Media o oświetleniu

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Media o oświetleniu

Postprzez famabud » 20 kwietnia 2019, 13:06

chaupa350 napisał(a):Szkoda tych klasyków. Nie dość, że zapewne ktoś nimi rzucał ze słupów przez co są pogięte, to na dodatek zostały uznane za odpad niebezpieczny i zapewne zostaną przekazane do Utylizacji. Moim zdaniem te oprawy i lampy powinny zostać zamontowane w innym miejscu lub trafić na aukcje internetowe, aby kolekcjonerzy mogli kupić je za dobre pieniądze.

Przecież 90% złożonego tam materiału nadaje się jedynie na złom. Pogięte i zgnite oprawy, połamane albo utlenione klosze. :/ Jedynie ten aluroad nadawalby się do ponownego użycia. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Marcin » 20 kwietnia 2019, 13:09

Było widać też, że ktoś dobrał się do dławików, po których została sama blacha zanitowana do klapy strady...
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Wojtek26162 » 20 kwietnia 2019, 13:51

famabud napisał(a):
chaupa350 napisał(a):Szkoda tych klasyków. Nie dość, że zapewne ktoś nimi rzucał ze słupów przez co są pogięte, to na dodatek zostały uznane za odpad niebezpieczny i zapewne zostaną przekazane do Utylizacji. Moim zdaniem te oprawy i lampy powinny zostać zamontowane w innym miejscu lub trafić na aukcje internetowe, aby kolekcjonerzy mogli kupić je za dobre pieniądze.

Przecież 90% złożonego tam materiału nadaje się jedynie na złom. Pogięte i zgnite oprawy, połamane albo utlenione klosze. :/ Jedynie ten aluroad nadawalby się do ponownego użycia. :roll:

Zgadzam się z tym. Tam niestety tylko AluRoady i kilka pojedynczych strad jest w dobrym stanie i mogły by być ponownie wykorzystane. Reszta opraw albo jest niekompletna, a w niektórych przypadkach korozja i warunki atmosferyczne zrobiły swoje.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Marcin » 20 kwietnia 2019, 14:03

Wojtek26162 napisał(a):Zgadzam się z tym. Tam niestety tylko AluRoady i kilka pojedynczych strad jest w dobrym stanie i mogły by być ponownie wykorzystane. Reszta opraw albo jest niekompletna, a w niektórych przypadkach korozja i warunki atmosferyczne zrobiły swoje.


Tyle że urzędnicy zrobili taką aferę, że wszystko od razu pewnie pojechało na złom, czy do utylizacji.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Wojtek26162 » 20 kwietnia 2019, 14:13

Marcin napisał(a):
Wojtek26162 napisał(a):Zgadzam się z tym. Tam niestety tylko AluRoady i kilka pojedynczych strad jest w dobrym stanie i mogły by być ponownie wykorzystane. Reszta opraw albo jest niekompletna, a w niektórych przypadkach korozja i warunki atmosferyczne zrobiły swoje.


Tyle że urzędnicy zrobili taką aferę, że wszystko od razu pewnie pojechało na złom, czy do utylizacji.

Na filmie powiedzieli, że oprawy zostały przekazane firmie utylizującej tego typu odpady, tak wiec najpierw pewnie zostaną rozkręcone na czynniki pierwsze, a następnie obudowy i inne metalowe części pewnie trafią na złom. Ale i tak uważam, ze niektóre rzeczy jakie powiedzieli to czysta propaganda o środowisku...
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Luk » 27 listopada 2019, 20:21

Obrazek

Co o tym sądzicie :?:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Media o oświetleniu

Postprzez qba » 28 listopada 2019, 02:10

Nawet jeśli wpływ człowieka na zmiany klimatu jest taki jak piszą, to oświetlenie domów mieszkalnych ma na ten stan rzeczy niemal żaden wpływ. Nikt nie mówi ile energii potrzeba w wytworzenie jednej lampy LED, czy kompakta, ani ile CO2 emituje transport z Chin, gdzie powstaje 90% obecnych źródeł światła.
Ostatnio edytowano 28 listopada 2019, 12:51 przez qba, łącznie edytowano 1 raz
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Media o oświetleniu

Postprzez galad » 28 listopada 2019, 10:46

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zlodowace ... Change.png
Ten wykres mówi sam za siebie np 400 tys lat temu temperatura była na podobnym poziomie co obecnie, a nie było wtedy przemysłu. Sądząc po danych, oraz po powtarzających się cyklach obecnie żyjemy w interglacjale i lawinowo rosnąca
temperatura, tak jak to miało miejsce w poprzednich epokach obecnie jesteśmy w przededniu kolejnego glacjału. Wg niektórych naukowców lądolód, na Grenlandii odbudowuje swój obszar w części centralnej, wg nich to już oznaka że glacjał się rozpoczął.
Dlatego ja uważam że wpływ antropopresji na klimat jest może w 0,5% reszta to zjawiska naturalne, które i tak wystąpią nawet jeśli ludzkość będzie bez emisyjna. Oświetlenia nie ma żadnego wpływu na klimat, a masowa eksterminacja żarówek to czysty wybieg marketingowy.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Beton » 28 listopada 2019, 11:40

galad napisał(a):https://pl.wikipedia.org/wiki/Zlodowacenie#/media/Plik:Five_Myr_Climate_Change.png
Ten wykres mówi sam za siebie np 400 tys lat temu temperatura była na podobnym poziomie co obecnie, a nie było wtedy przemysłu. Sądząc po danych, oraz po powtarzających się cyklach obecnie żyjemy w interglacjale i lawinowo rosnąca
temperatura, tak jak to miało miejsce w poprzednich epokach obecnie jesteśmy w przededniu kolejnego glacjału. Wg niektórych naukowców lądolód, na Grenlandii odbudowuje swój obszar w części centralnej, wg nich to już oznaka że glacjał się rozpoczął.
Dlatego ja uważam że wpływ antropopresji na klimat jest może w 0,5% reszta to zjawiska naturalne, które i tak wystąpią nawet jeśli ludzkość będzie bez emisyjna. Oświetlenia nie ma żadnego wpływu na klimat, a masowa eksterminacja żarówek to czysty wybieg marketingowy.


Być może człowiek w jakimś stopniu przyczynił się do tego typu zmian, bo ciężko jest dzisiaj znaleźć naukowców, którzy twierdzą, że nie mamy na ocieplenie żadnego wpływu, ale tak jak napisałeś, to nie nasze świecenie żarówkami bez opamiętania czy jeżdżenie samochodami ma w tym momencie największy wpływ na zmiany klimatu, lecz bezmózgi konsumpcyjny styl życia (no kup nowego smartfonika, bo twój już jest stary, przecież ma całe 3 lata, to już antyk i wstyd wyjąć z kieszeni), masowe produkowanie bubli, które mają wytrzymać w najlepszym przypadku 2 lata użytkowania. A to przecież czyjaś praca, konieczność wyprodukowania plastikowej obudowy, elektroniki...

Przez 5 lat pracy na elektrośmieciach (kiedyś to było), widziałem dosłownie tony zniszczonego sprawnego sprzętu wszelkiej maści - fabrycznie nowe zapakowane: tablety, odkurzacze, i wszystko co możecie sobie wyobrazić - od latarki czołówki za 10zł, po luksusowy ekspres do kawy i elektryczną hulajnogę. Wszystko sprawne, nadające się do ponownego użytku, zafoliowane. Nie mogę dosłownie pisać, jaki miałem w to wkład, ale mogę powiedzieć, że dzięki mnie część tego sprzętu zyskała drugie życie i wyposażyła uboższą (albo rozsądniejszą) część społeczeństwa w nowy sprzęt AGD/RTV. Teraz już się tym nie zajmuję, bo nadzór takich przedsiębiorstw przykręcił śrubę, i te wszystkie "nówki" kończą w tzw "młynku" do elektrośmieci. A to wszystko, co dosłownie wypełniało nam magazyn po dach, tworzyło hałdy, po których się wspinałem, pochodziło tylko z marketów w obrębie 30km od nas. Teraz sobie wyobraźcie, ile CO2 i mocy produkcyjnych idzie w wyprodukowanie np. takiego odkurzacza, który niezbyt ogarnięty klient nie potrafi podłączyć. Dosłownie, gniazdko mu nie kontaktuje, nie potrafi wetknąć wtyczki w dziurki, czy po prostu rozpakował go, i mu się nie spodobał. Co się dzieje z takim nowym odkurzaczem? Klient niesie do supermarketu, w supermarkecie go reklamuje, oni bez sprawdzania przyjmują reklamację, naklejają na opakowaniu "nie działa" (standard), bo nie mają czasu/nie chce im się sprawdzać/rozpakowany produkt ma nie wracać na półkę. Później jedzie razem z całą ciężarówką takich "nówek" z nakazem zmielenia.

Raz-dwa razy w tygodniu cały, jeszcze zielony polonez wyjeżdżał zapchany po dach, aż się resory uginały, a ja biegi musiałem zmieniać bez wstecznego i piątki, bo waliłem drążkiem biegów w pudło, nie mówiąc o jakimkolwiek widoku we wstecznym lusterku :D , zdarzało się czasem wracać na drugą turę.

I niech jeszcze dalej ktoś mi usiłuje wmówić, że ja jeżdżąc swoim starym samochodem na LPG z elektroniczną regulacją składu mieszanki jestem trucicielem i mam sobie odmawiać choćby i jeżdżenia w kółko dookoła komina bez celu :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Media o oświetleniu

Postprzez MRP200 » 28 listopada 2019, 14:10

To tak samo, jak twierdzi się, że elektryczne hulajnogi, te które można wypożyczać na minuty, są ekologicznym środkiem transportu, podczas gdy z ekologią mają mało wspólnego. W USA zrobiono badania jaki jest czas życia takiego urządzenia (w Polsce jak na razie nikt tego nie robił). Okazuje, że przeciętnie wytrzymują 30 dni :!: , niewielki procent wytrzymuje 60 dni, a te co wytrzymują dłużej to można liczyć na sztuki. Taka niska trwałość wynika również ze sposobu ich użytkowania - wielu wypożyczających ich po prostu nie szanuje, były przypadki jeżdżenia we dwójkę. A zużyte, czy zepsute e-hulajnogi lądują zazwyczaj w elektrośmieciach, bo ich naprawa jest często nieopłacalna. W b.r. roku Warszawski ZDM postanowił zrobić porządek z porzucanymi przez wypożyczających w różnych miejscach e-hulajnogami. Te, które porzucono w miejscach, gdzie utrudniały przejście, po prostu rekwirował i przewoził na swój magazyn. W efekcie, teraz na ich magazynie zalega ponad 500 e-hulajnog, i co ciekawe, nikt nie zgłasza się po ich odbiór. Najwyraźniej operatorom się to po prostu nie opłaca, bo same jednoślady są już w jakimś stopniu zużyte a do tego musieli by zapłacić karę.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/ekologia/artykuly/1414809,elektryczne-hulajnogi-elektrosmieci-zywotnosc.html
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości