Media o oświetleniu

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Media o oświetleniu

Postprzez cieszyn » 15 marca 2009, 22:52

Okazało się, że te, które przez co najmniej 30 lat regularnie miały nocne dyżury, częściej zapadały na raka piersi niż kobiety unikające nocnej zmiany.


Głupota nie zna granic
Jakos nikomu do łba nie przyszło, że te kobiety pracujące przez tyle lat w nocy, rujnowały sobie zdrowie samym nienaturalnym stanem pracy w nocy! Przecież noc jest poto, żeby spać, a organizm regeneruje wtedy siły. Te panie mogły zapaść przez to na 100 innych chorób, ale tego ci "naukowcy" już nie zauważyli

Jak się chce kogoś uderzyć, to kamień się zawsze znajdzie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media o oświetleniu

Postprzez oskard » 5 kwietnia 2009, 21:31

Ja Wam coś powiem, to odkrycie nawet może nam, forumowiczom, wyjść na dobre, bo przecież całkowicie światła się nie wyeliminuje w obecnych czasach, ale można zmniejszyć jego moc, a nasze lube rtęciówki przecież świecą słabo, czyli są wg tych odkryć, nieszkodliwie. Jednak obawiam się, że mimo tego iż są one przeciwieństwem światła określanego przez naukowców jako szkodliwe, i tak uznają (jak zwykle) że rtęciówki szkodzą najbardziej, najlepiej całej galaktyce :evil:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Edziu » 6 kwietnia 2009, 12:51

Najmniej szkodliwa jest chyba zwykła żarówka

A jeżeli chodzi o rtęciówki, może chodzi o to że w tych lampach jest rtęć, a ona jest szkodliwa, ale teraz przecież utylizuje sie takie rzeczy w specjalnych zakładach.
Z pewnością rtęciówka jest bardzo szkodliwa wtedy gdy jest rozbita,i świeci i jażnik nie jest za żadnym szkłem.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Media o oświetleniu

Postprzez moog » 6 kwietnia 2009, 15:01

Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Media o oświetleniu

Postprzez moog » 3 maja 2009, 23:42

Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Edziu » 4 maja 2009, 18:48

Dobre z tą farmą, cmusiałbym spróbować ze świetlówką takie coś, pod liniami WN, ciekawe czy by zadziałało, :?:
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Media o oświetleniu

Postprzez DocBrown » 4 maja 2009, 19:05

To jakiś pic na wodę :lol:
Gdyby częstotliwość prądu w tej lini była liczona w kHz albo lepiej w MHz to owszem, mogło by to tak działać, ale nie przy 50Hz :mrgreen:
Bawiłem sie świetlówkami w pobliżu generatora WN własnej roboty oraz transformatora Tesli, przy tym drugim efekt jest naprawde niezły, zrobiłem nawet kilka filmów z tym transformatorem, jak ktoś chce to mogę zapodać linki :twisted:
DocBrown
 

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Edziu » 4 maja 2009, 19:38

doc filmy zapodaj, to mnie też trochę zastanawia z tymi świetlówkami, bo pod tymi słupami musiało by być naprawdę duże pole magnetyczne, albo prąd miałby naprzwdę częstotliwość w KHz, Mi świetlówke w ten sposób udało sie odpalić zbliżając do Lutownicy transformatorowej, i do przewodu WN z trafopowielacza w telewizorze
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Media o oświetleniu

Postprzez DocBrown » 4 maja 2009, 19:53

Przy transformatorówce zaświeciła :shock: :o
Zaraz to zweryfikuje, bo coś nie chce mi sie w to wierzyć, a filmy jak znajde linki to zapodam.
DocBrown
 


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron