Media o oświetleniu

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Utilizer » 18 kwietnia 2019, 23:59

:mrgreen:

Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Postprzez Farel03 » 19 kwietnia 2019, 08:23

Zagrażające życiu i zdrowiu dzieci :P Hahaha
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Marcin » 19 kwietnia 2019, 10:27

To jest dobre xD
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Media o oświetleniu

Postprzez kubaxxx » 19 kwietnia 2019, 14:49

To dość typowe,media szukają sensacji,a aktualni włodarze oskarża poprzedników.
Bardziej szkodliwe dla zdrowia uczniów są produkty ze szkolnego sklepiku,niż te oprawy w piwnicy.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Marcin » 19 kwietnia 2019, 16:46

kubaxxx napisał(a):To dość typowe,media szukają sensacji,a aktualni włodarze oskarża poprzedników.
Bardziej szkodliwe dla zdrowia uczniów są produkty ze szkolnego sklepiku,niż te oprawy w piwnicy.


Ja tam napisałem komentarz, co o tym sądzę, a to jego wycinek: "Wygląda mi to na celowe nakręcanie sprawy, ale to tylko moja subiektywna opinia... "
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Wojtek26162 » 19 kwietnia 2019, 17:03

Jak dla mnie połowa tego filmu to bzdura :lol: Są rzeczy o wiele bardziej szkodliwe, a to , ze zagraża to życiu i zdrowiu mnie po prostu rozwaliło :mrgreen:
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Media o oświetleniu

Postprzez KaszeL » 19 kwietnia 2019, 17:07

Wojtuś, poczytaj sobie o zatruciu rtęcią o to zobaczysz o co chodzi. Czy wam się to podoba, czy nie, lampy rtęciowe niestety są traktowane jako odpad niebezpieczny.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Media o oświetleniu

Postprzez chaupa350 » 19 kwietnia 2019, 21:51

Szkoda tych klasyków. Nie dość, że zapewne ktoś nimi rzucał ze słupów przez co są pogięte, to na dodatek zostały uznane za odpad niebezpieczny i zapewne zostaną przekazane do Utylizacji. Moim zdaniem te oprawy i lampy powinny zostać zamontowane w innym miejscu lub trafić na aukcje internetowe, aby kolekcjonerzy mogli kupić je za dobre pieniądze.
Avatar użytkownika
chaupa350
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 grudnia 2018, 17:55

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Lampa » 19 kwietnia 2019, 23:56

Szkoda że tu kręcą aferę o szkodliwości kilku nie rozszczelnionych rtęciówek a nikt nawet nie pomyśli o ludziach wdychających opary rtęci w punktach gdzie można zutylizować lampy zawierające rtęć.
Ja zawsze utylizuję lampy w pudełkach albo zawijam je w gazetę ale najczęściej przeciętny kowalski idzie i walnie takim kompaktem do pudła i myśli że jest super ekologiczny.
Mam w domu trochę tej rtęci w różnych LRFach ale jeśli chodzi o nie to jestem spokojny, najbardziej boję się wszelkiego rodzaju świetlówek kompaktowych, którym niewiele trzeba aby pękły i były źródłem emisji par rtęci...
Jestem ciekaw jaki jest całkowity bilans strat i zysków dla środowiska na rzecz stosowania energooszczędnych świetlówek kompaktowych, nie zdziwił bym się gdyby straty były większe...
Lampa
 

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Marcin » 20 kwietnia 2019, 09:53

Lampa napisał(a):Szkoda że tu kręcą aferę o szkodliwości kilku nie rozszczelnionych rtęciówek a nikt nawet nie pomyśli o ludziach wdychających opary rtęci w punktach gdzie można zutylizować lampy zawierające rtęć. [...]


Ilekroć przyjdę do, np. Castoramy to widać w pojemniku kawałki pobitych rur. Identycznie jest w Biedronce gdzie w pojemnikach natomiast najczęściej zbite są kompakty.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości