleko) gdzie póki co można przebierać w Jelczach jak w ulęgałkach. Tylko PR-ek już nie ma, M11 jest "jak psów" tak samo 120M.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Edziu » 18 stycznia 2009, 11:31

W zakładach Jelcz jeszcze produkowano takie cudo między 1983 a 89 rokiem, zwało sie owo ikarus zemun
link do fotki
http://www.psk-poznan.cba.pl/fot-a/000-1575-01.jpg

toochę o tym wszystkim
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zemun_IK160P
podobne forum do naszego
http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=587
Załączniki
000-1575-01.jpg
000-1575-01.jpg (53.19 KiB) Przeglądane 934 razy
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez andrzejlisek » 14 lutego 2009, 20:57

Pamiętam, jak u nas były takie Ikarusy, istnieją jeszcze do dzisiaj.
Ale w naszych (MPK Poznań) drzwi składały się z 4 części i otwierały się jakby w harmonijkę (w odróżnieniu od ikarusa ze zdjęcia, ale takie też chyba były).

A co do "kolejowych" samochodów to kiedyś w Teleexpresie mówili, że ktoś przerobił tak Malucha i to kilka lat temu.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Stare auta - GRATY

Postprzez Mannerheim » 14 lutego 2009, 21:35

Jak już jesteśmy w temcie kolejowych aut to nic nie przebije Węgrów i ichniejszego "szynobusu" (w dosłownym znaczeniu) :)
Załączniki
ikar1.jpg
ikar1.jpg (69.44 KiB) Przeglądane 876 razy
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości