Media o oświetleniu

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Media o oświetleniu

Postprzez DocBrown » 31 października 2010, 08:37

Paweł napisał(a):Nieaktualne... Ten szmatławiec zrobił jak zwykle z igły - widły... Kłamstwo już w samym tytule :x Oświetlenie już dawno wymienione :!:

mateusz, zero szacunku to mieli w PRL-u wymieniając Pastorały na tej ulicy na betoniaki z ORZ-7. Rtęć i tak zniknie z każdej ulicy.


Oby nie za mojego życia ...
DocBrown
 

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Michal » 31 października 2010, 09:46

Paweł napisał(a):Nieaktualne... Ten szmatławiec zrobił jak zwykle z igły - widły... Kłamstwo już w samym tytule :x Oświetlenie już dawno wymienione :!:

mateusz, zero szacunku to mieli w PRL-u wymieniając Pastorały na tej ulicy na betoniaki z ORZ-7. Rtęć i tak zniknie z każdej ulicy.

Mam gdzieś artykuł z innego szmatławca - Faktu.Są tam zdjęcia słupów po kolizjach drogowych w Poznaniu,które miały miejsce niedawno ,min jeden leżący przy polu,w miejscu gdzie nikt nie chodzi z dala od zabudowań.Pokazane jest zblizenie na przewody zasilające oprawę ( YDY 3x 1,5),zdjęcie dziecka ,prawdopodobnie synka jednego z redaktorów i opis iskrzących przewodów przy których bawią się dzieci.Dodam tylko,że słup ten byl pozbawiony zasilania i nie stwarzał zagrozenia.Artykuły w takich gazetach należy traktować z przymrużeniem oka,skierowane są one min. do osób które maja problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu,sa rządne sensacji ( mnóstwo zdjęć i obrazków,pełnych grozy opisów) ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Media o oświetleniu

Postprzez CDM » 31 października 2010, 09:47

Nigdy nie tęskniłem do replik starych latarń, miasto ma być coraz bardziej nowoczesne, a nie stale oglądać się wstecz. Te latarnie zdaje się do niczego nie pasują... takie pastorały są kilkakrotnie droższe od normalnych i nowoczesnych słupów, za te pieniądze można by wybudować oświetlenie na jeszcze jednej podobnej ulicy
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Media o oświetleniu

Postprzez DocBrown » 31 października 2010, 09:50

Chyba jednak lepsze są stylizowane oprawy na stylizowanych słupach od większości współczesnego ufo :roll:
DocBrown
 

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Paweł » 2 listopada 2010, 23:08

CDM napisał(a):Nigdy nie tęskniłem do replik starych latarń, miasto ma być coraz bardziej nowoczesne, a nie stale oglądać się wstecz. Te latarnie zdaje się do niczego nie pasują... takie pastorały są kilkakrotnie droższe od normalnych i nowoczesnych słupów, za te pieniądze można by wybudować oświetlenie na jeszcze jednej podobnej ulicy

Miasto jest coraz bardziej nowoczesne i równocześnie chroni przedwojenne obszary których tak niewiele zostało. Niestety źle się Tobie wydaje... To jedna z nielicznych ulic na której zachowała się prawie cała przedwojenna zabudowa. Pastorały są trochę droższe i nie oznacza to ograniczenia innych inwestycji. Dla typowego drogowca wystarczył by zwykły słup bo przecież liczy się funkcjonalność a nie estetyka ale na szczęście czuwa m.in. konserwator zabytków oraz Warszawiacy którzy oczekują przywracania tam gdzie to możliwe jednego z symboli miasta usuwanych przez poprzedni ustrój. Nie są też przywracane na siłę np. tam gdzie dominuje przedwojenna zabudowa ani w dzielnicach gdzie tego typu latarni nie było. Na większości ulic są ustawiane współczesne słupy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media o oświetleniu

Postprzez CDM » 2 listopada 2010, 23:21

OKi, rozumiem :!: Ze starych zdjęć widać,że i z Poznania zniknęło niepotrzebnie dość dużo starych słupów ozdobnych, licho wie po co..Tu mam kilka dowodów

Obrazek

Obrazek


Poznaniacy także odtwarzają stare wzornictwo oświetleniowe w okolicach starówki, ostatnio dość dużo przybyło pastorałów, ale ja nie jestem miłośnikiem tego typu oświetlenia, podobnie, jak staromiejskiej architektury.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Media o oświetleniu

Postprzez moog » 2 listopada 2010, 23:27

Oprawa z prawej strony pierwszego zdjęcia wygląda zupełnie jak współczesna OZF.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Media o oświetleniu

Postprzez cieszyn » 3 listopada 2010, 00:01

CDM napisał(a):Nigdy nie tęskniłem do replik starych latarń, miasto ma być coraz bardziej nowoczesne, a nie stale oglądać się wstecz. Te latarnie zdaje się do niczego nie pasują... takie pastorały są kilkakrotnie droższe od normalnych i nowoczesnych słupów, za te pieniądze można by wybudować oświetlenie na jeszcze jednej podobnej ulicy


Oj, nie zgadzam się zupełnie. Jest takie zdanie o tym, jak tracąc pamięć tracimy . . . .

Nie wiem, czy pastorał jest droższy i to kilkakrotnie od obecnych słupów, ale wiem na pewno, że tam gdzie to jest architektonicznie uzasanione, powinno się odtwarzać stare oprawy i słupy. Tak sie dzieje w wielu miastach na świecie. Nowoczesność zaprowadzana na siłę w takich miejscach jest karykatyralnie nienowoczesna i wręcz śmieszna.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media o oświetleniu

Postprzez qba » 3 listopada 2010, 13:24

A co to za bulwy na pierwszym zdjęciu wiszą? Czy to lampiony z dyni? Ciekawe z jakiej okazji je pozawieszali.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Media o oświetleniu

Postprzez moog » 8 grudnia 2010, 00:13

Ciekawy artykuł w "Stolicy" z 1982 roku:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości